Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod RomannX 14. 2. 2020 10:39

U Creditas je to extrém, tam to snižují po dvou, třech měsících.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 2. 2020 10:40

Záleží jak a podle čeho ty statistiky počítají. Běžný účet má v bankách hodně lidí a pokud za úspory počítají i třeba několik málo stovek nebo tisíc Kč na běžné platby a platby kartou tak se té statistice ani není co divit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Solymr 14. 2. 2020 10:50

73 % BÚ to je síla. Existuje statistika, kolik mají lidé průměrně na BÚ? Když jsem vypočítal dvě časově nesourodé čísla, tak mi vyšlo 119k.
Solymr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 14. 2. 2020 11:49

Tu tabulku neberte tak vážně, podle mne to neukazuje objem peněz ale počet odpovědí a většina má něco na více produktech. Třeba většinu úspor na spořáku nebo stavebku a menší část na běžném účtu, aby nemuseli řešit mimořádné výdaje přesunem ze spořáku. A ten kdo má málo úspor, tak spořák a těch pár korun navíc neřeší a vše má na BÚ. Vlastně bych se nedivil, kdyby ta tabulka měla u BÚ přes 90%.
noi2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 13:44

@Lenka_2:.
Tobě ty akcie nějak leží v žaludku :). No ale k věci, hovoříme každý o jiné statistice. Já hovořil o spořících účtech (ne o celkových depozitech), a tam jde skutečně o 100k a více u nepatrného zlomku populace. Většina, jak už píšou jiní, mají úspory převážně na účtu běžném, a když už spoření, tak to stavební.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 2. 2020 13:58

Existuje pocetna skupina senioru, kteri malym, natoz internetovym bankam neveri a maji strach, ze banka zkrachuje a nekdo zmizi s jejich usporami. Maji na bú i vyssi statisice.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 2. 2020 14:22

A pak ještě nezapomenou na ty seniory, které mají běžně desetitisíce ba i statisíce doma pod polštářem. Nevím, kolik jich je, ale několik jich jen pouze ve svém okolí znám.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 2. 2020 14:39

MPÚ/Trinity žádné běžné účty nemá (teda má, ale mají ho tak jednotky klientů). Uvedené číslo tedy opravdu znamená průměrný zůstatek na spořáku.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 15:33

My zde ale v posledních příspěvcích týkajících se úspor lidí psali o celé populaci, ne jen o MPÚ/Trinity (a to v souvislosti s tím, že Creditas, v jejímž jsme vlákně, prohlašuje svůj SÚ za nejlepší, myšleno pro běžnou klientelu, bez omezování pásmy atd).
To, že Trinity není bankou pro běžné klienty, protože rozumný úrok dává až od čtvrt milionu výše (teď, při minulých akcích dokonce až od milionu výše), tedy přesně opačné chování SÚ, než mají jiné banky, to už jsme zde psali také. Zkrátka cílí na ty s vyššími úsporami na SÚ, to je celé... Ostatní banky to mají naopak, vzhledem ke stropu na objem peněz SÚ (u většiny z nich) cíli na ty běžnější, řadové klienty, se stavem SÚ typicky pod 100-200k. A i kvůli absenci běžných účtů a mnoha akcí s vyšším úrokem třeba až od milionu výše je pak logické, že průměrná úložka klientů Trinity je oproti CZ populaci (a třeba oproti spořáku právě u Creditas) i mnohonásobně vyšší.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Solymr 14. 2. 2020 17:31

Jsem zmaten. Dnes jsem byl na pobočce si nechat založit nový BÚ, což po přihlášení vidím a heslo si změnil, ale vytvoření PIN jsem řekl, že si sám změním v IB, ale já nikde tuhle možnost nevidím. Bude přístupná, až mi karta přijde/resp. bude expedována z banky? Jsem fakt zmaten.
Solymr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 14. 2. 2020 17:39

Dnes vše přesunuto z Creditas do Trinity.
powery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 14. 2. 2020 18:29

Správně. Tak to má být. Však oni se nad sebou zamyslí... :mrgreen: :mrgreen:

#odvahazvýšitúroky :-P
iglooo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2020 21:53

@Solymr:
Snad u všech bank lze s PIN karty šachovat až po jejím převzetí a aktivaci. Ať už jde o aktivaci karty a změnu/nastavení PIN v IB nebo v bankomatu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 2. 2020 22:04

iglooo píše:Správně. Tak to má být. Však oni se nad sebou zamyslí... :mrgreen: :mrgreen:

#odvahazvýšitúroky :-P

Trinity je ve srovnání s Monetou mikrobanka a ve srovnání s Creditas minibanka. Odliv malé části financí do Trinity si myslím nepovede k nějakému zamyšlení u jmenovaných dvou bank, natož tak k akci zvedání úroků na SÚ.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 15. 2. 2020 11:37

Jakože Moneta má 20 miliard klientů? Hustý. ;-)
iglooo
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků