Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 3. 4. 2020 12:26

Z Richee nejdou odeslat peníze, vyskočí chyba. Asi jejich systém nestíhá ten veliký odliv peněz.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 3. 4. 2020 12:33

Tak už to vysvětlili. Loni změnili rámcovou smlouvu a můžou snižovat jednostranně hned, když to udělá i ČNB. Ovšem proč to ani v poledne klientům aspoň neoznámí, když ČNB snížila úrok v pondělí, nechápu. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee
HankaDu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 3. 4. 2020 12:37

Ježiš, co se divíš? Ti jsou rádi, že si toho většina klientů ani nevšimne. Možná to zjistí až na konci měsíce, až budou počítat připsané úroky.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 4. 2020 12:38

suram píše:Z Richee nejdou odeslat peníze, vyskočí chyba. Asi jejich systém nestíhá ten veliký odliv peněz.

Odeslal jsem z normánlího účtu Creditas.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 3. 4. 2020 12:58

Ja teď odeslal ze spořícího i richee bez problému.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 3. 4. 2020 13:22

Aktualne je asi nejlepsi Equa s 1,6%, jelikoz to ma i v novem urokovem listku (vc. TV)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 4. 2020 13:25

Před chvíli jsem chtěl z IB odeslat peníze okamžitou platbou ze spořáku + na spořák v MMB a platba se neprovedla. Přišla SMS, že okamžitou platbu nebylo možné realizovat. Z mobilní aplikace okamžité platby bohužel nejdou odesílat a Richee nepoužívám. Nyní když se na tu platbu dívám v mobilní aplikaci tak tam mám jako důvod neprovedení uvedené toto: "Dotaz getStatusForDebtor na neexistující XID (platba s tímto XID nebyla při volání initlnstantPayment systémem XAMOS přijata)". Nevíte někdo co to znamená? Snad nezjistili, že jim peníze začaly ve větší míře odcházet jinam ke konkurenci a tak ty okamžité platby nějak záměrně zablokovali.
Naposledy upravil vlazy dne 3. 4. 2020 13:27, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod antonsek 3. 4. 2020 13:26

Už to tu někdo psal Blesku. :-)
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 4. 2020 13:34

Možná je to tím, že v Monetě se do pondělí provádí rozsáhlá aktualizace bankovních systémů - upozorňovali na to dopředu. Jinak Equa sice fajn, že má o desetinu více, ale zase pouze do 350 000 Kč nebo tak nějak a to mi neřeší problém :)
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 3. 4. 2020 13:37

vlazy píše:Před chvíli jsem chtěl z IB odeslat peníze okamžitou platbou ze spořáku + na spořák v MMB a platba se neprovedla. Přišla SMS, že okamžitou platbu nebylo možné realizovat. Z mobilní aplikace okamžité platby bohužel nejdou odesílat a Richee nepoužívám. Nyní když se na tu platbu dívám v mobilní aplikaci tak tam mám jako důvod neprovedení uvedené toto: "Dotaz getStatusForDebtor na neexistující XID (platba s tímto XID nebyla při volání initlnstantPayment systémem XAMOS přijata)". Nevíte někdo co to znamená? Snad nezjistili, že jim peníze začaly ve větší míře odcházet jinam ke konkurenci a tak ty okamžité platby nějak záměrně zablokovali.

Psali to včera na Penězích. Do e-mailu mi Moneta nic neposlala, bohužel. https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... o-neohrozi
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 4. 2020 13:42

Moneta psala už 25.3., jak email, tak do bankovnictví.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 4. 2020 13:48

Moneta platby normálně připisuje, Richee neodeslala okamžitou platbu 400000 Kč, 300000 Kč už odeslala.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 4. 2020 13:52

Takže si to snížení úroků v Creditas načasovali docela vychytrale na pátek aby jim peníze nemohly do pondělí utíkat jinam ke konkurenci. Equa bank okamžité platby nepodporuje a tak nejdříve než v pondělí tam peníze nedostanu a MMB je nefunkční. Jiné banky kde by mělo nějaký význam ty peníze přesunout bohužel nepoužívám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod OnderCZ 3. 4. 2020 13:52

Poslal jsem teď z IB Creditas na nově založené Spoření 5 v Monetě větší částku jako okamžitou platbu a provedeno bez problémů. Ale tento víkend bych asi byl ostražitější, kvůli těm změnám v Monetě.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 4. 2020 13:56

Moneta je normálně funkční, platby přijímá. Vlazy zas šíří nesmysly. IB má být nepřístupné až od 20 hodiny.
Naposledy upravil suram dne 3. 4. 2020 13:58, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka