Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 4. 2020 13:57

vlazy píše:Takže si to snížení úroků v Creditas načasovali docela vychytrale na pátek aby jim peníze nemohly do pondělí utíkat jinam ke konkurenci. Equa bank okamžité platby nepodporuje a tak nejdříve než v pondělí tam peníze nedostanu a MMB je nefunkční. Jiné banky kde by mělo nějaký význam ty peníze přesunout bohužel nepoužívám.

Nebuď takovej tragéd! Posílal jsem kolem oběda a bez problémů připsáno v Equa a Sberbank...
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 3. 4. 2020 14:26

tmx643 píše:Moneta psala už 25.3., jak email, tak do bankovnictví.

Mně tedy nic ani do mailu, ani do IB. Možná psali jen těm, kteří mají běžný účet. Mám jen spořící, ale taky bych se k penězům rád dostal, že..
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 4. 2020 14:39

Tak jsem to zkusil před chvíli ještě jednou a peníze do MMB okamžitou platbou ze spořáku + neodešly. Zkusil jsem to odeslat i z běžného účtu a také neúspěšně se stejným výsledkem. Vy kteří tu píšete, že Vám to do MMB jde tak možná jste natrefili na chvilku kdy to možná výjimečně fungovalo.

bodyczech:
Já z toho žádnou tragédií nedělám, protože to pro mne tragédie není. Pouze jsem napsal jak to vidím z mého pohledu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2020 14:51

Z appky mi to nešlo, z IB jo.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 4. 2020 14:53

Hlavně tímto snížením porušili zákon, mají 2 měsíční oznamovací povinnost na základní sazbu!
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 4. 2020 14:55

Creditas je tragédie, okamžité platby víc nefungují než fungují, většinou mi to vyjde až na druhý pokus.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2020 15:05

Mně už fungují docela dobře, dneska bych to spíš viděl na problém v MMB.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 4. 2020 15:09

dr._lukas píše:Hlavně tímto snížením porušili zákon, mají 2 měsíční oznamovací povinnost na základní sazbu!

To není pravda. V rámcové smlouvě mají vazby na nějakou sazbu ČNB (asi dvoutýdenní). Pak nemusí oznamovat 2 měsíce předem.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 3. 4. 2020 15:13

dr._lukas píše:Hlavně tímto snížením porušili zákon, mají 2 měsíční oznamovací povinnost na základní sazbu!

Už nemají, teda aspoň doufají. Vysvětlení tady: https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee

Jenže není úplně jasný, jestli ty podmínky Creditas splňuje. V rámcové smlouvě píše: "Banka může sazbu jednostranně měnit, bez předchozího oznámení klientům, v závislosti na změně dvoutýdenní repo sazby (2T Repo sazba) vyhlašované ČNB."

Podle zákona o plat. styku (§ 152 odst. 5) nemusí snížení oznamovat dva měsíce předem, jestliže se předem dohodla s klientem, že změna je založena na změně referenčních sazeb nebo směnných kurzů podle § 136 odst. 1 písm. b). Změny úrokových sazeb se provádějí a počítají neutrálním způsobem. Změna úrokových sazeb musí být uživateli oznámena bez zbytečného odkladu.

A podle § 136 odst. 1 písm. b: Klientovi musí být poskytnut údaj o úrokových sazbách a směnných kurzech, které mají být použity, nebo údaj o způsobu výpočtu úroku nebo přepočtu měn a příslušný den a index.

Takže: Buď o změně rozhoduje banka, a potom to musí říct aspoň dva měsíce předem. Nebo předem jasně naváže svou úrokovou sazbu třeba na reposazbu (nebo PRIBOR apod.), to by ale myslím mělo být ve stylu "dva procentní body pod reposazbou" a pak ji měnit automaticky, neutrálně - pokaždé, když ČNB sazbu zvyšuje nebo snižuje. Prostě NAVÁZAT ji na reposazbu.

Creditas zvolila hybrid (na reposazbu můžeme, ale nemusíme reagovat, a neřekneme jak) a je otázkou, jestli u ČNB projde.
Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 3. 4. 2020 15:16

Podle mě vazba je „úročení je vždy repo - 0,2%“, ne „když repo klesá, úročení může klesnout taky, když repo roste, úročení růst nemusí“, ale na první pohled to vypadá, že i druhá interpretace je podle zákona.

-- 3. 4. 2020 14:19 --

Lenka_2 píše:Já když si ve svém IB rozkliknu detaily účtu, tak u toho mého 3M termíňáku je 1,5 %, přestože včera tam bylo 2,5 %.
Creditas 3M TV nenabízí, máš vklad s proměnlivou sazbou.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2020 15:31

No, co se dá dělat, zbývá Sberbank (1,7 mezi 1 a 3 miliony) a Trinity (1,61). A to jsem nedávno část z Trinity přesunul do Creditas kvůli diverzifikaci, takže zase zpět. Ach jo.

Hello má stále ještě 1,5 do 300, že? A pak ten HIT od Equa a konec.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 4. 2020 16:36

Lenka_2 píše:Já když si ve svém IB rozkliknu detaily účtu, tak u toho mého 3M termíňáku je 1,5 %, přestože včera tam bylo 2,5 %.

bohužel potvrzuji změnu ÚS v IB u "termíňáku" 3M.....a tady se ukazuje, jak mazané mají právníky, co jim dělaj terminologii produktů, smluv a OP, Lenko pleteš se - nemáme TV ale SPOŘÍCÍ vklad, což je ekvivalent účtu s proměnlivým úročením (nezaměnovat s termínovanými vklady, kde je hist.nasml.sazba nedotknutelná)
Naposledy upravil tom brava dne 3. 4. 2020 16:39, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 3. 4. 2020 16:38

fc70 píše:Creditas 3M TV nenabízí, máš vklad s proměnlivou sazbou.

Přesněji řečeno mám spořicí vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou. Podstatné je, že je prasárna razantně snížit úrokovou sazbu s účinností ihned a zároveň trvat na té výpovědní lhůtě, která mi nedovolí si ty peníze vybrat.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 4. 2020 16:46

no "selským rozumem" by měla nastat změna ÚS u tohoto produktu od dnes+VL(3M), v tom bych souhlasil, ale proti bance jsme "malí páni"...zkusím jim napsat nějaký stupidní dotaz v této věci, že se domnívám, že změna ÚS= právo na zesplatnění vkladu s fakticky vlastnostmi/charakterem termínovaného vkladu, přestože to řadí názvoslovím k netermínovaným účtům (+pokud bude reakce nepřesvědčivá, pohrozím FA) a jsem zvědav jak si to obhájí, ale tím asi skončím (mi už aspon měsíc běží výpověd a ztráty nebudou až takové, abych se tím víc zaobíral i vzhledem k tomu, že já šel do tohoto produktu účelově od počátku jako do nadstandardně úročeného skorospořáku=nemám žádné jiné spořáky).
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 3. 4. 2020 17:39

Nemáte někdo ten jejich časák? Mám za to, že jsem tam četl, že do června s úroky hýbat nebudou, ale už ho nemohu najít...
CZ4R
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka