Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod georgious 9. 4. 2020 17:39

vlazy píše:
Kamča píše:Fungují vám okamžité platby?
Do FIO a MMB nefunguji. Jiné banky jsem nezkoušel.
Kamča píše:

Přesouval jsem do Monety dnes odpoledne, po několika částech. Při první platbě bylo pole okamžitá platba zašedlé a nešlo zvolit, odešla tedy standardně. Při druhé platbě šlo okamžitou platbu zaškrnout, ale při odklepnutí platby to vyhodilo chybu, že zadaná banka okamžité platby nepodporuje. Vyzkoušeno několikrát s různými částkami a ani jednou to neprošlo. U dalšího vagonku opět pole okamžitá platba zašedlé a nešlo zvolit.

Až u poslední části jsem mohl opět okamžitou platbu zaškrtnout a tentokrát prošla.

Všechny části byly do limitu 400k a lišily se o pár tisíc... Lze se tedy domnívat, že to nějak omezují, protože ten odliv peněz asi aktuálně nebude malý.

Já jsem tomu mailu z 3.4. nevěnoval moc velkou pozornost, takže to snížení na 0,8% jsem se černé na bílém dočetl až zde v diskusi. No, jdu na to upozornit i kamarády, kteří tam na můj popud na podzim přesunuli úspory...
georgious
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 4. 2020 07:02

evelista píše:ja vubec nechapu proc nekdo mel penize pred timto v creditas kdyz wurst mel 1,7pa? to nedava smysl, prave proto nechapu proc zbytecne tu neco resite se supportem creditas.

Měl jsem většinu u Wuestenrot, ale něco i Creditas, protože tyto peníze jsou okamžitě přístupné díky výběrům zdarma a okamžitým platbám.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 10. 4. 2020 08:37

Měl jsem to taky tak, navíc díky D+1 u Wurstu přijdeš každým odesláním míče o nějakých 40Kč čistého na úroku.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 4. 2020 11:47

pavle dostal jsi me, ja to proste migruju tesne pred 23hodinou a hned v 8 to je jinde, takze neresim penize, spis to beru ze v urcity moment to ma za 9 hodin uz nekde jinde.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 10. 4. 2020 12:59

Ale tady jsi na fóru kolenovrtů, rohlíky za 1,10-1,40Kč se platí zásadně hotovostí, za 1,50-1,90Kč kartou, jistí lidé jsou schopni kvůli 20Kč poštovného psát na ČTÚ a sebemenší problém řešit přes FA. Někteří to mají jako koníčka, jiní jako diagnózu.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 4. 2020 20:08

Tak nikdo tady snad není povinně, takže tady být nemusí, ne?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 15. 4. 2020 00:34

Ti, co řešíte s Creditas garanci úroku 1,6% do 30.6. - požadujete po nich jen zpátky tu sazbu nebo i ušlé úroky?
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 4. 2020 01:35

Já jsem udělal prostě přesun do Expobank na 1,6
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 4. 2020 18:45

A jak jste dále postupovali, když poslali tyto všeobecné kýdy?

“omlouváme se Vám za pozdější odpověď, zpracováváme v těchto dnech větší počty dotazů. Ačkoliv nás to mrzí, okolnosti současné situace nás přiměly k úpravě úrokových sazeb od 3. 4. 2020. Reagujeme tak na vývoj trhu a snížení úrokové sazby Českou národní bankou, která úrok snížila již dvakrát. Snažili jsme se úrok udržet co nejdéle, proto jsme reagovali až na druhé snížení. Úrokový bonus 0,5 % p.a., který je garantovaný do 30. 6. 2020 zůstal zachován. Ke změně došlo u základní úrokové sazby, která je vyhlašovaná. Tuto změnu nemá banka povinnost oznamovat předem, jelikož je vázána na změnu repo sazby České národní banky.

Spořicí účet + má aktuálně úrokovou sazbu 0,8 % p.a., složenou ze základní úrokové sazby 0,3 % p.a. s bonusovým úrokem 0,5 % p.a. Jelikož se našim klientům snažíme i v této nelehké situaci nabídnout co nejvýhodnější podmínky a zároveň si jako banka zachovat finanční stabilitu, vznikl Spořicí účet + pro nové vklady, na kterém získáte úrok 1 % p.a. Účet je v nabídce od 3. 4. 2020. K dosáhnutí na výhodnější úrok postačí si účet založit a vložit na něj finance, které se však doposud nenachází na běžných a spořicích účtech Banky CREDITAS. K získání úroku 1 % p.a. taktéž nedojde při převodu z účtů Banky CREDITAS do jiné banky, a poté zpět na nový spořicí účet. Úročí se celý vklad, bez omezení jeho výše a vedení účtu je zdarma.

Tato situace je složitá pro každého z nás, avšak pevně věřím, že jakmile se situace uklidní, budeme moci našim klientům opět nabídnout zajímavé úrokové sazby.

Přeji Vám krásné velikonoční svátky”
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2020 20:22

Že to jsou kydy, na který není nikdo zvědavej.

Ono zdůvodňovat starým klientům, proč je okradou i v porovnání s novými, nějakými těžkými časy není asi opravdu nejlepší nápad. Kdo tohle vymyslel, nebude žádný lumen. A protože tenhle nesmysl posílají všem, tak tam asi dělá šéfa.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 4. 2020 08:42

Šmarjá proč budeš krmit staré vovce v vohradě, když chceš do své vohrady přilákat sousedovy vouce?

Anebo podobně - budeš krmit ovce před porážkou?

(od slova sheeple), to seš dnešní, že tě to překvapuje anebo ses nedostal přes cashflow kvadrant 2? :-)

Ps: já chápu, že tě to zamrzí, ale ty bys jednal jinak v pozici pasáka?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod misem 17. 4. 2020 07:58

vpe píše:Šmarjá proč budeš krmit staré vovce v vohradě, když chceš do své vohrady přilákat sousedovy vouce?

Anebo podobně - budeš krmit ovce před porážkou?

(od slova sheeple), to seš dnešní, že tě to překvapuje anebo ses nedostal přes cashflow kvadrant 2? :-)

Ps: já chápu, že tě to zamrzí, ale ty bys jednal jinak v pozici pasáka?

Takový pasák by možná přilákal pár ovcí, které nevidí, co je u něj za pár chvil také čeká, mezitím by mu jeho vlastní chcíply nebo zdrhly za lepším.

Docela by mě zajímalo, o kolik miliard po tom "pasákovu" rozhodnutí Creditas přišla.
misem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 17. 4. 2020 08:21

Otázka měla spíš znít, zda se banka zbavila tolika přebytečných miliard, kolik chtěla, protože pokud ne, tak ještě sazby sníží. ČNB snížila bankám sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, takže banky se najednou můžou části vkladů zbavit, nepotřebují je mít v rezervě.
https://www.cnb.cz/cs/financni-stabilita/makroobezretnostni-politika/proticyklicka-kapitalova-rezerva/opatreni-obecne-povahy-ic-2020/

Kapitálová pozice domácího bankovního sektoru je díky kapitálovým rezervám a dobrovolně drženému přebytku kapitálu v současnosti robustní. Bankovní sektor jako celek je schopen se vyrovnat s důsledky i významně nepříznivého ekonomického vývoje. V důsledku výskytu koronavirové nákazy a souvisejících preventivních opatření nicméně dojde s vysokou pravděpodobností k výraznému útlumu ekonomické aktivity, která se nepříznivě promítne do kvality úvěrového portfolia institucí. Za této situace je postupné uvolňování vytvořené proticyklické kapitálové rezervy jedním z opatření, které může podpořit schopnost bank financovat bez výrazného narušení reálnou ekonomiku.  
Na základě výše uvedeného hodnocení bankovní rada ČNB stanovila sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,00 %. S ohledem na pravděpodobně déletrvající ekonomické dopady epidemie nového koronaviru ke zvýšení sazby proticyklické kapitálové rezervy s vysokou pravděpodobností nedojde dříve než za 12 měsíců. 
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod misem 17. 4. 2020 09:33

[quote="suram"]Otázka měla spíš znít, zda se banka zbavila tolika přebytečných miliard, kolik chtěla, protože pokud ne, tak ještě sazby sníží. ČNB snížila bankám sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, takže banky se najednou můžou části vkladů zbavit, nepotřebují je mít v rezervě.
https://www.cnb.cz/cs/financni-stabilita/makroobezretnostni-politika/proticyklicka-kapitalova-rezerva/opatreni-obecne-povahy-ic-2020/

Otázka je, proč se chce na jedné straně zbavovat miliard a na druhé straně lákat nové klienty ke vkladu dalších miliard za nota bene pro banku nevýhodnějśích podmínek, než pro původní klienty.
misem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2020 12:30

Creditas se nechce miliard zbavovat, ale mít je levně, aby na nich vydělala + přitáhnout nějaké nové zákazníky, který by mohla okrást stejným způsobem za pár měsíců. Z jedné strany je chápu, z druhé nas**t.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka