Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 2. 9. 2020 19:01

Funguje i na SÚ.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 2. 9. 2020 19:14

Jenze to bych v nove bance musel zalozit jiny ucet ne? Ja je chci zredukovat, ne rozmnozit.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 9. 2020 19:39

Jak v nové bance? To musíš udělat přes jinou současnou banku.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 2. 9. 2020 20:26

No kodex mobility znamena, ze zalozim ucet v nove bance a ta se postara o zruseni uctu ve stare bance ne? Nebo jak by to melo fungovat? Jinak bych si to radsi zaridil sam, tahat do toho dalsi instutuci se mi nechce, ***** to pruserem.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 9. 2020 20:33

Tvá banka se postará o zrušení. A není třeba zakládat nový účet. Někde není ani nutné chodit do banky - AirBank a tuším Moneta (?) to umí třeba přes internetové bankovnictví.

https://www.airbank.cz/mobilita/
hopo.hopo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 2. 9. 2020 22:28

Moneta to umí přes smartbanking
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 3. 9. 2020 07:30

mBank taky, uspesne jsem pres ne zrusil Richee a dva Creditas SU. Zadne zakladani noveho uctu netreba.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 3. 9. 2020 23:19

Jo tahle bankovní mobilita je opravdu dobrá fičura na rušení účtů u bank, které sice umožní založení účtu na dálku online, ale zrušení jen nablízko osobně.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 7. 9. 2020 14:52

právě mi dorazily do Creditas nějaké vrácené platby za letenky v norských korunách a jsem dost nepříjemně překvapený kurzem.
8666,62 NOK by mělo být středovým kurzem 21756 CZK, ale připsali mi 21350,-kč.
Navíc při vratce by měl být použit kurz reverzně, defakto deviza-prodej, tj.kurz vlastně výhodnější než střed, není to tak? Nebo aspoň ten střed by za mne byl ok, ale 400,-kč poplatek je dost, ještě to mám celé 2x, takže 800,-kč pro Creditas za nic se mi platit fakt nechce.
Řešili jste někdo něco podobného?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 9. 2020 15:51

Reverzní kurz se nepoužije. Oni to berou jako norské koruny na český účet, čili nakupují od vás NOK.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod shockerek 7. 9. 2020 19:56

goropes píše:právě mi dorazily do Creditas nějaké vrácené platby za letenky v norských korunách a jsem dost nepříjemně překvapený kurzem.
8666,62 NOK by mělo být středovým kurzem 21756 CZK, ale připsali mi 21350,-kč.
Navíc při vratce by měl být použit kurz reverzně, defakto deviza-prodej, tj.kurz vlastně výhodnější než střed, není to tak? Nebo aspoň ten střed by za mne byl ok, ale 400,-kč poplatek je dost, ještě to mám celé 2x, takže 800,-kč pro Creditas za nic se mi platit fakt nechce.
Řešili jste někdo něco podobného?

Řešil jsem podobný problem kdysi u Fio, obhodník vracel špatně naučtovanou platbu. Podal jsem klasickou reklamaci, kterou ti sice banka v klidu může zamítnout, ale v rámci uchování dobrých vztahů, mi rozdíl dobropisovali.
shockerek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 7. 9. 2020 21:02

Nicméně bylo to v pořádku: Norové dostali NOK a vracejí NOK, za nic nemůžou. A banka neví předem, které platby se vrátí, a nemůže slíbit, že vratku za dlouhé měsíce smění kurzem, který se mohl změnit klidně o desítky procent, ani že tu směnu bude dělat bez jakékoli odměny.

Tohle je riziko klienta.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2020 21:44

Pokud jsi to platil kartou a slo by to napasovat jako storno transakce kartou, teoreticky bys to mohl uhadat. Zalezi na bance a jeji vstricnosti. To se u Creditas asi neocekava, ze?

Pokud ale vraceli wire transfer na ucet, tak urcite neni co resit, jak pise fc70
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod OnderCZ 9. 9. 2020 05:51

Tak ohledně přístupu disponenta do nového IB mi z Creditas odepsali, že tuto funkci ještě nemají implementovanou a až bude, tak že mi dají vědět. A že mám zatím používat staré IB. Super přístup - vydám nový produkt, který všude propaguji ale umí jen polovinu věcí, co staré IB.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 9. 9. 2020 10:23

Neprisel nekdo na to, jak v appce zridit detsky ucet Richie? Z reklamy se zda, ze by to mohlo jit.
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka