Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 10. 4. 2021 15:30

Chápu, že se ČNB nechce sanovat další vytunelovanou "banku". Bohužel aktivita ČNB není nic moc, spíš se dle mého názoru snaží problémy nevidět a mít pohodu. Jinak by se měla čerstvě po udělení licence zajímat, jak to v takové kampeličkobance chodí. A takové drobnosti jako loňské zametení s klienty je evidentně moc nezajímalo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 10. 4. 2021 15:35

Počkejme si – kontrola začala loni začátkem roku, a ČNB zveřejňuje jen pravomocná rozhodnutí (tj. po všech jednáních a odvoláních apod.).

Nemyslím, že by to teď už skončilo odebráním licence – v minulosti, když už, tak přišly zásadní kroky (nějaké předběžné opatření na ochranu vkladatelů) zprudka bez velkého varování. Ale aspoň měsíc teď nebudeme vědět.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 10. 4. 2021 23:14

Osobně si myslím, že v době, kdy bezplatné účty nabízejí velké či střední banky, které jsou stabilní na trhu. Myslím tím ČS a.s, ČSOB, KB a.s, UniCreditbank, Moneta, Raiffeisenbak či třeba Fio, tak je úplně zbytečné si zřizovat účet u tzv. minibank jako je Banka Creditas, Sberbank, Expobank,Mbank apod.

Je pravda, že u některých účtu se musí splnit podmínka příjmu, to rozhodně není problém.
Podobně je to i s úrokem na spořícím účtu, který je prakticky všude stejný, resp. prakticky žádný.

Rozhodně je dobré mít hlavní běžný účet ( případně záložní) u banky s delší historií.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 4. 2021 00:45

S poslední větou souhlas. Pokud ale všichni budou postupovat dle návrhu nad ní, malé banky nebudou a velké zase zavedou poplatky. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 4. 2021 05:33

Také souhlasím, pokud všichni budeme u větších a zavedených bank, tak ti menší zaniknou a větší banky rádi opět zavedou poplatku.
Určitě to, že se teď poplatky neplatí, nedělají pro dobro občanů, ale z ryze konkurenčních důvodů. ( Mbank, Fio banka, Equabank apod)
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 11. 4. 2021 07:36

Ono to není o velikosti, ale o kvalitě. Klienti takové UCB by mohli vyprávět.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 11. 4. 2021 08:18

Jak mám v novém geniálně přeplácaném IB editovat starou šablonu a vytvořit novou šablonu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mbodlak73 11. 4. 2021 08:43

fc70 píše:ČNB nedávno v Creditas rozhodla o: ...

No tak to je docela síla. Asi tam nadále budu nechávat jenom nezbytně nutné prostředky :hm

Přechod ke Creditas jsem bral jako zajímavou možnost při odchodu z AirBank (odkud jsem odešel kvůli Kellnerovi, PPF a jejich ruskému a čínskému dobrodružství), ale teď tedy nevím :-| Moneta bude brzo patřit do stejného klubu, k "velkým" bankám nechci; kvůli ukončení činnosti ING se po dlouhé době "vracím" k Raiffeisenbank, tak uvidíme, jestli si bude hledět klienta lépe, než před pár lety...
mbodlak73
Návštěvník






Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 4. 2021 15:03

MirekM. píše:Jak mám v novém geniálně přeplácaném IB editovat starou šablonu a vytvořit novou šablonu?

Jelikož mně nikdom zde neporadil, volal jsem na infolinku: V novém IB nelze zatím vytvářet ani editovat šablony, pracuje se na tom. Byl jsem odkázán na nové SB. Sám jsem se odkázal do konce června na staré IB. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 13. 4. 2021 16:40

fc70 píše:Počkejme si – kontrola začala loni začátkem roku, a ČNB zveřejňuje jen pravomocná rozhodnutí (tj. po všech jednáních a odvoláních apod.).

Nemyslím, že by to teď už skončilo odebráním licence – v minulosti, když už, tak přišly zásadní kroky (nějaké předběžné opatření na ochranu vkladatelů) zprudka bez velkého varování. Ale aspoň měsíc teď nebudeme vědět.


Nerozumím - nejprve tu zveřejníte pravomocná rozhodnutí (mimochodem díky za ně i za rozbor!) a pak tu píšete počkejme si ... Na co? Těmi pracovmocnými příkazy to zjevně skončilo. Kdyby proti nim ČNB měla něco dalšího, tak by to řízení ještě neskončilo ...
LaNov
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků