Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 13. 4. 2021 16:46

Nevidím důvod, proč by všechny výstupy z kontroly musely být pravomocné najednou. Čistě hypoteticky, kdyby ČNB vydala těch 5 citovaných rozhodnutí, vůči kterým se Creditas neodvolala, a další 2 rozhodnutí o zákazu přijímání dalších vkladů a poskytování úvěrů nebo co, vůči kterým by se Creditas odvolala, připadá mi snadno možné, že těch 5 bylo pravomocné toho koncem března a ta další rozhodnutí by čekala na dokončení rozhodnutí o odvolání, a tedy by nebyla pravomocná a nebylo by o nich nic zveřejněno.

(Pro jistotu: nemám žádný důvod si myslet, že taková další rozhodnutí existují. Jen to neumím vyloučit.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod M2M 14. 4. 2021 14:41

Pánové v IB jdou připojit i jiné účty dalších bank. Je to dobrá volba. Využíváte to někdo. Není to nebezpečné nebo nějak zneužitelné?
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 4. 2021 16:01

Používal jsem a již nepoužívám, neboť Creditas nevaruje před vypršením platnosti propojení a pak zobrazuje v jiných bankách neaktuální stavy.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 4. 2021 19:42

Dnes jsem na návštěvě potřeboval převést peníze z Creditasu do Air. Převod jsem provedl přes staré SB (nové omalovánky moc nemusím). Zkopíroval jsem minulou okamžitou platbu a z nepozornosti zaškrtl expresní platbu v domnění, že zaškrtávám okamžitou platbu. Ano, moje chyba, měl jsem pořádně číst. Bez jakéhokoliv varování se platba provedla a banka si strhla za expresní platbu 50 Kč. Peníze jsem stejně ještě jednou musel převést okamžitou platbou bez poplatku přes omalovánky, neboť jsem je bezprostředně v Air potřeboval ...
V době, kdy Creditas do Air nabízí okamžité platby bez poplatku se mně zdá poplatek za pomalejší expresní platbu ve výši 50 Kč naprosto nemorální. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 4. 2021 04:34

Mirku, nějak poslední dobou perlíš. Nehacknul Ti někdo účet? :D Možná jim zkus napsat, zda by se nechtěli nechat inspirovat klienty jako RB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 4. 2021 04:59

Placené expresní platby banky hned tak rušit nebudou, protože narozdíl od Okamžitých plateb fungují do všech ostatních bank (bez ohledu na to, zda ta cílová OP umí či ne), navíc fungují i pro vyšší částky než je limit OP a pro mnohé jsou tedy stále důležité.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 24. 4. 2021 05:44

Ano, to nastavení je nebezpečný, chce to dávat pozor. Ovšem mnohem horší je AiB, která povolí okamžitý převod do 50 tis. a tom to úplně zkryplila.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 4. 2021 08:21

drkarel píše:Mirku, nějak poslední dobou perlíš. Nehacknul Ti někdo účet? :D Možná jim zkus napsat, zda by se nechtěli nechat inspirovat klienty jako RB.

Účet mně nikdo nehacknul, jen jsem občas u bank zapomněl na rčení dočkej času jak husa klasu.
Expresní platby zrušit nechci, ale nějaké varování při zadání expresni platby pokud je možná i okamžitá, by v SB i IB být mohlo.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 4. 2021 08:52

Mám pocit, že u BC se staré IB a appka (taky nejspíš stará, prase aby se v tom vyznalo) chová tak, že pokud to jde, odesílá se okamžitá (a žádná možnost volby tam není). Ale úplně jistej si nejsem (zvláště Ty jsi mě teď znejistil), protože většinou odesílám dopoledne a jde mi hlavně o D+0 a nemusím to mít okamžitě.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 4. 2021 11:01

..což je informace tak trochu nanic, když teď Creditas rozesílá emailem změny obchodních podmínek platných tuším od června, a to mimo jiné kvůli komplet přechodu na novou appku a nové IB (staré tedy už fungovat nejspíš brzy přestane).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 4. 2021 11:29

Ono to vlastně ani není/nebyla informace. Každopádně to brzy nebude jistě dnes. A účinnost nových podmínek je od 1. 7. To tak pro pořádek. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 4. 2021 11:30

Ano, 30.6.2021 je posledni den, kdy bude mozne vyuzit stare IB/SB.
Od 1.7. uz jen zkriplene nove IB/SB, alias prejmenovany Richee.

Bohuzel misto aby do slusneho puvodniho systemu Creditas (IB/SB) jen doplnili multibanking, tak ho radeji cely zahodi a pouziji misto nej ten priserny Richee (nyni prejmenovany), kde uz ten multibanking byl.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 4. 2021 11:43

Ale zase tak hrozný (jako single banking) imho nebyl. Horší bylo, že mi po změně na nové SB Creditas přestal fungovat (nešlo se vůbec přihlásit).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 24. 4. 2021 18:43

Mám v Creditasu dva účty, Spořící účet (starý) a Spořící účet+. Ve starém IB (a SB) vidím dva účty. V novém IB vidím jen Spořící účet+. Chyba je mezi mojí klávesnicí a židlí, nebo mezi klávesnicí a židlí v bance?
Jak se z této banky dá nejrychleji prchnout?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 24. 4. 2021 20:10

V bance, měsíc jsem řešil, že v novém IB nevidím nic. Nakonec se podařilo vyšetřit - ale mezitím zanikl jediný důvod, proč jsem to ib používal a to propojení na wurst a debilní přihlašování do jejich ib.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků