Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 5. 2021 10:38

Nove IB Creditas je jen prejmenovany IB Richee. To byl specificky ucet/produkt urceny hlavne s (zejmena marketingovym) durazem na multibanking a na nej navazane kategorizace/grafy/COOL barvicky apod. Naopak bezne funkce//standardy/prehlednost zde byly nezadouci (stejne jako u mBank), cimz pro bezne klienty zvykle na serizozni puvodni IB Creditasu nastavaji bohuzel casy utrpeni v teto bance.

Skoda, puvodni IB se mi velmi libilo a po FIO to byl muj druhy nejoblibenejsi IB, Richee je zkripleny paskvil.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 15. 5. 2021 23:18

Nevím, já tento týden převáděl OP přes staré IB bez poplatku.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 5. 2021 09:42

Staré IB má OP bez poplatku. Staré SB nemá OP vůbec, jen EP s poplatkem 50 Kč.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 5. 2021 10:26

Mirku dívej se na to manažersky: proč by měli investovat (implementací OP) do starého Smartbankingu, které plánují už hodně brzy zrušit, když už mají nové, které to umí a nahrazuje plně staré? To by byla investice, za kterou by jim asi akcionáři vyčinili, investovat do něčeho ukončovaného když to umí nový produkt. Logicky klient, který chce využívat všechny služby, i ty novější, dávno na novou appku přešel, ostatní mají smůlu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 5. 2021 19:00

Souběh starého SB a nového SB je již delší dobu. Nechtěl jsem implementovat do starého SB OP, jen v případě použití EP ve starém SB varovnou hlášku, nic víc, nic méně a ta by nebyla finančně určitě nákladná.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 22. 5. 2021 22:43

Dnes jsem se pokoušel poslat převodem peníze přes nové IB z SÚ a potom i BÚ Creditas na účet Equa bank. Platbu mi to dovolilo zadat až s pondělním datem. Měl jsem zato, že obě banky podporují okamžité platby.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Prcek 4. 6. 2021 08:30

A co to v praxi znamená, že je přechod nucený? Všichni držitelé akcií je musejí odprodat zpátky bance? Akcie nevlastním, ale mám se jako klient banky něčeho obávat? :-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 6. 2021 09:37

Pro klienta to nic neznamená. Nucený prostě znamená, že každý jiný akcionář musí své akcie odprodat za danou cenu, resp. v praxi, protože se jedná o zaknihované akcie, akcie budou ke dni přechodu přepsány na hlavního akcionáře (ostatní akcionáři již nebudou akcie vlastnit) a ostatní akcionáři se musí přihlásit o protiplnění popsaným způsobem.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 4. 6. 2021 10:37

Není to vlaštovka o budoucím odprodeji banky?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 4. 6. 2021 10:59

Sluší se připomenout, že původní členský vklad zakoupený za 100 Kč byl poté transformován na akcii v nominální hodnotě 57 Kč a teď bude od ex-družstevníků odkoupen za velkorysých 75 Kč, čímž budou okradeni o pouhých 25 %. No nekup to! :-)
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 4. 6. 2021 11:04

Co dělat, vloni okradli klienty, letos akcionáře. Zrovna minulý týden jsem tam s celou rodinou všechno zrušil poté, co jsem z nich všechno vyrazil přes FA. Se šmejdskými firmami funguje jen jediné řešení - pá, pá.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 6. 2021 11:37

Tak pokud se nepletu, původní členové družstva nemuseli akcie chtít. S naivní vidinou zisku akcie chtěli a to je holt riziko podnikání. U nás o majoritním akcionáři zpravidla platí, že silnější pes (nakonec s minoritami vy)souloží. Platí to, kam se podíváš - Moneta, Trinity, Creditas ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 4. 6. 2021 14:13

MirekM. píše:Není to vlaštovka o budoucím odprodeji banky?


A kdo by tuhle garážovku, bez klientů, chtěl? :)
Je to úhybný manévr před ČNB.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 4. 6. 2021 14:15

Čemu by to mělo uhýbat?
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků