Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 8. 2022 10:16

Nevím přesně jak tato služba funguje, ale jak ten opravář a zákazník můžou vědět, že oba mají účty zrovna u Creditas kde ta služba asi funguje? To by musela být shoda náhod. Opraváři obvykle nají u sebe někde zapsané číslo účtu pokud jsou ochotní přijímat platby i bezhotovostně na účet. Není nic neobvyklého, že lidí mají účty i v několika různých bankách, ale pouze jedno mobilní tel. číslo a pak je otázkou na který účet a ve které bance se jim taková platba zašle. Znám ale spoustu takových co chtějí platby pouze v hotovosti. Bude i dost takových co tuto službu neznají a nepoužívají a proto ji ani neumí použít. Připadá mi to, že to asi nebude nějaká masově využívaná služba a zajímavé to bude především pro mladé lidi v pubertě.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ninaa 19. 8. 2022 10:29

Jak budou fungovat platby na číslo mobilu, je IMHO dobře vysvětleno v článku
https://www.penize.cz/osobni-ucty/43441 ... -je-umozni

Poslední odstavec článku je o Creditas, jak to funguje u ní teď v současnosti - obě strany musí mít jejich apku.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 8. 2022 10:31

Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 19. 8. 2022 12:43

Banka platby na kontakt nabizi uz minimalne 2 roky a je to trochu neco jineho jak se hodla zavadet v soucastnosti (viz. prispevek od Ninaa)
Takze vlazy jen objevil neco co existuje nekolik let...
A ostatni, aniz by meli v bance ucet, tak popisuji co to je a jak to funguje - samozrejme blbe (ze minarjo)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 8. 2022 14:49

Objevil jsem to už mnohem dříve, ale zeptal jsem se na to až teprve nyní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 8. 2022 11:01

U SÚ s výpovědní dobou 33 dnů, je možné peníze vybrat po ukončené výpovědi 7 dnů. Během těchto 7 dnů se ale vypovězené peníze na SÚ neúročí.
https://cdn.creditas.cz/image/upload/v1 ... 6.2022.pdf
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 23. 8. 2022 11:35

Kdo ten vklad vypoví, tak snad po ukončení výpovědi peníze hned převede jinam nebo je použije a nebude je nechávat jen tak ležet 7 dnů v bance?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2022 11:37

Tak někdo třeba vypovídá vklad pro jistotu hned a pak zjistí, že tam ty peníze chce ještě nechat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 23. 8. 2022 11:40

V tom případě může výpověď normálně odvolat.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 8. 2022 12:28

drkarel píše:Tak někdo třeba vypovídá vklad pro jistotu hned a pak zjistí, že tam ty peníze chce ještě nechat.

Přesně takto jsem postupoval netušíce, že se 7 dnů peníze nebudou úročit. Naštěstí jsem se k uvedené informaci dostal zavčas a peníze převedl první den na jiný účet.
Výpověď lze odvolat kdykoliv během těch 33 dnů?
EDIT: již jsem informaci našel: "2.3.3 Podaná výpověď Vkladu na Spořicím vkladu 1M může být kdykoliv odvolána, nejpozději však v den předcházející uplynutí Výpovědní doby."

-- 23. 8. 2022 13:46 --

Mohu tedy před koncem 33 dní výpovědní lhůty výpověď zrušit a vyrobit novou na 33 dnů.
Co když bych na uvolněné peníze první den dal novou výpověď na 33 dnů. Zruším bezúročné období mimo prvního dne na uvolněné peníze předchozí výpovědí?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 23. 8. 2022 13:30

MirekM. píše:Mohu tedy před koncem 33 dní výpovědní lhůty výpověď zrušit a vyrobit novou na 33 dnů.
Co když bych na uvolněné peníze první den dal novou výpověď na 33 dnů. Zruším bezúročné období mimo prvního dne na uvolněné peníze předchozí výpovědí?

To by mělo asi normálně jít. Možná to nepůjde ve stejný den (odvolat a hned vyrobit novou), ale až třeba následující den (jeden den odvolat výpověď, druhý den znovu vypovědět).
Uvolněné peníze nejsou 7 dnů nijak vázané, takže co by jsi u nich chtěl vypovídat?

Mě by na druhou stranu zajímalo, co se stane s těmi uvolněnými penězi, když je tam člověk nechá déle než 7 dnů? To v podmínkách nijak popsáno není :hm
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 8. 2022 13:46

Co když ty peníze převedeš a pak hned pošleš zpátky? Bere se to jako nový vklad? Takhle jsem to dělal doposud.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 23. 8. 2022 14:25

A proč by se to jako nový vklad brát nemělo?

Jinak jsem zjistil, že když tam ty uvolněné peníze zůstanou déle než 7 dnů, tak se následně znovu zafixují. Což jsem tak nějak předpokládal :-)

Z jakého důvodu se vlastně trápíte se spořicím vkladem se 33-denní výpvědní lhůtou a úrokem 4.8%, když lze v rámci jiných bank využít klasické spořicí účty s úrokem 5 až 5.5%?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2022 14:35

Milos: To máš pravdu s tou výpovědí. :) Já je tam měl jen jeden měsíc a už se tomu budu spíš vyhýbat, neosvědčilo se mi to právě z důvodu, že se v průběhu objevil spořák s vyšším úrokem.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 8. 2022 15:58

Milos: Likvidita a kolegové můžou mít třeba u jiných bank "plno", což není nic těžkého dosáhnout.

Jinak jako nový vklad to doufejme berou i v případě, kdy to pošleš na Creditas BÚ a pak zpět na Creditas SÚ.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků