Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 3. 2023 17:06

Pro jistotu to drž na běžném účtu, ať to tam můžeš šoupnout hned. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 26. 3. 2023 22:16

Vsadil bych se, že to budou nějaké no-name dluhopisy.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muf2muf 28. 3. 2023 08:46

Funguje vám aplikace? Mně to od rána píše, že bez internetu to nepůjde.
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 3. 2023 08:52

iOS bez potíží.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 28. 3. 2023 09:17

Na droidu mě to dnes frčí jak raketa, cajk ;-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 28. 3. 2023 09:52

Taky nemám s androidí appkou žádný problém.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod muf2muf 28. 3. 2023 11:35

Hm, tak chyba na mém přijímači. Měl jsem vypnutý automatický aktualizace apky, po manuálním aktualizování už zase můžu k penězům :-)
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 4. 4. 2023 17:18

Creditas má novou akci na Dvojitý vklad, kombinaci půlročního termínovaného vkladu se sazbou 6,3 %p.a. a nepojištěného podřízeného vkladu s úrokem až 8,5% p.a. https://www.creditas.cz/dvojity-vklad/ Za mě osobně je to ale nezajímavá akce.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Alone89 4. 4. 2023 22:13

Bezi ted nejaka akce s Creditas? Jako referal nebo xyz,- KC za zalozeni uctu? Budu zrejme zakladat kvuli tem eurovym vyberum v hotovosti tak, si rikam jestli nepockat jeste par tydnu... :)
Alone89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LaNov 5. 4. 2023 06:35

Milos píše:Creditas má novou akci na Dvojitý vklad, kombinaci půlročního termínovaného vkladu se sazbou 6,3 %p.a. a nepojištěného podřízeného vkladu s úrokem až 8,5% p.a. https://www.creditas.cz/dvojity-vklad/ Za mě osobně je to ale nezajímavá akce.

Z obchodního pohledu banky super, ale pro klienta je tu klasický problém "duo" produktů, jak ohodnodit riziko nepojištěné části - a je jedno, jestli jde o kombinaci s podílovými listy, podřízeným vkladem nebo třeba v záložně povinný členský vklad podle pravidla 1:10 ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 5. 4. 2023 07:39

Alone89 píše:Bezi ted nejaka akce s Creditas? Jako referal nebo xyz,- KC za zalozeni uctu? Budu zrejme zakladat kvuli tem eurovym vyberum v hotovosti tak, si rikam jestli nepockat jeste par tydnu... :)

Žádná akce s odměnou za založení účtu neběží a ani dlouhou dobu neběžela.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2023 17:54

V jiném vlákně jsem četl, že EUR účet a debetní karta k němu by měla používat u Creditas kurz asociace. Je to tak? A platí to i pro méně standartní měny, jako třeba THB, a obecně Asie?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 4. 2023 04:05

Platby ve všech měnách jiných než CZK Creditas přeúčtovává v EUR tak, jak je dostane od asociace ve zúčtovací měně EUR, což ve výsledku znamená kurzem asociace. Creditas od MC používá dvě zúčtovací měny - CZK pro domácí transakce v CZK a EUR pro zahraniční transakce v jakékoliv měně. Na EUR účtu se tedy transakce platební kartou zaúčtují v EUR - zahraniční transakce tedy přímo a CZK transakce po konverzi kurzem banky. (Naopak u CZK účtu.)
Naposledy upravil drkarel dne 12. 4. 2023 05:22, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 12. 4. 2023 04:51

Jo, platí to i pro THB, použil jsem to.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2023 06:43

Super, tak to Creditas EUR účet + karta k tomu vypadá jako asi nej karta pro zahraničí :) mBank a Karta Svět má nějaké 0.2 - 0.4% marže, Revolut má zase poplatek za výběr z bankomatu, toto by mohlo být použitelné.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků