Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pivinecek 1. 1. 2017 08:53

Ahoj, tak se dívám, že má již banka Creditas nové webovky. Pročítám to a nemůžu zjistit kolik spořících účtů si můžu založit. Jenom jeden? Nebo víc a mít tam třeba po 100tisících vklady pro případ výběru ve čtvrtletí, aby mě to postihlo jenom 100tisíc a ne třeba vklad pul milionu skrz bonus úrok.

Platí ještě nějaká odměna za doporučení jak měl Creditas, když neměl ještě status banky? Díky za info.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasfinance 1. 1. 2017 09:24

Minimalne dva...
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 1. 2017 10:31

Zatím nelze stáhnout mobilní aplikaci, ale internetové bankovnictví vypadá moc dobře. Líbí se mi jeho grafická podoba - je střízlivé, přiměřeně barevné, bez zbytečných efektů nebo infantilních grafických prvků. Jak konkrétně funguje se ukáže za provozu, to zatím nelze hodnotit.
Na webových stránkách oceňuji informaci o pobočkách, fotky pracovníků je dobrá věc, a obešli se bez zbytečných doplňků jako jinde.
Koncept výhodného úroku na SÚ nebo směnných kurzů jako bonusu se dá v budoucnosti dále rozvíjet, bonusové výhody rozšiřovat.
Vysloveně zajímavé jsou valuty za devizové kurzy, i když valuty zatím nelze kupovat na všech pobočkách.
Kultivovaný design platebních karet a virtuální karta pro placení na internetu jsou také dobré.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 1. 2017 10:47

Tak ze založení účtu online se nakonec vyklubalo korespondenční založení... Takže stejně budu muset na pobočku.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod B36 1. 1. 2017 11:59

No, cekal jsem lepší nabídku (vyšší urok, bez podmínek), ale o ničem lepším z tohoto ranku nevím, takže si ten sporak založím. Jen jsem zvědav, zda jich půjde založit více, aby se dalo v případě nouze vybrat a člověk nepřišel o výhodný urok na všechny peníze.
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 1. 1. 2017 12:19

V IB je zatím prázdná sekce karet, jsem zvědav kdy tam karty doplní a jestli uvidím transakce.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 1. 2017 12:36

B36 píše:Jen jsem zvědav, zda jich půjde založit více, aby se dalo v případě nouze vybrat a člověk nepřišel o výhodný urok na všechny peníze.

Tam je takové omezení?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 1. 2017 12:40

Korzaik píše:Tak ze založení účtu online se nakonec vyklubalo korespondenční založení... Takže stejně budu muset na pobočku.


Po odeslání webového formuláře následuje:
- Poštou obdržíte návrh smluvní dokumentace a podrobné pokyny.
- Dokumentaci zkontrolujete, podepíšete a společně s kopií dvou dokladů totožnosti a výpisu z účtu vedeného na vaše jméno u jiné bankovní instituce sídlící na území České republiky, odešlete do banky.
- Po kontrole smluvní dokumentace a příchozí platby bude účet aktivován.
- Poštou obdržíte podepsanou smluvní dokumentaci.

Tedy kdo nechcete posílat smlouvu a kopie dokladů poštou, zajděte si na pobočku.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2017 12:42

Korzaik píše:
B36 píše:Jen jsem zvědav, zda jich půjde založit více, aby se dalo v případě nouze vybrat a člověk nepřišel o výhodný urok na všechny peníze.

Tam je takové omezení?

Základní úrok 0,5 %. Bonus 0,6 % za předpokladu, že v příslušném kalendářním čtvrtletí není odchozí platba
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasfinance 1. 1. 2017 12:43

A kdyz uz tam mam bezny ucet a chci sporak, tak to musim delat taky?
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2017 12:56

...kamarád hlásí, že v TV zrovna jde reklama na ten jejich spořák :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chjoo 1. 1. 2017 14:23

2 tomasfinance:
Musíš, protože nemáš IB (kdybys měl, tak bys nemusel a založil bys v IB. A IB se zřizuje na pobočce nebo při založení běžného účtu on-line, ale to sis mohl založit i ten spořicí).
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1jorgos 1. 1. 2017 15:02

to chjoo:
ja mam bez. ucet, kartu, dva terminovane vklady i IB, ale nikde v IB jsem moznost zalozit spor. ucet nenasel ani karta se v novem IB nezobrazuje. Ve starem IB byla karta videt, ale pouze jako neaktivni, prestože se dala pouzivat a byly videt jeji transakce. Jak se v IB zaklada spor. ucet?
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mariacek 1. 1. 2017 15:13

No jelikož mám teď peníze rozdělené na 3 účtech kvůli pásmovému úročení, tak se mi zatím ta jejich nabídka líbí. Asi budu úrokový turista a prubnu je... Sice budu asi potřebovat vybrat peníze ve 2. čtvrtletí, ale za první tři měsíce mi změna přinese cca 1000 Kč/měsíc, tak to za to stojí... Snad do poloviny ledna, kdy se dostanu na pobočku nezmění podmínky a furt budou garantovat 0,5% po dobu 5 let.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 1. 2017 15:24

Podmínky určitě během ledna nezmění. :-) Výhledově mohou manipulovat s bonusovým úrokem. Jinak garance úroku 0,5% je docela racionální. Některé ekonomické odhady očekávají, že by se už koncem letošního roku nebo příští rok mohly úroky eventuálně začít pomalu zvedat.
Naposledy upravil Delitzsch dne 1. 1. 2017 15:42, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků