Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 12. 5. 2020 00:24

Ne, Mastercard Gold, budou jich potřebovat asi víc než 50ks..
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 5. 2020 00:38

Na jak dlouho ti těch 1,6% aktivovali?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 5. 2020 01:38

dr._lukas píše:Vláda měla udělat jediné, zrušit tu hovadinu v podobě voucheru a nechat vyčistit trh.
Naopak, vláda ty vouchery zavedla, předtím nic takového nebylo. Rušíš zájezd, vrať peníze, hotovo.

Samozřejmě, že ty vouchery jen málokoho zahrání před krachem, jen to posunou v čase, ale holt ta vlna krachujících firem a nezaměstnaných nebude teď v dubnu (nebo kdy zase povolí insolvence), ale o pár měsíců později. Takže nával nových nezaměstnaných apod. na úřadech bude menší, a propad jejich poptávky jiného zboží a služeb nebude tak prudký; je nějaká šance, že tu cestovku někdo za symbolickou korunu koupí a postaví znovu se stejnými zaměstnanci, protože na to bude víc času; se slušnou pravděpodobností to nakonec zaplatí pojišťovna kvůli pojištění proti úpadku – a možná ještě letos, pokud pojišťovna odmítne pojistit na příští sezónu a CK bude muset zavřít, a vyhlásí tím pádem insolvenci ještě za platnosti starého pojištění. (Funguje to takhle? Nemám tušení.)

No a klienti – pokud letos někam pojedou s tou samou cestovkou nebo časem dostanou hotovost, přijdou o X% p.a. za dobu odkladu, kde X je podle klienta 0,01 (typický běžný účet), <2 (lepší spořicí účet), 8? (akcie). To není zase takové neštěstí vůči vlně nezaměstnaných.

Klienti, kteří všechny svoje úspory dali na dovolenou, a letos nebudou moci nikam jet, to trochu odskáčou, ano.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 5. 2020 01:52

Patří jim to, když rozfofrují všechny úspory na dovolenou.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 5. 2020 02:22

PatrikChrz píše:v létě to bývá nejlepší místo ke koupi chorvatských kun (dokonce lepší, než arabské směnárny), pokud jste klienti a nakupujete za devizy.
Z webu a dokumentace zmizely zmínky o hotovostní směně kun.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 5. 2020 06:40

suram píše:Patří jim to, když rozfofrují všechny úspory na dovolenou.

Přesně. Z chyb se má člověk poučit. Jak by se mohl poučit, kdyby ani nepocítil důsledek své chyby a chybu by si vůbec neuvědomil? On je to taky důsledek volání všelijakých pomatenců vykřikujících, jak má každý na téměř všechno právo (bydlení, dovolená …).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 12. 5. 2020 09:38

vlaju píše:Případ s nedodržením garance 1,6 do 30.6. se pro mě uzavřel, nebudu dále pokračovat s fin.arbitrem. Po zamítnutí reklamace jsem byl kontaktován telefonicky k urovnání situace a po diskuzi jsme se dohodli, že mi úrok 1,6 vrátí, i zpětně. Jako kompenzaci (čas k řešení problému, nemožnost úročení již odčerpaných prostředků a pod.) zlatou kartu k běžnému účtu na 3 roky zdarma. Úrok aktivován on-line zásahem, pro kartu nutno navštívit pobočku (ještě ji nemám).

Samozřejmě bych byl rád, aby toto bylo nabídnuto všem postiženým klientům. Vzhledem k tomu, že to nedokáže zařídit ani arbitr, pak už mi další boj nestojí za námahu. Mohu jen předat informaci dál, že ozvat se proti tomuto postupu má smysl. A myslím, že pokud by Creditas hned reagovala v tom smyslu, že její marketingové oddělení odeslalo chybný email a vydalo chybné prohlášení o garanci úroku, které nebylo opřeno o závazné dokumenty, dokázalo by to dost klientů možná přijmout lépe, než urážející vysvětlování, že český jazyk zná mnoho významů čísla 1,6.

Taky jsem podal reklamaci, zaslali jako odpověď ty jejich bláboly.S tím jsem nesouhlasil, zažádal o její přehodnocení.Nato odpověděli, že se k tomu vyjádří max. do 30 dnú a reklamaci přidělili číslo.Uvidím, co z toho vyleze.O kartu ale nestojím,stačila by mi kompenzace úrokú.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 12. 5. 2020 10:23

retron píše:tak tady pořád kritizovaná RB zatím drží 1,25% do 150tis na spořáku bez keců. Creditas se u mě zdiskreditovala především jejich implementací "okamžitých" plateb, kdy se mi několikrát stalo, že nešly buď vůbec anebo dokonce duplicitně, jak okamžitá tak standardní platba. Naštěstí všech x variant spořáků šlo zrušit online, ponechal jsem si pouze Richee, zatím.

To by mě teda zajímalo, jak se ruší spořáky Creditas online.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 12. 5. 2020 11:03

__Pavel
Pouze pokud si podepisoval smlouvu na pobočce nebo přes kurýra a mají tvůj podpisový vzor. Pak lze odeslat formou zprávy přes IB podepsané dokumenty, které ti banka pošle.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 12. 5. 2020 11:30

dr._lukas píše:Na jak dlouho ti těch 1,6% aktivovali?

Do 30.6.2020.

-- 12. 5. 2020 11:33 --

Mate59: buď to nestíhají obvolávat, nebo mě vyhodnotili jako aktivnějšího (emaily, facebook, fórum..)
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 12. 5. 2020 13:11

Fox21 píše:__Pavel
Pouze pokud si podepisoval smlouvu na pobočce nebo přes kurýra a mají tvůj podpisový vzor. Pak lze odeslat formou zprávy přes IB podepsané dokumenty, které ti banka pošle.

Tak to je zajímavé, já mám třeba stavebko u RSTS a přes SIS bankovnictví jsem si chtěl před týdnem založit druhé (dokud mají 1,2% a do konce května bez poplatku za uzavření), můj podpis přes kurýra musí taky mít, ještě z toho prvního a nešlo to. Buď prý znovu kurýr nebo jen s úředně ověřeným podpisem. Tak jsem na to hodil bóbika, ale až teď půjde ČNB se sazbama do záporu, možná budu litovat. I tak děkuji za informaci.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 12. 5. 2020 13:33

Netuším, jak má tyto procesy nastaveny RSTS. Ptal ses na Creditas.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 5. 2020 15:39

Gold kartu by se vyplatilo přetavit na zlato, 15g 24 karátu, pokud nekecají :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 5. 2020 15:52

Jenže to byla ta "real gold", to bylo něco jiného
https://www.creditas.cz/real-gold

Tohle je jen žlutý plast. Ani služby na ní navázané nejsou shodné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 5. 2020 21:43

Tak mi dneska taky zavolal nějaký regiomanažer kvůli té garanci 1,6 %.
Že prý právníci na to mají názor, že ten úrok měli právo snížit, ale on že není právník, ale obchodník. A v obchodu mají takovou zásadu, že důležitější než mít vždycky pravdu je mít dobré vztahy s klienty. Dojemně mluvil, jedno oko nezůstalo suché. Tak že mi teda jako na usmířenou nabízí 1,5 % na 3 měsíce, ovšem jenom na částku v té výši, jaká byla na mém účtu v den kdy srazili ten úrok dolů.
Přistoupím na to, jenom k tomu ještě budu chtít něco přihodit. Zlatou kreditku určitě ne - nějaké letištní salónky a cestovní pojištění jsou letos k ničemu a za rok kdo ví co bude.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka