Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 4. 2020 16:47

Došlo mi emailem v 17:09, takže konečně nějaké info od banky:
Vážený pane minarjo,
velmi si vážíme toho, že jste klientem Banky CREDITAS. Vzhledem k aktuální situaci a výraznému snížení základních sazeb, ke kterému přistoupila Česká národní banka, jsme bohužel byli i my nuceni snížit úrokové sazby na našich produktech. I nadále Vám ale chceme nabízet zajímavé zhodnocení úspor, a proto přicházíme s novými akčními produkty.
Nové produkty v naší nabídce
Vklad Duo Plus
Kombinace ročního termínovaného vkladu s úrokovou sazbou 2 % p.a. a investice pro zhodnocení Vašich úspor.
Nový Spořicí účet
Založte si nový Spořicí účet a získejte atraktivní úrok 1 % p.a. na nové vklady. A to bez omezení jejich výše!


Tím Duo Plus hezky kopírují obdobný produkt ČSOB :)
Naposledy upravil minarjo dne 3. 4. 2020 16:50, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod chrudimi 3. 4. 2020 16:49

CZ4R: Ten časák mají online https://www.c-journal.cz/casopis

minarjo: Také mi dorazil, zkoumal jsem pravidla pro sú a to je pěkný bordel, když bych si teď založil další spořící účet +, budu mít dva na první pohled stejné účty, pro které platí rozdílné akční podmínky. :roll:
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HankaDu 3. 4. 2020 17:23

Pozor na to, že základní sazba u toho nového spořáku je 0,3 %. Na bonus 0,7 % (celkem 1 %) dosáhnete jenom s novými vklady. To jsou takové, které jste neměl v Creditas k 31. březnu! (součet běžného a spořicího účtu, ne termíňáku). https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee (a někde je to v i podrobných podmínkách na webu)
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L - Core 3. 4. 2020 18:36

Ano, je to přesně tak, jak HankaDu píše. Noví klienti 1%, staří 0,8…

Mám obavu, že podobně budou velmi brzy reagovat další, Trinity, Hello atd.
L - Core
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 3. 4. 2020 18:38

BEZ OZNÁMENÍ ODE DNEŠKA :

SÚ 1,6 ----> 0,8
BÚ 1,5 -----> 0,6
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2020 19:57

Informovala vás banka o snížení úroků? Není to náhodou povinnost?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 3. 4. 2020 20:21

Vůbec nic ,e-mail a ani v aplikaci ani ťuk :-(
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 4. 2020 20:23

HankaDu píše:Pozor na to, že základní sazba u toho nového spořáku je 0,3 %. Na bonus 0,7 % (celkem 1 %) dosáhnete jenom s novými vklady. To jsou takové, které jste neměl v Creditas k 31. březnu! (součet běžného a spořicího účtu, ne termíňáku). https://www.penize.cz/sporici-ucty/4144 ... s-a-richee (a někde je to v i podrobných podmínkách na webu)

Neviděl jsem obdobnou podmínku nejprve v ING a poté i v TRINITY? :-)

-- 3. 4. 2020 20:26 --

chrudimi píše:CZ4R: Ten časák mají online https://www.c-journal.cz/casopis

minarjo: Také mi dorazil, zkoumal jsem pravidla pro sú a to je pěkný bordel, když bych si teď založil další spořící účet +, budu mít dva na první pohled stejné účty, pro které platí rozdílné akční podmínky. :roll:

A po této čuňárně na klienty (bez jakéhokoliv oznámení klientům) si chceš u nich zakládat ještě nový účet? Kolik poučení z krizového vývoje budeš ještě potřebovat, abys prozřel? :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 3. 4. 2020 21:05

Přemýšlím, kam je nejlepší zdrhnout. Nějaké tipy? Zatím to vypadá na Sberbank (1,7%), i když si od nich několik let držím odstup, asi nyní podlehnu...
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 3. 4. 2020 21:17

1,6% EQUA SÚ HIT do 300t
1,5% AIR SÚ do 250t
1,61% Trinity nad 250t
1,58% Trinity do 250t
1,45% Sberbank nad 300t
1,7% Sberbank nad 1mio

Creditas by už mohl zastavit tu blbou reklamu že mají nejvýhodnější spořící účet na trhu
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlaju 3. 4. 2020 21:19

CZ4R píše:Nemáte někdo ten jejich časák? Mám za to, že jsem tam četl, že do června s úroky hýbat nebudou, ale už ho nemohu najít...

Vždyť to ještě před pár dny psali na webu, že je u spořícího účtu plus garantovaná sazba 1,6 do 30.6. Moc dobře jsem to četl. V závazných podmínkách se tomu ale zřejmě vyhnuli, i s těmi všemi úpravami, aby byli flexibilní - to nic nemění na tom, že tedy na webu lhali. Nevím, do jaké míry mohou v reklamě lhát.
Časopisy na linku od Chrudimi jsou pouze do čísla 2/19, a v tom jsem to nenašel.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sNOWu 3. 4. 2020 21:19

podle mne to je jedno, za chvilku to sníží všichni, takže úrok bude všude kolem 1 procenta
sNOWu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlaju 3. 4. 2020 21:27

Ti, kteří něco slíbili, by snižovat neměli.

Dohledal jsem ten email.Stojí v něm:

"akční úroková sazba Vašeho Spořicího účtu + se ve 2. čtvrtletí nezmění. I nadále budeme celý Váš vklad zhodnocovat jednou z nejvýhodnějších sazeb na českém trhu: 1,6 % p.a.

Úrokovou sazbu garantujeme až do 30. června 2020."

Odesláno 31.1.2020. Nebudu sám, kdo ho má. Tak co, pošleme jim ho? Já teda jo.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 3. 4. 2020 21:33

taky jsem počítal, že s tím do půlky roku nebudou hýbat. No poslal jsem vše pryč, navíc jim teď nejdou okamžité platby, asi všichni sunou pryč...

-- 3. 4. 2020 21:33 --

taky jsem počítal, že s tím do půlky roku nebudou hýbat. No poslal jsem vše pryč, navíc jim teď nejdou okamžité platby, asi všichni sunou pryč...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 22:15

Rovnez za jejich krivactvi vse jsem dal na jednu korunu vsechny ucty v CZK, ucty v HUF, EUR, USD vynuluju v hned zacatkem tydne rano... Ja bych byl za tuto lecebnou metodu.
Menton
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků