Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LaNov 3. 4. 2017 06:25

tomasfinance píše:odkaz na výročku a pozvánku na valnou hromadu v Olomouci:
https://www.creditas.cz/aktualita?articleId=53552

žádná divi ale asi nebude.. jelikož se díky ostatním provozním nákladům (nějaká ztráta z postoupení úvěrů či co, snad tím to špatné vyčistili...) dostali do malinké ztráty (před zdaněním zisk).

rok 2017 už snad zase bude ziskový, i když jim zisk kazí některé vysoké náklady na úroky z vkladů (třeba ty moje:-))....

Žádná divi URČITĚ nebude. Rok 2017 asi také těžko bude ziskový, právě proti přepáleným úrokům, které platí z vkladů...
DrumSession píše:Creditas, která působila do konce minulého roku jako záložna, vzrostl za první tři měsíce fungování na trhu počet klientů z 20.000 na téměř dvojnásobek. ...

Tak to je síla. Takto rychle snad rostla jen MSD (což tedy není pro Credital dobrá asociace). I s ohledem na předchozí informaci (výsledovka nic moc) je zřejmě, že pěkně přepálili začátek. Vzhledem k tomu, že motivovali lidi, aby tam dali co nejvíc, tak se obávám, že nabrali hlavně vklady, ne klienty. Takže nečekejme banku typu Airbank nebo Fio, která roste "inteligentně", ale spíš další mBank nebo Equa, která pořádně neví, co chce ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 4. 2017 06:56

Venn píše:Můj tip je, že nejpozději v srpnu sníží úrok - tedy ten 0,6 % i nám starochům. Sice je nás 30 tisíc, ale průměrně tam máme statisíce.


To snad ne, spíš bych očekával, že to omezí na určitou částku. Někteří tam mají nasypané miliony, tak to omezí třeba do 1 milionu pro začátek a postupně snižovat.

Já už SU a BU měl, tak se mě změna zatím netýká. Ale to co mě dost překvapilo, že jsem se o snížení úroků dozvěděl tady na Finexpert. Banka mohl poslat informativní mail. Je to docela velká změna. Na prohlížeči mám nastavenu přímo přihlašovací stránku, tak se na web Creditas nedívám.

Docela bych uvítal kdyby se u SU dalo taky vybrat třeba 10% za čtvrtletí bez vlivu na bonus
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasfinance 3. 4. 2017 14:50

Tak to je síla. Takto rychle snad rostla jen MSD (což tedy není pro Credital dobrá asociace). I s ohledem na předchozí informaci (výsledovka nic moc) je zřejmě, že pěkně přepálili začátek. Vzhledem k tomu, že motivovali lidi, aby tam dali co nejvíc, tak se obávám, že nabrali hlavně vklady, ne klienty. Takže nečekejme banku typu Airbank nebo Fio, která roste "inteligentně", ale spíš další mBank nebo Equa, která pořádně neví, co chce


Tak třeba bilanční suma fio se za několik zhruba zpětinásobila.. ale souhlas, že by měli trochu přibrzdit. Umístit 10 nových miliard do rozumných aktiv během čtvrtletí může být problém.
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 3. 4. 2017 15:08

XLADI píše:Já už SU a BU měl, tak se mě změna zatím netýká. Ale to co mě dost překvapilo, že jsem se o snížení úroků dozvěděl tady na Finexpert. Banka mohl poslat informativní mail. Je to docela velká změna.

Fakt mne někdy fascinuje, kde všude se dá najít prolém. Jako vadí ti, že tě neinformovali, že se tě změna netýká?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 3. 4. 2017 15:15

Snižování úroků pro nováčky mi přijde ok. Kdo stihl, tak stihl..

Jako mnohem větší svinářna mi připadá plánovaná nová emise akcií (navýšení kapitálu) s prodejní cenou za 60 Kč na akcii. Ty samé co se dříve prodávali za 100 Kč.
Sice stávající akcionáři mají předkupní právo, ale kdo nestihne upsat, nemá prachy na nové akcie apod. tak má smůlu a tyto akcie výhodně koupí Hubáček....Ještě to neschválila VH, ale je to zvěrstvo...
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 4. 2017 15:18

libol píše:Fakt mne někdy fascinuje, kde všude se dá najít prolém. Jako vadí ti, že tě neinformovali, že se tě změna netýká?
Ona se ho ta změna ale týká. Protože slib zachovat původní úročení byl dán ne stávajícím klientům, ale pouze stávajícím účtům. Jinými slovy, nově založený účet (i u stávajícího klienta) bude mít nové úročení.

BTW já mám v mailboxu zprávu "Nejnovější informace o úrokových sazbách" od Creditas datovanou 31.3.2017, která informuje o tom, že existující účty si úrok ponechají beze změny. Takže snaha informat ze strany Creditas tu byla.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Torns 3. 4. 2017 15:24

Jak už tu bylo zmíněno, oni takové maily poslali. Sice až cca 6 hodin před účinností změny, ale i tak se na to dalo reagovat a založit v IB SÚ/TV za starých podmínek.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlaju 3. 4. 2017 15:26

Ano, také mi došel mail, ale skončil mezi hromadnými, zřejmě proto, že byl poslán přes bounce.ibmcloud.acomware.cz, což nějak nemá v názvu creditas, a někomu se možná rovnou vyspamoval.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 4. 2017 15:53

Mi teda vadí, že do dneška nenahodili spořící účty, které klienti potvrdili v Exploreru sms kódem a nebyli upozorněni na žádnou chybu.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 3. 4. 2017 16:47

Treba me mail došel az dnes. Nicmene sporici ucty jsem jiz mel zalozeny dávno.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 4. 2017 18:29

Mě info přišlo před cca 2 hodinami. Narychlo bych spešl nic nezakládal, ale informovat by se mohlo. Není snad nic složitého poslat hromadný mail.
Zajímalo by mne kolik za ty 3 měsíce nahromadili vkladů
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasfinance 3. 4. 2017 18:57

10 miliard za prvni dva mesice roku...to pisou ve vyrocni zprave...
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 4. 2017 20:58

Krok Creditasu mně silně připomíná kauzu WR SÚ A.

Za férové bych považoval novou sazbu úročení SÚ pro všechny, kteří požádali "o členství v bance" po 31. 3.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 3. 4. 2017 22:34

tomasfinance píše: Tak třeba bilanční suma fio se za několik zhruba zpětinásobila.. ale souhlas, že by měli trochu přibrzdit. Umístit 10 nových miliard do rozumných aktiv během čtvrtletí může být problém.

Fio to určitě nezpětinásobila za 2 měsíce ... Jestli je těch 10 mld. jen necelých 20 tis. klientů, tak to je 500 tis. na klienta ... Jednak to nemají šanci umístit a za druhé mi to potvrzuje, že udělali chybu s tak masivním lákáním vkladů: jiné banky mají obvykle stropy, do kterých poskytují výhodnější úrok ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sorryjako 4. 4. 2017 01:44

FIO take nikdy nemelo schopny urok na sporicich produktech.
sorryjako
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků