Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 12. 2019 20:33

Můj soukromý tip je, že půjde o nenárokovou službu, kdy klient požádá o přijetí a banka zváží, zda ho chce (například dle objemu spravovaného majetku) nebo nechce. Pokud se u klienta změní situace (například stáhne z banky peníze), smlouvu mu vypoví. Ale třeba budeme příjemně překvapeni:)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fylzen 13. 12. 2019 00:51

Zdravím všechny. Momentálně vybírám novou banku a ve finále se rozhoduji mezi mBank a Creditas. Na mBank se mi líbí jejich karta Svět a Creditas bohužel nic takového nenabízí, na druhou stranu je jejich sazebník ještě příjemnější než u mBank.
Momentálně jsem u Spořitelny takže asi všechno lepší než ČS. :D Má tu někdo třeba zkušenost s oběma bankami? Nebo prostě jen typ, radu kterou banku vybrat? To hlavní je aby vedení účtu bylo zdarma, spíš mě zajímají další detaily. Díky předem za odpovědi.
fylzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 13. 12. 2019 01:24

Creditas - resp. zaloz si jejich Richee , budes mit urocen i bezny ucet, spise ale zalezi jake sluzby poptavas /vyuzivas.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 12. 2019 01:32

fylzen:
MBank rozhodně nedoporučuji. Tuto banku považují za jednu z nejhorších v ČR. Kdysi jsem tam byl klientem a nyní jsem rád, že už dávno nim nejsem.
Pokud jde o Creditas tak tato banka není špatná. Základní služby včetně vedení účtu jsou tam zdarma. Já tuto banku používám mj. pro platby kartou v zahraničí kvůli docela dobrým kurzům. Ono záleží které služby kromě vedení účtu zdarma od banky potřebuješ.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 05:00

Ani s jednou se vyloženě nespálíš. U mBank mi nevyhovuje jejich internetové bankonvictví (spolu s Georgem od ČS považuji za nejhorší na trhu), ale ani u Creditas to jejich není zrovna nejlepší na trhu, nicméně "dá sa".

A není pravda, že nenabízí něco jako Visa Svět od mBank. Karta vydávaná k účtu Creditas (stejné vlastnosti má karta vydávaná k jejich cobrandu Richee) má výběry v tuzemsku i v zahraničí zdarma a oproti mBank není omezena minimální částka výběru (u mBank je v případě výběru částky menší než 1500 Kč nebo jejího ekvivalentu účtován poplatek 29 Kč). Kurzy Creditas nejsou tak dobré jako ty mBank, nicméně patří k těm lepším na trhu - viz můj test: https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/

Myslím, že je docela dobrý nápad mít obě, pokryješ tím kartu Visa (mBank) i MasterCard (Creditas), což se v zahraničí může hodit, když narazíš na obchodníka či bankomat akceptující jen jednu asociaci (stalo se mi naposledy na podzim v Bolívii).

Tak píše treborit, možná bude výhodnější založi Richee, vlastnosti stejné jako "velká" Creditas, jen budeš mít účet úročený 1,5 % do částky 300 000 Kč. Založit účet Richee musíš přes aplikaci (když uvedeš něčí doporučující kód dostanete oba po 3 stovkách, můžeš mi poslat SZ pro doporučení) protože Richee nemá svoje internetové bankovnictví, ale když si následně založíš i "velkou" Creditas, účet Richee budeš mít v jejich IB, kde ho budeš moct normálně ovládat, neboť Richee nemá svoje vlastní IB a ta aplikace mi fakt nevyhovuje.

Samozřejmě Creditas/Richee a mBank nejsou jedinou volbou. Ještě je tu FIO (podle mého názoru má nejlepší internetové bankovnicví), Equa, Air Bank, Hello - všechny zmíněné nabízejí možnost základních služeb zdarma (některé mají menší rozsah, některé větší) bez podmínek obratu nebo podobně.

Ani ČS nemusí být vysloveně marnou volbou, pokud si vybereš vhodný tarif, problém je, že když nedáš bance vydělat investicemi do nevýhodných fondů nebo sjednáním ještě nevýhodnějšího životního pojištění, budou ti ten výhodný tarif (Erste Premier) chtít zrušit :(

-- 13. 12. 2019 05:02 --

ještě jedna výhoda Creditas - když jsi jejich klientem, můžeš na jejich pobočkách nakupovat valuty za cenu deviz. Pokud nejsi z Prahy a nemáš možnost jít do arabské směnárny, kde lze nakoupit valuty jen několik haléřů od středového kurzu, může to být velmi dobrou volbou. Chorvatské kuny chodím kupovat jen do Creditas, protože na ty Arabové tak dobré kurzy nemají.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 12. 2019 06:58

George je proti IB mBank zlatej. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod psovod78 13. 12. 2019 08:21

To IB je otazka vkusu. Me se mBank IB libi, a ma prijemnou funkcionalitu kde ti umoznuje kategorizoat transakce a sledovat za co jsi utracel - na druhou stranu Creditas ma okamzite platby a pouzitelny sporici ucet.

EDIT: jak rika Patrik, zalozil bych oboji a vybral si, jestli "hlavni" bude mbank (pokud chces spis analyzu vydaji) nebo richee ucet (pokud chces spis okamzite platby a uroceni bezneho uctu).
Naposledy upravil psovod78 dne 13. 12. 2019 08:28, celkově upraveno 1
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 12. 2019 08:26

Jasně. Ale pro mě je to jediný IB, ve kterém se těžko orientuju.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 13. 12. 2019 08:35

Android appka mBank ale zase ujde narozdíl od Richee.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 12. 2019 08:58

PatrikChrz píše:Můj soukromý tip je, že půjde o nenárokovou službu, kdy klient požádá o přijetí a banka zváží, zda ho chce (například dle objemu spravovaného majetku) nebo nechce. Pokud se u klienta změní situace (například stáhne z banky peníze), smlouvu mu vypoví. Ale třeba budeme příjemně překvapeni:)


Tohle si právě neumím představit. Peníze pryč - vypovězená karta. Peníze do banky, nová karta?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2019 09:05

Takhle přímo ne. Prostě budeš chtít kartu, požádáš si, banka si tě prožene nějakým "blackboxem" a usoudí, jestli ti ji přidělí nebo ne. Pokud ano, bude záležet na "tvrdosti" vnitřního nastavení. Buď každoročně nebo před obnovou tě znovu proženou tímhle blackboxem a když ten tě vyhodnotí jako "nevýhodného", tak ti kartu vypoví nebo neobnoví. Pokud bys ji chtěl znovu, budeš muset znovu žádat.

Ale uvidíme, třeba budeme příjemně překvapeni.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 12. 2019 09:12

Takhle jo, takhle si to představit umím. Při každé obnově karty, možná při každém výročí...
No na webu ji ani v nabídce jedště nemají, tak nevím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 12. 2019 11:12

@fylzen
Jednoznacne doporucuji Creditas.

Vyborne IB, dobre kurzy, dobre uroky, zadne poplatky ani hacky, jak to psal Patrik a hlavne na rozdil od mBank je to perspektivni banka bez obav do budoucna, ze se dramaticky zmeni poplatkova politika.

mBank prisla do CR v roce 2007 jako prvni bezpoplatkova banka, ale po prvotnim uspechu pak otocili politiku a zacali utahovat (poplatkove) opasky a v roce 2015 to zavrsili totalnim zpoplatnenim vedeni debetnich karet + dalsimi poplatky, k tomu zaroven nasadili to jejich kontroverzni nove IB (podle mne silene).

Kvuli tomuto jsem tehdy od nich utekl a jsem za to rad (a jiz nikdy vice).
Nyni pouzivam kombinaci FIO a Creditas.

mBank sice po nejake dobe nektere poplatky snizila/zrusila, ale ta pachut zustala, uz to proste neni a zrejme nikdy nebude duveryhodna poplatkove stabilni banka.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 12. 2019 11:35

fylzen:
Pokud nechceš být hodně zklamány a zbytečně marnit čas zakládáním účtu tak doporučují o mBank ani nepřemýšlet. Creditas sice není nějakou super bankou, ale pro nenáročné lidi není špatná. V každé bance se dá najít něco co svědčí pro a proti ní a proto je na každým co všechno je ochoten akceptovat a co ne a také jaké bankovní služby potřebuje kdo využívat.

-- 13.12.2019, 11:58:36 --

Zedna1 píše:hlavne na rozdil od mBank je to perspektivni banka bez obav do budoucna, ze se dramaticky zmeni poplatkova politika.
Tím bych si nebyl až tak jistý asi u žádné banky. Nikdy nevíme co a jak se může kde změnit do budoucna nebo jakou politiku vůči klientům má která banka naplánovanou do budoucna. Creditas ze současného pohledu sice vypadá jako stabilní a perspektivní banka, ale co bude za půl roku, rok atd. to nikdo nevíme.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 13. 12. 2019 12:44

Mám obě (mB opakovaně jen kvůli DK Svět), každá má své výhody, ale celkově bych asi jako první zvolil Creditas. I když i tam mají různé excesy, několikrát nalákali na spořák, po pár měsících stažení úroků na polovinu a zase nabídka na založení dalšího se "super" podmínkami. K tomu dost základní personál, který se snaží vnutit "investice".
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků