Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 21. 11. 2020 07:13

Konkrétně u již nenabízeného spořícího účtu je v úrokovém lístku uvedena poznámka, že pro účty založené do 31. 3. 2017 je úroková sazba 0,5 % bez omezení výše vkladů a sazbu banka garantuje do 31. 12. 2021. Sice z garancí u Creditas je to všelijaké, ale toto uvedeno v úrokovém lístku je přeci jen silnější kalibr, než reklamní email. Stačí se tedy podívat do detailu účtu a zjistit, kdy byl účet otevřen.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sykora1 22. 11. 2020 15:55

Děkuji všem za vysvětlení. Tak to mám zatím radost, že jsem ten starý SU nezrušil.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 24. 11. 2020 15:49

Garance? U Creditas? :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 26. 11. 2020 01:03

mareka píše:
Zedna1 píše:Ohledne snadneho (online) ruseni uctu zde take nekteri psali, ze to lze pomoci bankovni mobility, napr. z Air nebo mBank nebo dalsich ...
Nemusi se pritom pry nic prevadet/zakladat, jen zrusit to nepotrebne v te cizi bance a dokonce se to pry da pouzit i na sporici ucty.
Konkretne bylo zminovano uspesne zruseni sporicich uctu Creditas pomoci bankovni mobility z Air.


Potvrzuju úspěšné rušení běžného i spořícího účtu Creditas i účtu Richee prostřednictvím mobility u Air Bank.

Zrušení trvá cca 7 týdnů of podání žádosti.


Každej zvlášť? Nestačí jen běžný? Musím i spořák? A zruší to i ten dětský?

Pěkně mě vytočili - musel jsem díky zavřené pobočce do jiného města a stejně jednorázové heslo co mi dali do IB nefunguje. Tak to celé poruším, jelikož i ten dětský účet je nanic když z něj můžete tahat jen 2000 měsíčně ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 11. 2020 17:31

Máte někdo nějaký vývoj ohledně těch reklamací slíbaného úroku?

FA mi naposled telefonicky sliboval, že bude rozhodnutí na přelomu září a října, od té doby jsem na to neměl čas. No a teď mi přišly od Creditasu peníze a dopis, že mají stejně pravdu, ale že jim těch pár stovek úroků oproti výdajům na právníky za to nestojí.

Byl bych rád, aby se tahle kauza spíš dotáhla do konečného rozhodnutí a podobné metody už žádný jiný bankovní šmejd nepoužil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2020 18:35

Myslel bych si, že jako stěžovatel máš právo, aby se ta kauza dotáhla do konce, a představoval bych si, že k "mimoarbitrážnímu" řešení je třeba Tvého souhlasu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 19:08

Vzhledem k tomu, že finanční arbitr postupuje podle správního řádu a ne občanského soudního řádu, tak ne.
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2020 19:11

Co ne? Nevím, jak FA, ale to co dělám, jsou mj. spory, které se (až na výjimky) řídí správním řádem. Pokud podám návrh a nevezmu ho zpět, řízení musí pokračovat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 19:18

A o čem by rozhodl? Že Creditas nemusí nic hradit, protože už to uhradil a věc je tak narovnána?
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2020 19:21

Myslíš toto? Je otázka, co je "bezpředmětná", zda postačuje zaslání částky, které se stěžovatel domáhá, či by mohlo být důvodem rozsouzení té "teoretické" roviny sporu. Je fakt, že v práci nejde o nic nahraditelného penězi a vždy tam zbývá něco k rozhodnutí.

Zastavení řízení
§ 66

(1) Řízení o žádosti správní orgán usnesením zastaví, jestliže

... g) žádost se stala zjevně bezpředmětnou,
Naposledy upravil drkarel dne 27. 11. 2020 19:23, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 11. 2020 19:23

8. finanční arbitr primárně vede strany sporu ke smírnému vyřešení sporu; kde není smír možný a spotřebitel nevezme svůj návrh zpět, vydá finanční arbitr rozhodnutí; viz https://finarbitr.cz/cs/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2020 19:24

A já si tedy smír představuji tak, že s ním souhlasí obě strany, a na základě toho spotřebitel návrh vezme zpět. Navíc tam furt vidím tu nemateriální stránku věci s přesahem do praxe bankovního trhu. Tedy abych odpověděl na otázku strážníka: FA by rozhodl o tom, že Creditas porušila předpisy, ale nemusí nic stěžovateli hradit, protože už to zaplatila ... jen zaplatí FA.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 19:30

Jak obě? Jedna strana učinila nějaké podáni a chtěla nahradit nějakou škodu určité výše od druhé strany. Druhá strana v průběhu řízení přistoupila k tomu, že škodu první straně uhradila. Čili přistoupila plně na požadavky první strany. Došlo tím ke smírnému řešení nebo ne?
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2020 19:36

Nedošlo. Nevím, jak vypadá smírné řešení v jiném správním řízení, ale v mém (a podobně u soudu) je to tak, že se strany sporu nějak dohodnou a v rámci té dohody je i to, že navrhovatel/žalobce vezme návrh/rozklad/žalobu/odvolání (záleží přesně na tom, o co jde a co má být cílovým stavem) zpět. Dle toho, co sem nakopíroval ROlda to skoro vypadá, že to funguje dle mých představ.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 19:40

drkarel píše: ... jen zaplatí FA.

Není náhodou řízení před FA bezplatné?
hhh
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků