Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dunlope 5. 8. 2020 02:02

>culti

U mne to proběhlo takto:

1.
Stížnost po e-mailu na nedodržení garance sazby 1,6 %

2.
Reklamace

3.
Asi po 14 dnech volal pán "z obchodního oddělení", že je pověřen řešit se mnou reklamaci. Na můj dotaz, jak reklamace dopadla, odpověděl, že ještě neví, ale v zájmu dobrých vztahů mi nabízí termínovaný vklad na 3 měsíce se sazbou 1,6% p.a. a částkou max. do výše zůstatku spoř. účtu. To jsem odmítl. Rozhovor trval asi 10 minut a celou dobu mi naznačoval, že jsem snad jediný, kdo si stěžuje. Ostatní prý pochopili, proč sazbu snížili a že e-mail s garancí sazby nic neznamená, protože je to jen marketing.

4.
Těsně před 30denní lhůtou přišlo zamítnutí reklamace (text je stejný, jako už tu někdo psal, akorát vyměnili oslovení).

Perlička na závěr z infomailu:

-JÁ: "Nezlobte se na mne, ale pokud přijde e-mail s oslovením, kde píšete: "I nadále budeme celý Váš vklad zhodnocovat jednou z nejvýhodnějších sazeb na českém trhu: 1,6 % p.a."
tak to znamená, že I NADÁLE BUDEME CELÝ VÁŠ VKLAD ZHODNOCOVAT JEDNOU Z NEJVÝHODNĚJŠÍCH SAZEB NA ČESKÉM TRHU: 1,6 % P.A. !!!"

-ODPOVĚĎ: "Velice mě mrzí, že situaci takto vnímáte."
dunlope
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XRPD 5. 8. 2020 06:28

Nové IB nezobrazuje přijaté okamžité platby, kdežto staré ano...
zase spustili něco neověřeného. Hlavně aby byl termín splněn a bonusy vyplaceny...
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 5. 8. 2020 07:00

Je to bída, místo, aby se zaměřili na funkčnost, tak se dává přednost úplně nepodstatným věcem. Nejhorší na tom je, že vývoj tímto stylem v dnešní době neprobíhá jen v Creditas.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 5. 8. 2020 07:46

No není to tak strašné jako nejhorší IB, co jsme tu měli, a s grafickým provedením si dali docela práci, ale dojem je hodně zmatený. Třeba taková obskurní věc jako historie transakcí: když si pomyslně načrtnu logickou hierarchii obrazovky od hlavního menu přes účet a typ toho, co se o účtu zobrazuje, přes filtry až k vlastnímu seznamu transakcí, je to strašné bludiště.
Naposledy upravil fc70 dne 5. 8. 2020 08:25, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 5. 8. 2020 08:12

Po mém dotazu, kde v novém IB najdu úrokovou sazbu mi dnes přišla tato odpověď.

Vážený pane ***

je dobře, že jste se na nás obrátil a ráda Vám odpovím.

Aktuální úroková sazba v novém CREDITAS Bankung není zobrazena, Váš námět jsem však předala vývojovému oddělení. Úrokovou sazbu Vám rádi sdělíme na naší bezplatné lince 800 888 009 po krátkém ověření totožnosti.

Od 1. července 2020 jsme úrokovou sazbu sjednotili u všech spořicích účtů. Aktuálně jsou spořicí účty úročeny sazbou 0,50% p.a. do 350 000 Kč. Veškeré prostředky nad tuto částku jsou úročeny sazbou 0,20% p.a.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod culti 5. 8. 2020 08:15

OnderCZ:
nemá pravdu v tom úročení.

Jinak možná by stálo za to založit nové téma "FA". Je vidět, že se to tady štěpí na 2 části. To jen tip pro admina.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 5. 8. 2020 08:20

Je hezké, že to předali vývojovému oddělení. Ještě hezčí je, že taková věc jako zobrazení úrokové sazby u spořícího účtu podle nich není důležitá. Nechápu.

No nic, dál se tím nemá cenu zabývat, jen jsem to sem chtěl poslat, kdybyste někdo, kdo tam ještě má nějaký peníz hledal, jakým procentem se vám peníze úročí.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 5. 8. 2020 09:07

Moc nechápu tu citaci výše:

Od 1. července 2020 jsme úrokovou sazbu sjednotili u všech spořicích účtů. Aktuálně jsou spořicí účty úročeny sazbou 0,50% p.a. do 350 000 Kč. Veškeré prostředky nad tuto částku jsou úročeny sazbou 0,20% p.a.

Ještě na konci loňského roku, když jsem chtěl zrušit staré spořicí účty, tak mi paní na přepážce doporučila nedělat to, protože nic nežerou a je na nich garantován úrok 0,5 % bez omezení částky. Ale věřím, to u těchto podvodníků je už možné všechno.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 8. 2020 09:13

Já si zase pamatuju, jak jeden sympatický pán v televizi říkal, že jejich spořicí účet bude vždy mezi 3 nejlepšími. Ale to sem nepatří...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod culti 5. 8. 2020 09:45

xls: Naštěstí toto alespoň dodrželi a u starých účtů je 0,5 opravdu bez omezení až do konce roku 2021.

btw: Nevíte, jak to dopadlo s Airbank a jejich garancí TOP3 u FA? Případně dotáhnul to někdo až k soudu? Vím, že reklama byla označena za klamavou, takže asi nějaké pokuty tam padaly.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 8. 2020 10:29

culti píše:ČNB se zatím vyjádřila, abych se obrátil na FA nebo soud.


Povinností ČNB je to předat FA, pokud si myslí, že k vyřízení nejsou příslušní. Viz § 12 správního řádu.

§ 12

Postoupení pro nepříslušnost
Dojde-li podání (§ 37) správnímu orgánu, který není věcně nebo místně příslušný, bezodkladně je usnesením postoupí příslušnému správnímu orgánu a současně o tom uvědomí toho, kdo podání učinil (dále jen "podatel"). Má-li správní orgán, jemuž bylo podání postoupeno, za to, že není věcně nebo místně příslušný, může je usnesením postoupit dalšímu správnímu orgánu nebo vrátit jen se souhlasem svého nadřízeného správního orgánu. Usnesení vydaná podle tohoto ustanovení se pouze poznamenají do spisu.


culti píše:
btw: Nevíte, jak to dopadlo s Airbank a jejich garancí TOP3 u FA? Případně dotáhnul to někdo až k soudu? Vím, že reklama byla označena za klamavou, takže asi nějaké pokuty tam padaly.


Ani se radši neptej...

http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.com/2017/
http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.com/2018/
http://airbankmuzetejimitradi.blogspot.com/2019/
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 8. 2020 12:05

dunlope píše:-JÁ: "Nezlobte se na mne, ale pokud přijde e-mail s oslovením, kde píšete: "I nadále budeme celý Váš vklad zhodnocovat jednou z nejvýhodnějších sazeb na českém trhu: 1,6 % p.a."
tak to znamená, že I NADÁLE BUDEME CELÝ VÁŠ VKLAD ZHODNOCOVAT JEDNOU Z NEJVÝHODNĚJŠÍCH SAZEB NA ČESKÉM TRHU: 1,6 % P.A. !!!"

-ODPOVĚĎ: "Velice mě mrzí, že situaci takto vnímáte."


:-D
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 8. 2020 13:16

@Lol

“může je usnesením postoupit dalšímu správnímu orgánu nebo vrátit jen se souhlasem svého nadřízeného správního orgánu”

Prvni cast vnimam jako dobrovolnou - moci vs muset a druhou cast, paklize CNB nema nad sebou nikoho, vnimam jako ze rozhodli vratit. A neudelas nic :-)

-- 5. 8. 2020 14:19 --

OnderCZ píše:je dobře, že jste se na nás obrátil ...


Tvl. tohle intro zacala pouzivat RB a sla do kopru, ted Creditas a kdo bude dalsi? Dobre uz bylo :hm

Možná jim dej vědět, že podnět se zobrazením úrokové sazby, konkr. ve smart aplikaci, dostali opakovaně už před několika měsíci od jiných klientů...

Hlavně že kredit a s banking vypadá úplně stejně blbě jako Richee app :-) Změnil se snad je název.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 8. 2020 17:04

vpe píše:@Lol

“může je usnesením postoupit dalšímu správnímu orgánu nebo vrátit jen se souhlasem svého nadřízeného správního orgánu”

Prvni cast vnimam jako dobrovolnou - moci vs muset a druhou cast, paklize CNB nema nad sebou nikoho, vnimam jako ze rozhodli vratit. A neudelas nic :-)


Ne, to vnímáš zcela špatně. ČNB je povinna to postoupit příslušnému orgánu. Orgán, kterému byla věc postoupena (zde FA), "může ... usnesením postoupit dalšímu správnímu orgánu nebo vrátit jen se souhlasem svého nadřízeného správního orgánu." Pokud se to soudruhům z ČNB po podobném kolečku vrátí, můžeš podat kompetenční žalobu k NSS (viz § 133 odst. 4 správního řádu).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 8. 2020 20:06

FA mi vyloženě napsal mj., že chce doložit i mail z Craditasu o nabídce 1,6% úroku do 30.6. i hlavičkou odesílatel/příjemce. Ten bohužel už nemám.
Čili zřejmě házím ručník do ringu.
A nabídky všech obskurních Ústavů na výsměšné, výsměšné úročení 0,5-1% při reálné inflaci nad 5% jsou zločin.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků