Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2019 11:06

vpe píše:
Tip2: s Creditas kartou (richee, BU) mi bankomat nabidnul, ze si muzu vybrat z BÚ, SÚ, Kreditniho, to jsem videl poprve, protoze jine banky to nenabizeji anebo spise bankomat pouzivam vyjimecne.


Tohle je funkce bankomatů, ale žádná z bank to u nás nepodporuje (aby byla karta zároveň napojena na spořící i běžný účet), takže to fungovat nebude.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 10. 2019 20:27

Nenašel jsem v mobilním IB zadání okamžité platby. Hledám špatně, nebo je možné provést okamžité platby jen v IB pro PC?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 10. 2019 23:15

Creditas umí okamžité platby jen v klasickém IB, to už zde myslím několikrát padlo. Třeba se časem klienti dočkají doplnění i do mobilní appky, kdoví...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 10. 2019 23:20

A kde v té mobilní aplikaci ty okamžité platby jsou schované? Díval jsem se na to a nikde to tam nevidím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 10. 2019 23:22

Čti fórum pořádně, píšu že mobilní appka okamžitě platby NEumí! :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 10. 2019 23:33

minarjo:
Ale MirekM. píše, že to tam někde našel.

-- 17.10.2019, 0:42:47 --

Omlouvám se. Nějak jsem to špatně přečetl. Když se na to nyní dívám tak tam vidím, že MirekM. píše, že to v mobilní aplikaci nenašel.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 10. 2019 06:18

Pánové, před dotazem jsem ve fóru vlákně Creditas klíčové slovo okamžitá platba zadal a nic kloudného mně nevypadlo. Nejsem důchodce, abych měl čas pročítat celé vlákno či dokonce celé finanční fórum.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2019 08:11

Já mám z Richeeho pocit, že okamžité platby se použijí u plateb do bank, které je přijímají, automaticky vždy, pokud je datum splatnosti v den zadání příkazu. Každopádně mi to tam vždycky skočí a nijak zrušit to nejde (mi přijde). Poplatek za to není, tak proč ne. Ale appku Creditas nepoužívám, takže ta je možná neumí, když to minarjo říká.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod flightmax 17. 10. 2019 09:51

Richee okamžité platby umí a nabízí je automaticky když to protiúčet zvládne. Aplikace Creditas okamžité platby neumí. Osobně vyzkoušeno.
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 17. 10. 2019 12:33

Okamžitá platba z ČS byla přijata okamžitě, opačně to trvalo asi dvě hodiny, tzn. asi standardni platba, do RB to samé, vše přes IB Creditas.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2019 12:52

Ty okamžité platby můžou být dobrá věc a v některých případech se můžou hodit. Bohužel prozatím se do toho banky příliš nehrnou a pokud do toho se nezapojí více bank (nejlépe všechny) tak to až takový význam mít nebude.
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... platby.pdf
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 10. 2019 15:53

Creditas umi okamzite platby jenom pres Richee apku
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 10. 2019 08:15

MirekM. píše:V mobilním IB naisntalovaném před pár týdny nevidím všechny účty. Infolinka tento pastav řeší již minimálně týden a v mobilním IB je stále stejný stav chybějících účtů.

Netuším, jestli toto vlákno někdio v Creditas sleduje, ale e-mailový pokus na pobočku tentokrát zafungoval velmi rychle - druhý den problém s chybějícími účty opraven, včetně informačního e-mailu o opravě.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 10. 2019 09:28

Dnes platba z Richee, spořák Creditas a opět standardní platba nikoliv okamžitá.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 18. 10. 2019 09:31

No, ono spořící účet není BÚ.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků