Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 8. 1. 2020 23:31

Psal jsem email, jak to bude s prémiovým bankovnictvím a prý info bude začátkem února. Limit min 3 000 000 Kč, žádné obraty. Na to, že Creditas je malá a mladá banka, tak si zvolit limit přesahující pojištění vkladů je dost troufalé. Osobně jsem jim tam psal, že toto nastavení považuji za nešťastné a za dnešních podmínek bych akceptoval 2 500 000, tzn strop pojištění. Vzhledem k nastaveným podmínkám ostatních bank je to nejtvrdší podmínka a nic extra navíc zde není.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 1. 2020 23:32

Šaškec, už jen z toho důvodu, že mají kartu od 15/12 2019 v sazebníku.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdamBil 20. 1. 2020 18:29

Aktuálně ke kartě Mastercard World Elite Silver od Creditas:

Pěkný den, Adame,

velice nás těší Váš zájem o produkty naší banky a ráda Vám odpovím.

Nový typ platební karty World Elite Silver se chystáme vydávat v prvním kvartálu roku 2020, produkt se aktuálně připravuje. Platební karta bude pro klienty, kteří budou využívat služby prémiového bankovnictví a s ním spojené výjimečné a prestižní služby.

Již nyní je možné začít prémiových služeb využívat, hlavně v investičních a depozitních produktech, které jsou určeny na zhodnocování úspor klientů. Klienti mohou služeb prémiového bankovnictví využívat pokud mají u banky v součtu depozita 3 000 000 CZK na jakýchkoliv produktech popř. schválený a čerpaný hypoteční úvěr ve výši 8 000 000 CZK.
Podmínku obratu na účtu banka nenastavuje, klienti nemusí pravidelně posílat určitou částku ani si hlídat počty odchozích transakcí.

Platební karta MasterCard World Elite Silver je vedena též zdarma se všemi výhodami, které karta nabízí. Jedná se o Cestovní pojištění PREMIUM, Airport LoungeKey - letištní salonky, Concierge, Emergency Service.

Další zajímavé produkty pro klienty připravujeme, včetně představení nového oddělení na webových stránkách.

V případě zájmu o tyto služby pro Vás rádi zařídíme kontaktování od našeho prémiového bankéře. Budu se těšit na Vaši odpověď.

Přeji Vám krásný pondělní podvečer, Nikola, Péče o klienty, Banka CREDITAS
AdamBil
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 1. 2020 19:24

Pokud bych dal 3 mil.Kč do J&T Banky na TV na 2 roky s 2.4% p.a. , tak vydělám ročně o víc než 20000 Kč, než kdybych je nechal za 1,6 % p.a. v Creditas. Z toho bude ještě 500 tis. Kč nepojištěno. Tak nechápu, kdo do toho půjde. Možná založit před dovolenou, vyčerpat salónky a za 14 dní zrušit.:-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 20. 1. 2020 20:47

Psal jsem jim, zda se mohou zamyslet o snížení depozit ve výši pojištění vkladů, že jim to jinak může ubrat klienty. Přece jenom, zda 3 mil, nebo 2.5mil už je skoro jedno a dost lidí to může přesvědčit k zařízení. Zatím veřejné podmínky nejsou známé, tak se to dá ještě změnit. Podnět předali na příslušné oddělení, tak uvidíme v únoru.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 1. 2020 21:38

A to byste měli 2,5 mil. na SÚ/TV kvůli platební kartě? Vždyť úrok na SÚ je garantovaný jen do konce března a na TV je zajímavý pouze při velmi dlouhé fixaci. A v případě investic pojištění odpadá, což bych se stejně zdráhal do těch jejich přeprodávaných dluhopisů investovat. Mně to přijde nabídka pro oddané klienty Creditas, kteří tam jsou tak jako tak, často ještě z doby kampeličky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 20. 1. 2020 21:58

Já myslím, že ty 3M tam jsou úmyslně, aby každý „beztak“ měl část vkladů nepojištěnou, a tak bylo snazší ho přesvědčit investovat do těch dluhopisů.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 1. 2020 22:07

Ano, vypadá to tak. Mají to dobře promyšlené. Absence obratové podmínky vyřadí "účelovky", zůstanou jen majetnější klienti a o ty se postarají. Ale aspoň pracují s nějakou dlouhodobou koncepcí, jak chtějí k tomuto segmentu přistupovat. To se mi líbí. Nikoliv ovšem z hlediska klienta.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 20. 1. 2020 22:56

No nevím, 2.5M tam už mám, ale salónky mne nepřesvědčí k tomu tam dát na riziko dalších 0,5M a to u ČSOB a Erste salonky silně využívám a další by se mi hodily. A jakmile někdo půjde s úrokama klidně o fous výš, tak to všechno bez výčitek přesunu. To kdyby mne drželi dalšíma výhodama, tak se rozmyslím. A pro banku podle mne není u depozit nic horšího než nestálí vkladatelé.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 1. 2020 23:13

Mi hlavně přijde k smíchu, že karta k tomuto “ultra” prémiovému účtu je v sazebníku už déle než měsíc, ale samotný produkt nikde, měl být od ledna, teď už v prvním kvartále a tak bych se nedivil, kdyby do té doby stihli navrhnout nový sazebník, kde něco osekají. A na to, jak malou bankou je Creditas, tak celkem odvážná hlavní podmínka.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 21. 1. 2020 00:09

Tyhle produkty fakt necílí na nás, co se o každé změně úroků dozví do 8 hodin a reagují do 30 hodin; spíš je cíl najít „dlouhodobý vztah“ s klientem, který tam delší dobu zůstane a nechá bance víc vydělat (ať už vědomě nebo nevědomě), a popř. pak opravdu může mít osobnější služby nebo si aspoň tím, že je vše v jedné instituci, ušetří praktickou nutnost vést podvojné účetnictví, jako potřebuji já.

Krom toho je vždycky dobré mít v nabídce nějaký „exkluzivní“ produkt, jednak pro to, že si ho občas někdo koupí, ale hlavně, aby pak ta druhá, pořád ještě ne bezplatná, nabídka byla to „prostřední“, po které spousta lidí instinktivně šáhne (třeba účet se zlatou kartou a placeným cestovním pojištěním).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Stileth 23. 1. 2020 21:51

Ted se divam do IB Monety kde mam od sebe platbu z Creditasu a vidim, ze posila nejen jmeno, ale kompletni adresu.
Mate to stejne?
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 24. 1. 2020 09:47

Ano, je to tak, v Creditas zapomněli, že v jedné ze svých zpráv psali

"Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí ... Jako banka víme, jak důležité je dbát na bezpečnost informací a jen vás chceme ujistit, že k vašim údajům se chováme zodpovědně a nakládáme s nimi v souladu s nařízením GDPR. ..."

protože jinak by do nevyplněné zprávy pro příjemce nevkládali adresu trvalého bydliště odesílatele (okamžité) platby.

Na okamžité platbě toto chování lze velmi rychle ověřit.

A zabránit se tomu dá tak, že do zprávy pro příjemce odesíltel platby něco vyplní, byť i jen '-'.

V roce 2017 jako zprávu pro příjemce zase posílali text z pole "zpráva pro mě", tak to asi v rámci GDPR upravili výše uvedeným absurdním způsobem.

:roll: :roll: :roll: :roll:
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 24. 1. 2020 14:14

Pustil jsem se do detektivního pátrání, bude to jinak, ale nemohu se dopátrat.
U KB se adresa nezobrazuje, bude to chyba na straně Monety. Tam, kde chybí zpráva pro příjemce, tam zobrazí adresu. Ale kde ji bere? Zobrazuje se dokonce i cizímu člověku. Potřebuji ale zjistit, jestli se adresa odesílatele zobrazí i při příchozí platbě někoho, koho nemají v databázi. A nevím jak. Jestli tu je někdo, kdo má Creditas, ale nemá (a nikdy neměl) Monetu a je ochoten mi poslat jeden halíř a případně prozradit adresu. No, nic moc. Tedy asi si to budou muset prověřit sami, jak jim to funguje. Buď Moneta zveřejní adresu, kterou má v databázi, nebo adresu, která chodí souběžně s identifikátorem platby skrytá - to by tu někdo věděl technicky, jak to je, jestli je adresa skrytě součástí okamžité platby.

-- 24. 1. 2020 15:12 --

Komplikuje to další poznatek, že při platbě KB-Moneta se adresa neobjeví. Moneta místo poznámky uvede jméno odesílatele. Vypadá to tedy na kombinaci dvou chyb - Moneta při chybějící zprávě pro příjemce uvede zástupně data z jiného pole, KB v tomto poli má pouze jméno, Creditas ovšem i adresu odesílatele. Co to je za pole, nevím, název účtu zobrazuje normálně pouze jméno. Předpokládal bych nějaké doplňující znaky okamžitých plateb, jejichž použití se ještě neodladilo..
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 19:09

https://www.richee.cz/blog/platby-ve-vterine A funguje vam z Creditas do Fio okamzite platby?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků