Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2017 23:16

Poplatek by žádný být neměl, jen marže MasterCard, která je cca 0,3 %. Kurzy Creditas jsou poměrně férové, mělo by to i tak vyjít výhodněji, než u většiny českých bank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tomasfinance 28. 10. 2017 16:15

Ahoj, zkoušel jste někdo Creditas API (nebo třeba API u Fio banky nebo spořky)? Vygeneroval jsem klíč API pro čtení a doufal, že se mi podaří najít nějakou výhodu tohoto API, že si budu moct stahovat účty třeba do excelu a mít přehled. Sice to podporuje např. formát csv, takže by to do excelu nějak mělo jít, ale asi to půjde přes nějaký prográmek, možná účetní prográmek...
Nemá někdo zkušenost s API pro obyčejného člověka, který chce mít přehled o financích v bankách?
Tomáš
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 29. 10. 2017 19:38

@tomasfinance

Diky za info o API od Creditas, to je novinka!

FIO API lze pouzit velmi jednoduse:

- v IB si vygenerovat token
- v internetovem prohlizeci zadat nasledujici URL adresu - nahradit slovo token za vygenerovany skutecny token:
https://www.fio.cz/ib_api/rest/periods/ ... ctions.csv
--> dojde ke stazeni cele historie transakci na zvolenem uctu do souboru transactions.csv, pricemz dle zvolene pripony lze takto ziskat nasledujici formaty vypisu historie transakci: XML, MT940, OFX, GPC, CSV, JSON, HTML, PDF, viz. https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/api-bankovnictvi

Ja vyuzivam FIO API v me aplikaci "Bankovní CSV Prohlížeč" pro rychle/pohodlne zobrazeni pohybu na mem FIO uctu. Zde je token ulozen v INI souboru a vzdy po spusteni aplikace se ihned nacte aktualni historie transakci. Tuto aplikaci v nove verzi 3.0 mam zatim jen nepublikovanou verejne, protoze puvodne byla urcena jen pro CSV od mBank, ale postupne jsem do ni pridaval podporu nacitani CSV vypisu temer ze vsech bank, ale snad jiz brzy bych ji mohl uvolnit verejne zde a na mych strankach:

http://www.volny.cz/petr.zednik/
http://www.volny.cz/petr.zednik/mbank_c ... v_view.htm
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 4. 11. 2017 15:19

@Zedna1: Zkusim tvuj programek.. ale az to bude automaticky stahovat z uctu fio,mbank a creditas zaroven, aniz bych se musel prihlasovat do internet bankingu, tak potom teprve uvidim tu pridanou hodnotu...diky
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 11. 2017 22:44

@tomasfinance

Jak jsem již psal, můj program už nyní umí přes API automaticky stahovat výpisy z FIO banky (interně to už rutinně používám).

Podporu stahování přes Creditas API rozhodně také dodělám, ovšem to bude až později (příští rok)

Takže shrnutí:
- FIO přes FIO API funguje již nyní (ve verzi 3.0)
- Creditas přes API rozhodně bude (ve verzi 3.1)
- ostatní banky nemají takovéto API, takže tam bude vždy nutné ručně z IB vyexportovat historii do CSV a toto CSV pak předhodit mému prográmku, to je bohužel smutná realita našeho bankovního trhu
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 11. 2017 09:18

API bude povinně pro všechny banky
https://www.mesec.cz/aktuality/banky-bu ... -smernice/
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 11. 2017 10:42

No jo, ale API dostupné licencovaným platebním institucím nebo jak se to jmenuje, nic nenařizuje dát API k dispozici klientům.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 8. 11. 2017 01:08

Je to presne tak, jak pise fc70.

Od jiz dlouho dopredu avizovane direktivy EU PSD2 jsem si natesene sliboval, ze donuti vsechny banky poskytovat API pro pristup k uctu (zejmena k vypisu transakcni historie) obdobnou formou, jak to uz nekolik let (od roku 2012) nabizi nizkonakladova FIO banka zdarma.
Bohuzel se ukazalo, ze EU tak jako vzdy prislo s silenym paskvilem, ktery bude k memu ucelu naprosto k nicemu. Pristup k API, mimochodem omezenemu jen na transakce 3 mesice do minulosti, budou mit jen firmy, ktere si budou muset zridit specialni licenci u CNB, tzn. bezni klienti nebo tvurci obycejnych aplikaci jako ja maji smulu a nedostanou tedy moznost pristupovat pres API ani ke svemu uctu sami.

Smutne na tom je, ze nizkonakladova FIO a nyni i Creditas udelaly velmi dobre API zcela zdarma i kdyz maji oproti velkym bankam mnohem nizsi zisky, takze vymluvy velkych bank, ze by to bylo velmi komplikovane a drahe zde neobstoji. Proste jsou ty ostatni banky jen zkostnatele a neochotne zavadet nova proklientska vylepseni typu API.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 8. 11. 2017 08:51

Tak aspon, ze to Zedno uznas.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 11. 2017 09:47

Přišla mi sms že se mám dostavit na pobočku dořešit členský vklad. Už to někdo absolvoval?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 8. 11. 2017 18:56

Neměli být už přvedeny na akcie?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 9. 11. 2017 18:20

Družstevní podíly byly převáděny na akcie, jelikož k 1.1.2017 došlo k přeměně družstevní záložny na banku. V lednu došel papír, ať si člověk vybere, zda družstevní podíl vyplatit, nebo ho převést na příslušný počet akcií.
Pokud jsi se neozval, tak máš asi nějaký nevypořádaný podíl nebo tak něco..

Další věc je, že teď je možné na základě předkupního práva upsat další akcie.
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 11. 2017 14:20

Máte někdo zkušenosti s Creditas při platbě kartou v zahraničí? Mají celkem dobré devizové kurzy. Za jak dlouho po platbě je částka z účtu odečtena? Kurzem ke dni transakce či zaúčtování? Děkuji
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2017 17:23

Já používám Creditas k výběrům. Kurzy patří k těm lepším na našem trhu a i poplatek 30 Kč je rozumný.

Můj poslední výběr - učiněn 16. 11. ve večerních hodinách (odpoledních českého času), zaúčtován v pondělí 20. 11., tedy následující pracovní den
creditas.png
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka