Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 10. 2018 08:52

Stojí vám to za tu námahu a ztracený čas (pokud nejste zrovna bezdomovci nebo na ÚP)? :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 3. 10. 2018 08:58

MirekM: Kdo má účet u Creditas, tak je to chvilka klikání v aplikaci, protože doklady už banka má, takže nic složitého a pár korun navíc bez dalších podmínek se hodí.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 3. 10. 2018 09:12

MirekM. píše:Stojí vám to za tu námahu a ztracený čas (pokud nejste zrovna bezdomovci nebo na ÚP)? :-)

Někdo si řekne - je to 53 Kč měsíčně :D
Někdo si řekne - je to jen 53 Kč měsíčně :hm
Někdo (kdo má spořák 0,8 - 1%) si řekne - je to jen 17-25 Kč měsíčně navíc
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 10. 2018 09:19

Přesně tak, a taky je to 636/rok.
Jako jde o drobné, ale to jde, při současných úrocích, vždy.
Takže když můžeš rozdělit prachy na různé spořáky dle pásmového danění, tak i richee je možnost.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2018 09:32

nepoznan píše:
Lenka_2 píše:Ten úrok 1,5 % je jenom do 50 000 Kč, nad 50 000 je to nula.
1,5 % p.a. z 50 000 Kč je 53 Kč čistého měsíčně.

Takze kdyz tam bude zustatek 50001 Kc, bude urok nula na celou caatku?

Na facebooku mi odpověděli, že 0% bude jen z té 1 koruny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 10. 2018 09:33

Já má u Creditas jen spořící účet (2x) tak přemýšlím, jestli si nezaložím u Crditas také bú ( kvůli kartě, tu nemám a vybrat peníze mohu jen převodem ze spořícího účtu ja bú v jiné bance, a nebo jestli zkusím založit právě richee a používat aplikaci (případně propjit s Air bank, Fio).
Budu zkoumat
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 10. 2018 09:47

https://www.richee.cz
Aplikace ZDARMA ke stažení od října pro Android a iOS.

Aha, kde je apka v Appstore? Ze by jim zabugovanou aplikaci neschvalili? ;-) Google pusti vsechno, i podvodne aplikace...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 10. 2018 09:51

V appstore tato apka není, takže je rozhodnuto.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 10. 2018 11:23

V ty sms co posilaji z webu je "Posleme Vam odkaz pro iOS, jakmile bude apka dostupna i v Appstore."

-- 3. 10. 2018 12:25 --

PULPANM píše:Já má u Creditas jen spořící účet (2x) tak přemýšlím, jestli si nezaložím u Crditas také bú ( kvůli kartě, tu nemám a vybrat peníze mohu jen převodem ze spořícího účtu ja bú v jiné bance, a nebo jestli zkusím založit právě richee a používat aplikaci (případně propjit s Air bank, Fio).
Budu zkoumat

Ja nemam nejak ambice tu aplikaci v tom stavu v jakym je pouzivat na propojeni uctu, resp. aktivne pres ni neco zadavat, jednak je pohodlnejsi to proste udelam na PC a druhak ta appka je dost mizerna - prevod pres tu appku v Equa bank se neprovedl, zmizel, jen prisla autorizacni smska na prevod, ale pak se nic nestalo - nevim jestli problem Creditas nebo Equa api, kazdopadne to nefunguje :) a to neni uplne dobry u bankovni aplikace, zadat prevod, kterej se ti ztrati.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 10. 2018 11:36

Také to nebudu zkoušet, zvlášť,když není na IOS.
Je to v plenkách, ale je to asi budoucnost.
Alespoň se třeba někomu budou lépe krást data, lépe hromadně, pokud někdo něco podělá:((
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 3. 10. 2018 17:26

Ja testují na iOS a nefunguje jim to. Nemůžu se přihlásit pod svým login: píše to špatne heslo :-/
jan.za
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mate59 3. 10. 2018 17:49

Jako klient Creditas vše založeno za pár minut,převod na Richee okamžitě,karta dojde poštou.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2018 17:52

Ta aplikace je hodně nedodělaná, já jsem se před-registroval už během neveřejné beta fáze - už tehdy Creditas zmiňoval přísliby, že budou jakési zvýhodněné nabídky, ale ty přišly vlastně až nyní s veřejným releasem...

A poté, co jsem si potřeboval ověřit nějaké informace a oni se ani nenamáhali odpovědět na mail jsem registraci ani nedokončil a aplikaci odinstalovat a nyní když jsem si kvůli těm trapným cca. 10 Kč měsíčně (úrokový diferenciál vůči 1,2 % p.a. u Air Bank) chtěl registraci dokončit se mi nepovedlo ani obnovit heslo (tlačítko na obnovu hesla sice spustilo odeslání mailu s jakýmsi kódem pro obnovu hesla, nicméně nikde nebyla možnost, kde ho zadat - po dalších 2 pokusech jsem to vzdal) a registraci dokončil s jiným aliasem, tak jen takové upozornění, až by si někdo tu apku potřeboval reinstalovat, tak ať to heslo radši nezapomíná. :-)

Na druhé straně jsem si zkusil propojit účty ČS a Air Bank, ale prakticky to nepředstavuje nějakou výhodu, akorát se při proklikávání v aplikaci zobrazují různé chybové hlášky, takže tato nabídka je opravdu jen na dočasné zaparkování těch 50 tisíc - naštěstí není potřeba plnit další podmínky, tak jen doufám, že mírně zvýhodněné úročení nebude jen hodně časově omezená nabídka (jako třeba byl "nový" spořicí účet při startu Banky Creditas, který jsem využil vlastně jen ty první 3 měsíce) a spíš mi taky vadí, že Richee účet není standardně viditelný v IB Creditas.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 10. 2018 19:58

A když nejsem klient Creditas a založím si richee tak budu mít pak přístup i do klasického bankovnictví creditas a tam třeba požádat o běžný účet a spořící?
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 3. 10. 2018 20:00

beta testuju aplikaci na IOS a je to celkem bida. vse jakz takz fungovalo, nez pridali podporu sporitelny, ale u ni si nejak nedovedou poradit pokud ma clovek vice uctu (a navic jeste treba nekolik cizomenovych).
jumpmans
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka