Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zdenk2 6. 3. 2019 18:39

No, hlavně v Creditas trochu zaspali. Doprovodný dopis je datovaný 15.2. a možnost reklamovat zůstatek na účtech byla do 28.2. Přitom výpis přišel až dnes (6.3.).

Tím už se pomalu dostávají na úroveň m-Garážovky, kde Email Push běžně chodí se zpožděním několika dní...
Zdenk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 6. 3. 2019 21:11

https://www.creditas.cz/aktualita?articleId=246587 Prodloužení lhůty k připomínkování bilančních výpisů
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 3. 2019 07:50

Docela vylepšují nabízené služby. Okamžité platby do 400k zdarma od 1.4. a od 15.3. výběry z bankomatů v ČR a na celém světě zdarma a bez omezení. Nemám Ritcheeho, ale mám pocit, že tak nějak srovnali na kartě krok... ty okamžité platby zdarma jsou docela fajn a snad to bude dobrým příkladem ostatním bankám. Teď ještě trochu přizvednout úroky a bude to konečně trochu zajímavá banka...
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 10. 3. 2019 07:56

Okamzite platby maji mit z IB nebo z appky?
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 3. 2019 08:55

Chápu to správně, že ty okamžité platby budou fungovat např. i pozdě večer a v noci, v nepracovní dny (soboty, neděle, svátky) a bude to prostě funkční kdykoliv kdy si někdo vzpomene a bude potřebovat okamžitě převést peníze do jiné banky? Vidím u toho ale dost zásadní háček v tom, že:
Okamžité úhrady jsou umožněny u vybraných Platebních příkazů, splňujících bezpečnostní a regulatorní požadavky a dohody mezi tuzemskými bankami, banka Příjemce zejména musí umožňovat přijetí okamžité úhrady;
Z toho vyplývá, že to bude fungovat asi pouze mezi bankami které na to budou mít uzavřenou nějakou dohodu a budou umožňovat přijímání těch okamžitých plateb. S tím ale může být problém u některých bank které různé bankovní novinky a vylepšení zavádí velmi pomalu a zdlouhavě. Ze začátku předpokládám, že to bude fungovat asi s pouze několika málo bankami než si i ostatní banky uvědomí, že je třeba jít s dobou a nezaostávat za jinými bankami.

MiASX:
Já to chápu tak, že ty okamžité platby budou fungovat asi jak z IB tak i z mobilní aplikace nebo třeba i na pobočce. Nikde jsem nenašel žádné informace o omezeních v tomto ohledu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 10. 3. 2019 09:32

Ty vis vzdycky akorat *****, akorat to neumis napsat do jedne jednoduche vety na jeden jediny radek.
8-P
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 3. 2019 12:24

Ty výběry z bankomatů v zahraničí zdarma od 15.3. by mohly být dost dobrý, ne? Creditas podle mě nemá špatný kurzy.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2019 12:26

Ano. Nemá nejlepší kurzy, ale lepší, než průměr. Já ji využíval i při 30 Kč poplatku. Revolut nemám a na Hello mám 1 % bonus.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fc70 10. 3. 2019 18:48

vlazy píše:Z toho vyplývá, že to bude fungovat asi pouze mezi bankami které na to budou mít uzavřenou nějakou dohodu a budou umožňovat přijímání těch okamžitých plateb.
Banka se do toho systému musí zapojit (tj. být na seznamu http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites ... platby.pdf ).

Protože okamžitá platba začíná dotazem, jestli banka příjemce může okamžitou platbu přijmout (vůbec, tj. jestli účet existuje a umožňuje to, a momentálně, tj. jestli není výpadek), a končí potvrzením, že platba byla připsána a příjemce ji už vidí, musí se každá banka pro přijímání těchto plateb do systému aktivně zapojit; nejde jí to poslat proti její vůli.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 3. 2019 21:25

fc70:
Ano tak jak jsem psal ty okamžité platby nebudou fungovat mezi všemi bankami. Podle toho seznamu bank na který uvádíš odkaz je vidět, že jsou do toho zapojené prozatím pouze 3 banky a má to proto prozatím velmi malou využitelnost. Předpokládám, že než se to rozjede naplno tak to ještě nějakou delší dobu potrvá. Je ale vidět, že bankovnictví v Česku se malými kroky pomalu posouvá ku předu.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mandak1 11. 3. 2019 15:04

Creditas zatím asi nebude mít možnost výběr ze zahraničních bankomatů zdarma jako u Richee, že?
mandak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chrudimi 11. 3. 2019 15:40

mandak1: Koukni o pár postů výše na post od bodyczech.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 3. 2019 17:03

mandak1 píše:Creditas zatím asi nebude mít možnost výběr ze zahraničních bankomatů zdarma jako u Richee, že?
A proč by tato možnost neměla být? To si snad myslíš, že to co píšou v tom e-mailu který nám zaslali není pravda a napsali nám to jen tak z legrace?
od 15. března 2019 měníme sazebník poplatků. Jistě vás potěší, že provedené změny znamenají úsporu vašich financí i času.

Od uvedeného data budete mít zdarma všechny výběry kartou z bankomatů. Nově můžete bez poplatku vybírat z kteréhokoli bankomatu nejen v České republice, ale i kdekoli ve světě.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mandak1 11. 3. 2019 17:16

Jen jsem se ptal. Tohle info jsem nikde u nich na webu neviděl. Tak nevím, proč hned tak útočný tón. Věřím, díky za odpověď a je to jen dobře.
mandak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 3. 2019 17:36

mandak1:
Jestli toto info má banka i někde na webu to nevím. Mne to zaslali včera e-mailem. Nevím, ale předpokládám, že to snad rozeslali všem klientům.
vlazy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka