Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iglooo 24. 1. 2020 09:47

Ano, je to tak, v Creditas zapomněli, že v jedné ze svých zpráv psali

"Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí ... Jako banka víme, jak důležité je dbát na bezpečnost informací a jen vás chceme ujistit, že k vašim údajům se chováme zodpovědně a nakládáme s nimi v souladu s nařízením GDPR. ..."

protože jinak by do nevyplněné zprávy pro příjemce nevkládali adresu trvalého bydliště odesílatele (okamžité) platby.

Na okamžité platbě toto chování lze velmi rychle ověřit.

A zabránit se tomu dá tak, že do zprávy pro příjemce odesíltel platby něco vyplní, byť i jen '-'.

V roce 2017 jako zprávu pro příjemce zase posílali text z pole "zpráva pro mě", tak to asi v rámci GDPR upravili výše uvedeným absurdním způsobem.

:roll: :roll: :roll: :roll:
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 24. 1. 2020 14:14

Pustil jsem se do detektivního pátrání, bude to jinak, ale nemohu se dopátrat.
U KB se adresa nezobrazuje, bude to chyba na straně Monety. Tam, kde chybí zpráva pro příjemce, tam zobrazí adresu. Ale kde ji bere? Zobrazuje se dokonce i cizímu člověku. Potřebuji ale zjistit, jestli se adresa odesílatele zobrazí i při příchozí platbě někoho, koho nemají v databázi. A nevím jak. Jestli tu je někdo, kdo má Creditas, ale nemá (a nikdy neměl) Monetu a je ochoten mi poslat jeden halíř a případně prozradit adresu. No, nic moc. Tedy asi si to budou muset prověřit sami, jak jim to funguje. Buď Moneta zveřejní adresu, kterou má v databázi, nebo adresu, která chodí souběžně s identifikátorem platby skrytá - to by tu někdo věděl technicky, jak to je, jestli je adresa skrytě součástí okamžité platby.

-- 24. 1. 2020 15:12 --

Komplikuje to další poznatek, že při platbě KB-Moneta se adresa neobjeví. Moneta místo poznámky uvede jméno odesílatele. Vypadá to tedy na kombinaci dvou chyb - Moneta při chybějící zprávě pro příjemce uvede zástupně data z jiného pole, KB v tomto poli má pouze jméno, Creditas ovšem i adresu odesílatele. Co to je za pole, nevím, název účtu zobrazuje normálně pouze jméno. Předpokládal bych nějaké doplňující znaky okamžitých plateb, jejichž použití se ještě neodladilo..
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 19:09

https://www.richee.cz/blog/platby-ve-vterine A funguje vam z Creditas do Fio okamzite platby?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 24. 1. 2020 20:08

Z IB to funguje
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 20:18

Takze nemaji jen richee aplikaci (vydana pred tydnem) jeste naucenou na okamzite platby do fio ani do moneta? :-(

Funguje to nekam mimo prac.dobu z te jejich appky?

Ps: pres IB to funguje, lze zatrhnout Okamzita platba, v aplikaci zatrhnout nejde a ridi si to sama apka.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 24. 1. 2020 22:12

Z Richee appky sem tam nejdou, ale jinak okamžité platby funguji do RB tak i ČS a naopak, tak proč by neměly fungovat jinam
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 24. 1. 2020 23:17

Okamžitá platba Creditas -> Moneta se nyní (v noci) projeví na cílovém účtu, ale neobjeví se v přehledu transakcí (cílového účtu). Tak třeba časem... O:-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 1. 2020 12:07

vlaju píše:Pustil jsem se do detektivního pátrání, bude to jinak, ale nemohu se dopátrat.
U KB se adresa nezobrazuje, bude to chyba na straně Monety. Tam, kde chybí zpráva pro příjemce, tam zobrazí adresu. Ale kde ji bere?

To nebude jen o MMB, u Fio se u příchozí platby zobrazuje Jmeno Prijmeni Ulice.

:?: :hm
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Richee, Curve, Revolut, TransferWise, WorldRemit...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2020 20:49

iglooo píše:Okamžitá platba Creditas -> Moneta se nyní (v noci) projeví na cílovém účtu, ale neobjeví se v přehledu transakcí (cílového účtu). Tak třeba časem... O:-)

Bavime se o problemu: “z Richee appky obcas nejdou.”, konkr. v dobe odeslani prispevku. Nedosla a nebylo indikovano pred podpisem.

Snazil jsem se zjistit, kdy a proc to u tak je :-)

Ps: pres IB, kde je manualni option, to proslo.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 26. 1. 2020 21:35

vpe: Myslím, že igloo píše jiný poznatek. Mám to tak i dnes: okamžitá platba se projeví u Monety na zůstatku, ale není uvedena v transakcích. Myslím, že to je dočasný problém, kterým se hasí zobrazování adresy odesílatele u takové přijaté transakce.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 1. 2020 02:34

Tak to, pokud si dobře pamatuji, v Monetě fungovalo od začátku. Spíš než nějakou výjimečnou opravu bych čekal, že je to důsledek toho, jak jsou okamžité platby naroubované na zbytek systému s pomalejším zpracováváním, dost možná jen jednou denně.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 27. 1. 2020 09:11

Ano, můj příspěvek nebyl reakcí na předchozí příspěvek. Dnes už platbu vidím v přehledu transakcí - "uskutečněno 24.01.2020, zaúčtováno 27.01.2020".
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2020 09:57

Nevím, jestli jsem přehlédl ale okamžité platby z SÚ Creditas - RB asi nejdou, dnes jsem posílal a na účtu není.
Možná bych musel z SÚ poslat na Creditas BÚ a pak by do RB šla okamžitá platba, nicméně když jsem dával příkaz z Creditas SÚ tak tam je možnost zatrhnout "okamžitou platbu" což jsem udělal a za 2 hodiny nepřišlo nic.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 10:12

To je u Creditas normální, že okamžité platby často svévolně přijímá/odesílá jako běžné a ani o tom neinformuje, sám mám takové zkušenosti, bohužel z nadpolovičního počtu plateb :(. Nevím zda mají tak často výpadky či co...
Myslím že v Creditas udělali chybu, že se do Okamžitých plateb pustili tak brzy, hned v první vlně s ČS. Evidentně to neměli odladěné a ani teď, cca rok od spuštění, to v této kampeličce (pardon, už bance, i když to mnohdy nevypadá :) ) není lepší.
Naposledy upravil minarjo dne 27. 1. 2020 10:15, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2020 10:14

Brzy nebo později … obávám se, že to by u Creditas nepomohlo. Ona je to stále tak trochu kampelička v tom smyslu, že tam věci nefungují úplně na 100 %. Sem se s tim musel smířit. :)
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka