Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 1. 2020 10:29

jj v pohodě, nijak mi to zásadně nevadí, jen jsem si našel tady na E15 nějaký článek z dubna, nebo ze kdy, kde sei Creditas honosí spuštěním okamžitých plateb a dokonce zdarma.
Tak jsem poslal jednu okamžitou a jednu normální a nepřišla zatím ani jedna

-- 27. 1. 2020 10:32 --

edit...teď přišly platby obě najednou, asi tedy po 3 hodinách ,tak to ujde

-- 27. 1. 2020 10:33 --

A RB-ČSOB 5 sekund
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 1. 2020 15:47

tak prý do konce června nechají 1,6% na SU+
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 31. 1. 2020 16:01

Jj, v Creditas mají strach z toho, že ČNB příští týden zvýší úrokové sazby, tak si to pro jistotu pojistili dopředu, aby pak nevypadalo hloupě, že oni zvyšovat nebudou. :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2020 16:21

Určitě, spíš bych to viděl tak, že se řídí konkurencí a potřebou. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod RomannX 31. 1. 2020 18:32

Buďme rádi, že úroky nesníží. Pro mě dobrá zpráva.
RomannX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 31. 1. 2020 18:36

No, kdyby snížili pod 1,5%, tak jim spousta lidí uteče. Ale i tak, čekal jsem od dubna zvýšení na 1,8%. Takže se bude postupně ládovat do ING, Creditas má smůlu.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2020 11:51

minarjo píše:To je u Creditas normální, že okamžité platby často svévolně přijímá/odesílá jako běžné a ani o tom neinformuje, sám mám takové zkušenosti, bohužel z nadpolovičního počtu plateb :(. Nevím zda mají tak často výpadky či co...
Myslím že v Creditas udělali chybu, že se do Okamžitých plateb pustili tak brzy, hned v první vlně s ČS. Evidentně to neměli odladěné a ani teď, cca rok od spuštění, to v této kampeličce (pardon, už bance, i když to mnohdy nevypadá :) ) není lepší.

S prijmem jsem problem nemel, Prijima okamzite ihned, ani s odesilanim, jen s tim, ze pres Richee aplikaci nerozpozna okamzitou platbu (ted jsem zkousel do fio air monety-nedetekuje se ta ruzova ikonka v aplikaci) a nutno zadat [x]okamzitou pres IB (tam jsem to zkousel jen jednou a ok).

-- 1. 2. 2020 11:54 --

PULPANM píše:edit...teď přišly platby obě najednou, asi tedy po 3 hodinách ,tak to ujde

Z creditas je jistota, ze platby odesila ve 12:30, nekdy az po 13h v prac.dnech, tedy vse zadane do tohoto casu do libovolne banky bude pripsano ten samy pracovni den jako standardni platba. Moneta ma pro standardni platby cut time 14:00 a zadaval jsem i 14:10 a OK (to uz je o nahode)... Bavime se o standardni (NE okamzite) platbe. To jen tip, do kdy je dobre zadat platbu s vetsi jistotou.

-- 1. 2. 2020 11:55 --

drkarel píše:Brzy nebo později … obávám se, že to by u Creditas nepomohlo. Ona je to stále tak trochu kampelička v tom smyslu, že tam věci nefungují úplně na 100 %. Sem se s tim musel smířit. :)

Nekdy nefunguji i ve prospech klienta, kdo si toho uz vsimnul zrovna dnes? :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 1. 2. 2020 14:43

A neprestrelil si limit pro jednu platbu?
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 2. 2020 19:15

vpe píše:

Nekdy nefunguji i ve prospech klienta, kdo si toho uz vsimnul zrovna dnes? :-))

tak nenapínej, o co jde?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 2. 2020 19:49

Připsali vyšší úroky?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 2. 2020 21:00

Možná mu těch 100 Kč v akci 6x100 Kč připsali posedmé, pokud se stihl zapojit hned koncem toho měsíce vyhlášení akce. Mně také v lednu UCB obdobnou odměnu aktivity přičetla potřinácté, i když jich mělo být 12 :). Zde u Creditas jsem se ale do akce zapojil až další měsíc, tedy dnes jsem těch 100 Kč dostal normálně pošesté (mělo by to tedy být naposledy).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 1. 2. 2020 21:42

Před dvěma lety jsem měnil bydliště a nahlašoval v Creditas. Změnili i korespondenční adresu. Nicméně dnes mi přišel email, že mi budou vydávat pokračovací kartu a pošlou ji na starou adresu. Tak bacha na to.
maeth_u
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 2. 2020 22:50

S novou kartou to mám stejně. Korespondenční adresu v nastavení jsem už měl opravenou, ale ještě to mají spešl přímo v detailu karty, kde byla původní.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod dargen 2. 2. 2020 15:45

Ja to taky opravil, a je 2.2. a stále nemám novou, virtuální kartu. I v IB je stále aktuální ta stará, teď již neplatná.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 3. 2. 2020 08:12

No super, nejdou mi v apce odesílat platby, tedy kromě plateb mezi vlastními účty v Creditas, "došlo k neočekávané chybě, zopakujte akci později". Včera jsem se dokopal k tomu apku odinstalovat, zrušit v IB spárování s apkou a celé to nastavit znovu, výsledek je stejný. Řešil někdo nebo budu muset vyzkoušet, jak mají dobrou zákaznickou podporu?
dlouhy.dejw
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka