Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 14. 3. 2020 14:05

Individuální problém to je a říká se mu vlazy.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 14. 3. 2020 14:26

Ne, Creditas mi zacina pripadat jako parodie na banku :)
2x jsem ted zkusil zadat okamzitou platbu, 2x IB cekalo, prikaz zpracovan -> uz mezitim v prubehu zpracovani prisla pokazde smska, ze okamzita platba selhala.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 3. 2020 16:56

A1rh- píše:tak nevím, několik nás tu napsalo, že aktivace v posledních dnech nám proběhla standardně,
To sice ano, ale také tu jeden (lukaszv) psal, že to má stejně jako já a tak se nesnaž podsouvat, že to co tu ohledně toho píšu nemůže být pravda.
A1rh- píše:pokud je nějak nastavený systém tak by asi měl fungovat stejně pro všechny klienty.
S tím plně souhlasím, ale je vidět, že u Creditas to tak není. Možná s tou aktivaci karet něco v poslední době dělali a u těch co kartu aktivovali ještě předtím to proběhlo trochu jinak než nám co to zkoušíme nyní.
A1rh- píše:Mě předem informovali, že mi karta končí a posílají novou,
To mne samozřejmě také.
A1rh- píše:když přišla tak jsem šel nějak logicky automaticky do mobilní banky, kde jsem pod danou kartou našel možnost Aktivovat, to jsem udělal a žádný další problém nevidím.
To já jsem se také díval do IB a mobilní aplikace, ale pod danou kartou tam a ani nikde jinam žádnou možnost aktivace nemám. Mám tam ale v detailech té karty nelogicky uvedené, že karta je aktivní.
A po té aktivaci v mobilní bance jsi náhodou tu kartu poprvé nepoužil pro kontaktní výběr z bankomatu nebo kontaktní platbu?
A1rh- píše:Takže nevidím nějaký systémový problém,
Pokud ho nechceš vidět tak ho samozřejmě neuvidíš.
A1rh- píše:sám jsi říkal, že vlastně nevíš, jestli už jsi ji neaktivoval.
Psal jsem tu, že "Možná, že jsem na nějakou aktivaci kliknul aniž bych si uvědomil na co klikám, ale to si už nepamatuji.". Psal jsem tu také i to, že jsem s tou novou kartou nemohl zaplatit na internetu i když ji v IB mám označenou jako aktivní což nasvědčuje, že aktivní ve skutečnosti není. V odpovědi z banky ohledně toho mi napsali, že datum expirace se vztahuje k novější kartě a stav aktivní ke stávající. Mají tak v detailech karty sloučené 2 karty v jednu což je hodně matoucí a není z toho patrné který údaj se vztahuje ke které kartě a ani nikde neinformují, že se jedná o 2 karty sloučené do jedné. Každý si tak může o tom myslet cokoliv, ale asi ne to jak je to ve skutečnosti.
A1rh- píše:Za mě to funguje, nemůžu vyloučit že u tebe došlo k nějakému individuálnímu problému.
Nejen u mne.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 3. 2020 10:55

Mimonik píše:2x jsem ted zkusil zadat okamzitou platbu, 2x IB cekalo, prikaz zpracovan -> uz mezitim v prubehu zpracovani prisla pokazde smska, ze okamzita platba selhala.
Teď se taky (do ČS) neprovedla; v IB tvrdí, že je to na straně příjemce.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2020 11:02

Nebyla to částka přes 100 tisíc?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 3. 2020 11:18

Ne, byly to drobný, pár tisíc.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hunter80 16. 3. 2020 12:07

Ahoj. Chci se zeptat, nevyužil někdo u Creditas možnosti zdarma vybrat 20 % z termínovaného vkladu ? Jak jsem nedůvěřivý, tak v tom pořád hledám nějaký háček (: Jak by to bylo na konci ( při 5 letém vkladu) ? nepřišel bych o úroky za pár měsíců z té hodnoty 20 %, které bych případně vybral ? Díky moc za info.
hunter80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 3. 2020 12:49

Mně to loni na podzim prošlo v pohodě, žádný háček v tom nebyl.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2020 13:32

fc70 píše:
Mimonik píše:Teď se taky (do ČS) neprovedla; v IB tvrdí, že je to na straně příjemce.
Ono je pro banku asi lepší se vymluvit na stranu příjemce než přiznat, že chyba je na jejích straně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 3. 2020 20:38

Nová appka pro 3DS platby na internetu:
https://www.creditas.cz/autentizace
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 3. 4. 2020 01:33

Creditas snižuje sazby:
  • Richee na 0,6% do 300k, 0 nad to.
  • Richee Junior na 1% do 50k
  • Nově založený Spořicí účet+ 0,3%, nebo 1% na vklady nové vůči celkovému stavu u banky 31. 3.
  • Jestli to dobře chápu, pro staré klienty zůstává zvýhodnění 0,5% potenciálně do 30.6., ale snížení základní sazby na 0,3% se jich týká taky (tj. 0.8% celkem)
  • Spoření Richee Junior na 0,5%
  • Spořicí vklad 3M na 0,6%
  • TV o 0,9–1,2%, např. 1r 1,3%, 10r na konci 1,6%
  • TV v €
  • Spořicí účet (ten starý s 1,1/1,3%) na 0,6%
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 3. 4. 2020 06:42

Tak to je síla, není se čemu divit.

Ještě, že mám Wustenrot s garancí na 1. rok s úrokem 1,70% a Sberbank. Tam jsem včera volal a říakli, že sazby nechají zatím stejné.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antonsek 3. 4. 2020 07:44

Kam s penězi? Do MMB na 1,2 % max milion?
https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2020 08:13

Hellobank stále (ovšem jak dlouho?) 1,5 % do 300k, MMB u Spoření 2 (ti, co nezrušili) 1,5 % do 1M (opět otázka jak dlouho), Trinity 1,61 % ...
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 3. 4. 2020 08:19

Líbí se mi, jak se před nějakou dobou dušovali, že už nebude kvůli úrokům u nich nutno zakládat další účet ... a bum :D
maeth_u
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka