Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 4. 2020 12:13

Zrušení rámcové smlouvy zprávou přes IB lze nebo je nutné postupovat jinak?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 17. 4. 2020 12:48

Po založení nového Spořícího účtu+ s úrokovou sazbou 1% mám v IB toto:
creditasscr.JPG

Snažím se zjistit, jestli se dá najít někde kolik peněz mi bude úročeno i s bonusem a kolik bez bonusu. Znám podmínky, ale jestli to je někde přímo v IB vyčísleno. Máte to taky tak?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 4. 2020 12:49

A už jste se někdo obrátil na FA v případě nedodržení veřejného příslibu od banky Creditas?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 17. 4. 2020 12:54

suram píše:Otázka měla spíš znít, zda se banka zbavila tolika přebytečných miliard, kolik chtěla, protože pokud ne, tak ještě sazby sníží. ČNB snížila bankám sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, takže banky se najednou můžou části vkladů zbavit, nepotřebují je mít v rezervě.
Tohle to vůbec neznamená, vklady nejsou kapitál, to už spíš opak kapitálu (na opačné straně bilance).

Relevantní akce ČNB je snížení repo sazby a zavedení reverse repo za repo sazbu (tj. o procento levněji než lombardní sazba).

Ve srovnání s rodinnými úsporami je to těžko představitelné, ale ve velkých financích, pokud všechno funguje a nehrozí insolvence, je daleko důležitější cena peněz než objem peněz.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2020 13:24

dr._lukas píše:A už jste se někdo obrátil na FA v případě nedodržení veřejného příslibu od banky Creditas?

Na to je moc brzo, banka musí odmítnou reklamaci, a na to má 30 dnů.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 17. 4. 2020 13:59

Já jim napsal mail jako Reklamaci. Odpověděli mi do jednoho dne z klientského oddělení takové ty jejich naučené "kecy", co píšou na facebook, jak je to hrozně mrzí a že se omlouvají atd.. Tak jsem jim odepsal, že na toto jsem se neptal a požaduji po nich to, co slíbili - tedy garanci 1,6% do 30.6. i se zpětnou platností. A na to už žádná další odpověď asi 3 dny nepřišla.
Tak nevím, jestli toto mohu brát už jako výsledek reklamace a tedy obrátit se na FA a nebo ještě vyčkat na další vyjádření.

Myslím, že pro ně bude snazší těm, co se ozvou tu sazbu individuálně nastavit než to pak vysvětlovat FA. Ale uvidíme - asi záleží kolik lidí to s nimi bude řešit. Čím víc, tím líp.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pino 17. 4. 2020 14:09

y2key píše:Po založení nového Spořícího účtu+ s úrokovou sazbou 1% mám v IB toto:
creditasscr.JPG

Snažím se zjistit, jestli se dá najít někde kolik peněz mi bude úročeno i s bonusem a kolik bez bonusu. Znám podmínky, ale jestli to je někde přímo v IB vyčísleno. Máte to taky tak?

číslo přesně nikde nevidím, každý musí spočítat sám...zůstatek na všech účtech k 31.3. (= "základní výše vkladů") a to co bude nad tuto částku (= "nový vklad") bude úročeno zvýhodněně.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pivinecek 17. 4. 2020 14:33

Me taky odepsali vseobecny blabol, tak jsem jim vylozene napsal,ze chci pouze strucnou odpoved na email z konce ledna,kde pisou garanci 1,6 % p.a. a ted ro nedodrzeli a pripsal jsem jim tam, at si daji zalezet na odpovedi, protoze v pripade neuspokojive odpovedi, poslu cely mail na FA.

Okamzite prisla odpoved, ze budu kontaktovan vedenim banky.

Zatim se vsak nikdo neozval. Uz je to zhruba tyden.
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2020 14:44

Já když ty blábloly odmítl, že chci odpověď na reklamaci, tak hned příšel mail, že to předávají reklamačnímu oddělení a že čekat 30 dnů.
Počítám, že to budou protahovat. Svého cíle v podstatě dosáhli, většina lidí stáhla ocas nebo poslala peníze jinam. Doplatit to těm pár lidem, kteří se nedali, zase tak drahé nebude.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 4. 2020 15:19

wit.cz píše:Zrušení rámcové smlouvy zprávou přes IB lze nebo je nutné postupovat jinak?

Odpovím si sám: ano, při uvedení čísel účtů to lze.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 17. 4. 2020 15:31

fc70 píše:vklady nejsou kapitál, to už spíš opak kapitálu (na opačné straně bilance).
Omlouvám se, tohle je nesmysl - vklady jsou na stejné straně. Ale kapitál opravdu nejsou, kapitál existuje právě proto, aby ztráty z úvěrů neohrožovaly vklady.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 17. 4. 2020 16:10

xls: i když malé, ale určité riziko, že to ani FA neuhraje tam samozřejmě je. Proto může být riskantní tam nechávat peníze. Zase na druhou stranu, když se peníze pošlou jinam, tak se bude těžko dohadovat o výši ušlých úroků.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mirda646 19. 4. 2020 07:01

Peníze jsem tam nechal a uvidím. Reklamace je v řešení.
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlaju 19. 4. 2020 09:57

Lepší úrok pouze těm, kteří reklamují, není můj cíl. To bych jim nenechal. Nevíte někdo, jak funguje rozhodnutí arbitra? Jestli pokud někdo vyhraje spor, arbitr nařídí bance vyrovnat se pouze s tím žalujícím klientem, nebo je nějaká šance to zobecnit? Vždyť je možné z dokumentů vidět, že touto křivostí trpí celá skupina klientů, může FA závazně banku dotlačit ke změně? Chci nějak banku přimět, aby změnila podmínky pro všechny, jak na to?
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 19. 4. 2020 19:14

To půjde asi těžko. Když ti uznají reklamaci jako oprávněnou (nebo spíš neoprávněnou, ale stejně vyhoví), tak to k arbitrovi nepůjde, protože to je další krok. No, a počítám, že banka o projednání u arbitra zájem mít nebude.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka