Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 12:57

Me prekvapuje, ze ty neznas historii bankovani v Cechach :-)

Cimrmana sem netahej, na tom ja uznavam jen to, jaky komercni uspech s tim udelali, jinak je to chleb pro ... :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 6. 2020 12:58

Tvoje logika je, jako vždy, úžasná. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 12:59

Hlavně ten Žíla není pro @vpe AKTuální téma :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 13:05

Aktualni je, ze nekdo nevi, ze infolinka neni ani dohledovana Coikou, v pripade bank CNB a pak se muzete hodne divit.

http://www.diskografie.cz/jara-cimrman/akt/akt
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 3. 6. 2020 13:10

vpe: škodu si můžeš určit jakou chceš. Pak je otázka na prokazování. Ty jsi tam vše nechal za 0,8% a vsadil jsi na to, že spor určitě vyhraješ?
Já nerad chodím do sporu s bankami - vždy se snažím dosáhnout nějaké přijatelné domluvy. U Creditas to nešlo.
y2key
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 6. 2020 13:13

Lenka_2 píše:Ne, nebyl to legitimní obchodní záměr, byla to hloupost. E-mail posílali jen stávajícím klientům, nebyla kolem toho žádná kampaň pro neklienty. Čili žádného nového klienta tím nezískali, jenom se těm stávajícím zbytečně zavázali k něčemu, co pro ně později bylo obtížné splnit.

Já jsem názoru, že byl. Třeba ING přišla se 2 % "na půl roku" nebo mohli lidi začít cpát peníze do dluhopisů nebo na Trinity, která dávala více. Z druhé strany ČNB se chystala zvýšit sazby (což taky v únoru udělala) a byl výhled na setrvalý stav, případné další zvýšení. Takže pokud chtěla Creditas vydělat na rozdílu sazeb, potřebovala udržet/zvýšit vklady.

V té době žádné obavy spojené s koronavirem nepanovaly (viz ta ČNB), takže se lepší postup nedal čekat ani od Creditasu.

-- 3. 6. 2020 13:20 --

vpe píše:Copak u vas nefunguje posta :-))

Mezikontinentalni airmail snad dojde do 15 dnu tak jak tak nebo snad ne? :-))) To je tak, kdyz nekdo nepochopil, k cemu je datova schranka/je liny pouzivat EPO, ktere ve vysledku setri cas i obcanovi (pokud je gramotny). Ja udelal napoprve podani k dani z nemovitosti s tabletem ve vane :-)

Nefunguje ani air, natož airmail. Ona asi i ta pošta bude ně dost daleko, ale už se blíží konec lehára, takže to pošlu sám.

Datovou schránku jako PO mám a používám, jako FO si ji zřizovat záměrně nebudu. Bylo by s tím víc nevýhod než výhod.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 13:40

Tak to si poslechnu ty NEvyhody :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 6. 2020 13:45

Nevýhoda je, že už pak prakticky neexistuje nesprávné doručení. Do té datovky to posílají většinou všichni už správně. Ale výhody jsou taky, jasné.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 6. 2020 14:10

Třeba nutnost poslat přiznání k dani z nemovitostí datovkou - to bych nevyplnil ani za měsíc, papír si baba na finančáku vyplní za 5 minut. Nebo dlouhodobá archivace potřebných papírů.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 3. 6. 2020 19:57

vlaju píše:
Lenka_2 píše:Ne, nebyl to legitimní obchodní záměr, byla to hloupost. E-mail posílali jen stávajícím klientům, nebyla kolem toho žádná kampaň pro neklienty. Čili žádného nového klienta tím nezískali, jenom se těm stávajícím zbytečně zavázali k něčemu, co pro ně později bylo obtížné splnit.

Mohlo jít o nedopatření, hloupost, taky mi připadá příliš zahrávat si takto hazardně s pověstí. Ale pozor, ta informace byla na webu u spořáku v jeho základním popisu, tedy nešlo jen o adresný email a těžko postřehnutelnou aktualitu na webu. Svítilo to tam na nové klienty docela jasně ještě několik dní před změnou úročení. Za ty měsíce kampaně to mohlo skutečně přilákat reálné klienty.

Kód: Vybrat vše
nebyla kolem toho žádná kampaň pro neklienty. Čili žádného nového klienta tím nezískali, jenom se těm stávajícím zbytečně zavázali k něčemu, co pro ně později bylo obtížné splnit.
Lenko, jednoznačně nesouhlasím. Od minulého roku jsem měl nepoužívaný BÚ Richee, protože jsem měl na spořáku Monety 2%, ta šla s novým rokem dolů na 1,5% a tak jsem se v únoru stal klientem Creditas, kvůli spořáku s úrokem 1,6% na základě tohoto lákadla. Lednovou akci Wüstenrot na 1,7% na rok jsem nějak prošvihnul.

Na rozdíl od zdejších tvrďáků jsem do sporu nešel (s výjimkou emailového ohrazení vůči jejich praktikám) a prostě účty vyluxoval, protože mám NEO účet u Expobank, který mi dal to samé, akorát ne do slibovaného konce června, ale jen do půlky června.
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 21:41

xls píše:Třeba nutnost poslat přiznání k dani z nemovitostí datovkou - to bych nevyplnil ani za měsíc, papír si baba na finančáku vyplní za 5 minut. Nebo dlouhodobá archivace potřebných papírů.

Oba tyto pripady jsem popsal na viewtopic.php?p=12604035#p12604035

Jsi to necetl.

-- 4. 6. 2020 21:58 --

A navic s tim priznanim presne vidis, co ti to a jak pocita, i blbec to zvladne vyplnit :-) Pravda, prvni pokus me trval asi 15 minut ale stale mene, nez jezdit na FU :-) Druhy pokus by uz byl do 3 minut.

A to jsem si jeste precetl ty predpisy a tu dan podstatne snizil

Lafayette16 píše:Nevýhoda je, že už pak prakticky neexistuje nesprávné doručení. Do té datovky to posílají většinou všichni už správně. Ale výhody jsou taky, jasné.

Blbina, stale ti nekteri lajdaci poslou papirovou cestou. Par mi jich letos prislo.

Naopak to muzes vyuzit a reknes, ze je to pravne neplatne. Myslim ze to tak je.

Kdezto u Pozemni posty? Tam maji podaci lístek, zasilka se ztrati a ty neprokazes nic, nic se ani nedozvis, zes neobdrzel, eliminovat se to trochu da kartou CP, posta zaznamy papirovych zasilek uchovava 1 rok a pak to uz nedohleda nikdo :-)

Takze mi to zkus objasnit na nejakem prikladu, co tim myslis.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 12. 6. 2020 21:18

Fox21 píše:Od 1.6 do 14.6 ještě vyhlašují akci ,,Zvýhodněný termínovaný vklad'' pro stávající klienty, kteří mají uzavřenou smlouvu nejpozději letos do 30.4. Platí pro prvních 1 000 založených vkladů.

Zvýhodnění platí u vkladů na 1 rok a 2 roky. Při jejich aktuálně nabízených sazbách je to přesto hrozně málo.

1 rok - 0,4% + 0,6%
2 roky - 0,6% + 0,6%

Od 15.6 do 14.7 nová akce s nižším zvýhodněným úrokem.

1 rok - 0,4% + 0,4%
2 roky - 0,6% + 0,4%

Lze uzavřít pouze na pobočce. Akce může být ukončena dříve, pokud vklady v rámci akce dosáhnou 4 miliard.

Možná cíleno na klienty, co tam teď mají peníze na spořících účtech se sazbami 0,8% a 1%, kde zvýhodnění brzy skončí.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 13. 6. 2020 11:25

Creditas zveřejnil i úroky od 1.7.:
  • Richee účet 0 bez pásem
  • SÚ+ místo 0,3% + akce nově pásma, do 350k 0,5%, nad 0,2%.
  • Spoření Richee Junior stejně, nad 350k nově 0,2%.
  • Starý SÚ (ne +) byl 0,6%, teď má stejná 2 pásma; SÚ založené do 31. 3. 2017 mají 0,5% bez omezení výše vkladu podle garance.
Když jsem dohledával, kdy že jsem ty staré účty založil, je evidentní, že Moneta s číslovanými účty sice vypadá hloupě, ale funguje to zdaleka nejlíp. Aspoň s ukončením těch akcí k 30. 6. to zase bude jednodušší… ale oni zase něco vymyslí.
Naposledy upravil fc70 dne 14. 6. 2020 02:33, celkově upraveno 1
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 6. 2020 14:02

Než jim půjčovat za 0,5% to raději drátem do oka :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2020 16:24

Tak to radsi u rusaku za 0,7% viewtopic.php?p=12612009#p12612009 :-))

Ps: jeste mBanka ma 1,2% do 800.000 minimálně do 30. listopadu 2020?
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka