Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wadesss 17. 1. 2017 08:12

Já jsem žádal 2.1.17 pře internet , dotazoval jsem se emailem (15.1). kdy mohu očekávat smlouvu a odpověď - mám být trpělivý.
wadesss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 17. 1. 2017 08:15

philmencz píše:Zkoušel jste již někdo platit kartou CB v cizí měně? Zajímá mě především, zda ty kurzy sedí s tím, co je na stránkách.

...a ještě jeden dotaz, je tu někdo, kdo si přes net žádal o založení účtu 3.1. a později a už mu přišla smlouva?

ano , psal jsem to výš..
Teď jdu poslat smlouvy z5 poštou.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 17. 1. 2017 11:18

Dobry den, daji se ke sporicimu uctu Creditas (nikoli k beznemu uctu) udelat tri trvale prikazy mesicne? Samozrejme bych prisel o bonus, ale to by ted nevadilo. Diky
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 1. 2017 11:24

Co tak zkusit web banky? Ach jo.

"Platební účet s omezením
Spořicí účet je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž nevydáváme platební karty, nicméně vše můžete pohodlně ovládat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví."

https://www.creditas.cz/sporici-ucet
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jisy 17. 1. 2017 11:36

philmencz píše:Zkoušel jste již někdo platit kartou CB v cizí měně? Zajímá mě především, zda ty kurzy sedí s tím, co je na stránkách.
....

Podle informací z banky platí pro platby dk Creditas jejich kurzy "deviza prodej" pouze pro měny €, USD a HRK.
Pro platby v ostatních měnách by měl být platný kurz karetní společnosti - tedy Mastercard. Až se vypravím do Polska, tak to prověřím, ale tento měsíc to už nebude.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarno 17. 1. 2017 11:52

Jen pro info - na pobočce v Pardubicích je nutné také předchozí objednání, právě jsem tam volal.
jarno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 17. 1. 2017 12:02

jisy píše:
....

Podle informací z banky platí pro platby dk Creditas jejich kurzy "deviza prodej" pouze pro měny €, USD a HRK.
Pro platby v ostatních měnách by měl být platný kurz karetní společnosti - tedy Mastercard. Až se vypravím do Polska, tak to prověřím, ale tento měsíc to už nebude.

To ti řekl kdo? Obchodní podmínky zní ovšem jinak:
Při zúčtování
Platební transakce provedené platební kartou v jiné měně, než je CZK, karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou
kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu CZK použije Banka svůj kurz deviza
prodej platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 1. 2017 12:03

jisy píše:Podle informací z banky platí pro platby dk Creditas jejich kurzy "deviza prodej" pouze pro měny €, USD a HRK.

A co tak se podívat do relevantních dokumentů, aspoň obchodních podmínek, než zase šířit nějaké bludné fámy...? Ach jo.

OBCHODNÍ PODMÍNKY BANKY CREDITAS a.s. PRO PLATEBNÍ KARTY píše:2.7.2 Zúčtování Platebních transakcí probíhá v Obchodních dnech na základě dat obdržených z karetní asociace MasterCard. Při zúčtování Platební transakce provedené platební kartou v měně CZK dochází k zúčtování v měně CZK. Při zúčtování Platební transakce provedené platební kartou v jiné měně, než je CZK, karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu CZK použije Banka svůj kurz deviza prodej platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu. Držitel karty, resp. Majitel účtu, získá historii kurzovního lístku Banky na Internetových stránkách Banky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod .357 17. 1. 2017 17:02

Po 14 dnech od vyplnění online žádosti je konečně dopis z banky na poště!!
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 1. 2017 17:14

Sorry, takový zájem jsme fakt nečekali :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 1. 2017 17:24

wadesss píše:Já jsem žádal 2.1.17 pře internet , dotazoval jsem se emailem (15.1). kdy mohu očekávat smlouvu a odpověď - mám být trpělivý.

Založení spořicího účtu korespondenčně jsem nechal na středu 4.1.2017 (večer)
Dopis (datovaný 10.1.) se smlouvama z Holomóca mi dorazil v pondělí 16.1.2017 (odpoledne)
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 1. 2017 17:27

V Brne pred tydnem objednavali na terminy za tyden,
nyni uz objednavaji na terminy za 2 tydny.

Takze je videt, ze ten tlak nepolevuje, ale naopak zesiluje.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 17. 1. 2017 17:29

Otevreli si banku a oni jim tam zacli chodit lidi! :)
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dargen 17. 1. 2017 17:44

6.1. jsem na pobocce zalozil ucty a zatim cekam na platebni karty a stale nic. Vyzvednuti na pobocce.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 1. 2017 18:26

Mne bylo receno, ze karty dojdou zhruba do 14 dnu.
Pry ted uz tech par dnu pockaji s vydavanim uz na ty nove plasty, ktere budou vydavat od 20.1.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka