Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 8. 2018 10:52

Tomáš Marný píše:A bude hůř... https://www.lupa.cz/aktuality/alza-cz-z ... te-predem/

To delam klidne platbu predem pomoci Alza karty, ale i kdyz jim chci uhradit 15kc tj snizeni poplatku, tak tato platebni metoda nelze vybrat po vyberu pobocky Flora - Prodejna budoucnosti. Na dotaz jsem od Alza dostal, ze mam zkusit jinej prohlizec! :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 31. 8. 2018 19:40

Kolemjdouci: Prislo mi jich sest.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 1. 9. 2018 07:09

Může se prosím k tomu někdo vyjádřit zda si Hello bank změnilo kurzy a ješte si účtuje poplatek 2% k platbě? Díky a dávám odkaz https://www.penize.cz/platebni-karty/33 ... lepsi-kurz
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 1. 9. 2018 08:12

HB! má přirážku jen na debetních kartách, na kreditních ne. Teda pokud se něco nezměnilo.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 9. 2018 09:11

Ano takhle to je od počátku HB!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2018 09:48

Ten článek v tom odkazu je hezky tendenční - srovnává předplacenou kartu (z technického hlediska) s platebními kartami vydanými bankami, tak, aby vyšla ve "srovnání" nejlépe a úplně ignoruje jiné obdobné služby. Jde vlastně o šmejdovskou praktiku. To, že daným kurzem budou platby zaúčtovány jen v placeném ("nejvyšším") paušálu, přičemž u základního tarifu je to úplně jinak, už jaksi ignoruje.

To, že autor je úplný diletant, který se nenamáhal ani otevřít produktové podmínky bank, aby se podíval, jak by se platba měla teoreticky zaúčtovat a jediné co dokázal od opsat nějaké nicneříkající číslo (z hlediska karetních transakcí) z kurzovního lístku pak ani nemá smysl řešit. Akorát je smutné, když si pak někdo v dobré víře takový článek na internetu najde a třeba se podle něho rozhodne. Ona totiž i ta debetka HB! s 2% přirážkou (ke kurzu MC :!:, nikoliv deviza-prodej) vyjde lépe, než většina kamenných bank, ale Partners zjevně produkty HB! neprodává, tak se jim to nehodí.

Na druhé straně ta HB! taky není žádná výhra, tu debetku jsem si od nich pořídil prakticky hned, jak odstartovali a nakonej ji ani neaktivoval, když jsem si až kdesi na internetové stránce přečetl informaci o 2 % přirážce (v žádném oficiálním dokumentu tohle uvedeno nebylo, pokud se něco nezměnilo - přičemž taková položka patří minimálně do sazebníku, v podstatě jde taky o šmejdy, tam to ale zase nějak jde očekávat vzhledem k lichvářské minulosti)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 1. 9. 2018 10:12

Pánové moc díky za informace. Popravdě mě to nesedělo s právě kreditkou HB ,ale poslední zahraniční platbu jsem dělal v červnu a tak jsem netušil zda neproběhla nějaká změna.
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 9. 2018 10:34

Naposled jsem platil s KK HB na Slovensku 25. 8. a přirážka 2 % ke středovému kurzu tam určitě nebyla.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2018 11:08

Jo, ta debetka HB vypadá z designového hlediska slušně, ale kvůli ostatním vlastnostem se stejně může předvádět jen v zásuvce.

A po pohybu v úrocích u Creditas čeká i účty u HB vynulování. Pokud chce HB nějak růst, měla by se pochlapit, kromě kreditek je teď v podstatě out a marketingem tohle nenahoní.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 9. 2018 12:14

Za mě HB naprosto v pořádku. Už dob Cetelemu mám pouze 2 KK, které mi pěkných pár korun vydělaly a nic nestály. Na cestování do zahraničí mají celkem fajn kurzy. Teď mi navíc od HB přišel iPhone ze soutěže, na kterou jsem dočista zapomněl. Jsem spokojený klient :-D
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 1. 9. 2018 12:31

Gratuluji k iPhonu, já vyhrál jen fotbalový míč :-(
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 9. 2018 12:41

Děkuju.
Jinak ten rozhovor se slečnou z HB byl docela vtipný. Něco ve smyslu...
"XY, prosím?"
"Dobrý den, u telefonu YX ze společnosti HB, mluvím prosím s panem XY?"
"Dobrý den. Ano, XY u telefonu. Ale já nic nechci, jsem spokojený."
"Pro ověření inedtity prosím Váš datum narození."
"xx.xx.xxxx, ale já opravdu nic nechci."
"Děkuji za ověření. Myslím, že byste si to měl rozmyslet, volám Vám kvůli výhře iPhonu ze soutěže....". :-D :-D

Jinak fajnovost kreditek od HB na cestování jsem si teď ověřil v Kanadě, kdy jsem v jeden den platil jak KK od HB, tak KK od ČSOB (obě MC). HB mi dala kurz 17,086, ČSOB kurz 17,404. Téměř 32hal na 1CAD je už docela dost!
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafaa 6. 9. 2018 16:18

fiasky píše:Připojuju se, rovněž mi přišla sms o výhře míče :-)

Už někomu přišel ten míč? Taky jsem dostal sms o výhře, ale zatím mi nepřišel.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 6. 9. 2018 17:39

Nic neprislo.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 7. 9. 2018 06:32

Taky ještě nic.
stepano
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka