Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 12. 2018 14:31

Neche se mi to teď moc studovat, ale fakticky mám platby z AB v režimu D+0 dle výpisu připsány v ten samý den (D+0) na účtu KK, e-mail o této úhradě přichází D+0. Takže dle litery zákona banka poskytovatele příjemce připíše úhradu dle zákona OK na sběrný účet a pak 2 dny trvá, než se o to navýší zůstatek … je toto někde upraveno? (Tipuji, že nikoliv.) Toto chtěl asi zkráceně říct Delitzsch.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 19. 12. 2018 16:29

Je to i problém banky. Já vždycky cca 20. v měsíci vytáhnu jejich KK z peněženky, zadám převod a zbytek měsíce používám jinou KK. Kdyby na to byl spoleh, tak to platím poslední prac. den v měsíci.

Dalším (i bezpečnostním) problémem HB je, že naprosto chybí přehled o platbách za poslední dny. V zaúčtovaných platbách nejsou, v nezaúčtovaných jsem taky nikdy žádnou platbu neviděl.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 19. 12. 2018 16:48

ad 1. odstavec - To se dá vyřešit přebitím.
ad 2. odstavec - Naprostý souhlas.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 12. 2018 16:58

xls píše:Dalším (i bezpečnostním) problémem HB je, že naprosto chybí přehled o platbách za poslední dny. V zaúčtovaných platbách nejsou, v nezaúčtovaných jsem taky nikdy žádnou platbu neviděl.

v nezaúčtovaných se zobrazují příkazy zadané převodem z KK
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 12. 2018 17:57

xls: Já s Tebou souhlasím obojem. I když je to řešitelné, je to mínus.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 19. 12. 2018 18:55

Pokud se jedná o povinnost připsání úhrady na účet ve lhůtě D+1, není v případě kreditní karty situace jednoznačná. Banka sice vede ke kreditní kartě účet, ale ten může vést buď v režimu "platebního účtu" (účet, který slouží k provádění platebních transakcí), pro který platí povinnost D+1, anebo se může jednat o "vnitřní účet" banky k poskytnutnému revolvingovému úvěru, který slouží pro evidenci úvěru, kde tato povinnost není. HB provádění platebních transakcí z úvěrového účtu umožňuje, takže by se teoreticky o platební účet jednat mělo, nicméně si dovedu představit, že by to mohla interpretovat odlišně. Poskytovaným produktem je (revolvingový) úvěr, nikoliv bankovní účet, rozhodující by tedy mělo být, jak jsou upraveny podmínky čerpání a splácení ve smlouvě o úvěru.
Delitzsch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 19. 12. 2018 21:41

Dr.D píše:ad 1. odstavec - To se dá vyřešit přebitím.

Já to řešit nepotřebuju, to je problém banky. Pro mě je jednodušší vyměnit kartu, aspoň i na té druhé mám nějaká obrat.

Jinak u těch účtů nejde tak o slovíčkaření nebo právní problém, ale spíš o ostudu banky u poměrně zajímavého produktu. Dneska, když je v podstatě skoro všechno on-line, tak za účtovávat platbu (i v rámci banky) tři dny asi k renomé banky moc nepřidá. Já se přizpůsobil.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 12. 2018 23:35

Před pár dny zde někdo plašil, zda vůbec bude platit u HB kreditek bonus 1% i v roce 2019. Mohu všechny uklidnit-bude. Mám Euronics kreditku a dnes mi v SMS přišlo toto:

OS: Dobry den, i v roce 2019 usetrite se svou kreditkou XX1036 az 500 Kc mesicne na vsech nakupech a dalsich az 5000 Kc rocne v Euronicsu. Vratime vam totiz zpet 1 % ze vsech nakupu a navic 5 % z nakupu v siti obchodu Euronics. Prejeme krasne Vanoce, Vase Hello bank!

No a jelikož základní bonus (1% za nákupy nebo výběry z bankomatů zdarma) vždy byl u všech typů HB kreditek stejný (liší se jen bonusy dané obchodní sítě), tak to jistě bude platit i pro Alza či běžné HB kreditky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 12. 2018 06:33

Totéž mně došlo ke KK E.ON až na 5% v Euronicsu.
Naposledy upravil MirekM. dne 20. 12. 2018 12:46, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 12. 2018 10:23

5% u ALZA opravdu k 31.12.2018 končí, před chvílí mně došla z Hello! SSMka. 1% na všechny nákupy zůstává.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod pokudos 20. 12. 2018 10:23

Klasická Cetelem/HB má 500 Kč měsíčně i příští rok. Stejně tak Alza karta, ale Alza už vlastně nebude Alza, protože 5% odměna za nákupy v Alze skončí 31. 12. 2018. Před chvílí mi o tom přišla SMS od HB.
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 20. 12. 2018 14:10

Má potom pro Alzu smysl cobrandovaná kreditka? To si rovnou člověk může zažádat o HB! kreditku a bude na tom stejně, pokud nebudu brát v potaz kritéria pro schválení.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 12. 2018 17:22

Hezky klasicky predrazenej Alza jeste zrusi 5% ale treba planuje slevneni abyse dosla na uroven jinych normal eshopu :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 20. 12. 2018 18:08

No Alza už ji tím pádem nebude poskytovat. Ale je zajímavé, že případy Alza a Eon řeší zjevně různými způsoby. Asi proto, že u Eonu nebyl bonus každoročně obnovován.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 21. 12. 2018 10:59

V IB vidím dodatek smlouvy pro přechod z E.ON na Hello kreditku, prý je potřeba poslat poštou.
fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka