Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2019 22:29

@franko:
Jelikož tuto samostatnou kategorii plateb pro dobíjení Revolut/CK zavedli až v průběhu února, bylo by myslím nefér už teď v únoru bonusy za tyto typy nepřiznat, když se klienti se změnou kategorie seznámí mnohdy až v tom únorovém výpisu. Tedy jak už tu někdo psal, za únor i za tyto transakce bonus byl. Ale v březnu už to může být jinak, když už o tom klienti teď z výpisu vědí, minimálně tedy ti, co dobíjeli v druhé půlce února :) (ale třeba ještě nebude bonusový zářez ani v březnu, kdoví).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MiASX 3. 3. 2019 22:40

Davova psychoza tedy pokracuje?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2019 09:39

No bez nějakého úmyslu by se kategorizací těchto plateb typu dobití CK/Revo zničeho nic nezabývali :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 4. 3. 2019 10:42

No odměna je za:

Až 500 Kč zpět za jakékoli nákupy s Vaší kartou!
Odměna 1 % ze všech nákupů v ČR i zahraničí zpět na váš úvěrový účet (vztahuje se i na internet a čerpací stanice). Měsíčně tak můžete získat až 500 Kč.

Takže možná časem taky zavedou vyjímky jako CK, ČP, a další.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deepman 4. 3. 2019 12:53

Osobně bych také čekal nějakou změnu VOP nebo jiné smluvní dokumentace odrážející vyřazení některých transakcí ze systému odměn. A platnost takto změněných dokumentů rozhodně nebude okamžitá / zpětná, takže podle mne by dosavadní situace, kdy připisují bonusy za dobití CK, měla zatím pokračovat.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2019 13:30

Nebo se (podobně jako v minulosti třeba Essox u ČEZ karty) pokusí v HB vyřazení bonusu za dobití CK/Revo napasovat na současné znění podmínek pro bonus (tedy že to není nákup kartou). Právě této úvaze by změna názvu kategorie odpovídala. Uvidíme :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2019 13:53

A ony existují nějaké "obchodní podmínky" pro odměny, které by mohly být změněny? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 3. 2019 14:13

To je výborná otázka! Z čeho se domníváte, že vyplývá nárok na odměny? Podle mě žádné jednoznačně vymezené podmínky neexistují, a tak ani jejich naplňování nemůže být vymáháno...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod deepman 4. 3. 2019 15:07

Tak je pravda, že v VOP k odměnám nic není, leč na webu uvádí:
"Banka si vyhrazuje právo upravit pravidla pro odměny z hlediska jejich typu, výše, časového období apod., nebo případně výplatu odměn zcela ukončit. O změně pravidel pro výplatu odměny budeme informovat na svých internetových stránkách hellobank.cz. "
Je samozřejmě otázka, jak je toto prohlášení právně závazné.
Co jsem si vědom, zatím neinformovali. :-]
Zdroj: https://www.hellobank.cz/kreditka/
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 3. 2019 15:32

jasně, ale pak nemůžeme očekávat nějaké 2 měsíce předem, mohou změnit kdykoliv
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 3. 2019 16:51

Ted zacalo zemetreseni na poli bankovnich uctu, mam z toho fakt spatnej pocit a uz to lita... takze uprava podminek, telefon, dopis konkretnim lidem.... nebude tento mesic a nebo nasledujici nic divneho :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 4. 3. 2019 16:57

Informace o vyplácené odměně na webových stránkách má určitě význam, protože se jedná o vlastnost, která může klienta přimět k tomu, že si právě tento produkt pořídí. Na druhou stranu se podle citovaného textu podmínky mohou kdykoliv změnit, ale zejména banka výslovně neuvádí, že bude informovat o změně předem... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 3. 2019 20:07

Je normalni ze mam na kk Alza koncici platnost ale v systemu IB uz platnost znatelne delsi a reakce HB je, ze mam kartu v poradku, ze platnost je dlouha az po roce 2022... ?
Cekal bych na dotaz, ze mi treba byla zaslana nova karta, ale odpoved ze je to vse v poradku tak to nevim :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2019 20:12

Ty zase dneska perlíš. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 5. 3. 2019 08:57

Postřeh, který jsem psal i do Revolut vlákna:

V pátek jsem dobíjel kreditkami HB kartu Revolut, ale Revolut měl nějaké výpadky: naskočila jen hláška, že platbu nebylo možno dokončit. Po pár hodinách ale dvě platby i připsání peněz proběhlo.

Bohužel jsem zkusil platby provést opakovaně a až dnes (úterý) mi ve výpisu HB skočily kreditky výrazně do mínusu (v transakcích zatím není ani jedna platba), ale v Revolutu už žádné peníze nepřibyly.

Tak jsem zvědav až naskočí transakce, kolik jich nakonec bude a jak se budou postupně stornovat.
mareka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků