Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jenda_s 3. 4. 2019 19:51

dnešní dobití CK hello kreditkou vidím označené jako "bezhotovostní platba kartou" a nikoliv jako "jiná debetní transakce" jak tomu bylo v březnu...

Někdo se stejnou zkušeností?
jenda_s
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 3. 4. 2019 19:53

To se zmeni az po zauctovani platby.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 4. 2019 20:39

Ano, po dobití Cool či Revolut tam blokace v seznamu je ve stavu "nezaúčtováno" jako bezhotovostní platba kartou (ze které je vidět jméno obchodníka), po zaúčtování tam přibude zaúčtovaná "jiná debetní transakce" a ta nezaúčtovaná blokace tam současně zůstane (asi aby bylo vidět, co bylo základem té jiné debetní transakce). Tedy žádná změna, jen to souvisí se zobrazováním nezaúčtovaných/pomocných a identifikačních plateb v historii transakcí. Nic to nemění na tom, že od půlky května jsou tato dobití na tom stejně jako převod z kreditky na jiný účet.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2019 14:55

Spíše taková zajímavost - při dobití Mobil.cz se ukáže logo OBI :)
Přílohy
Mobil-Obi.png
Mobil-Obi.png (6.86 ) Zobrazeno 6310 krát
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gekkon 4. 4. 2019 15:58

Mobil.cz Patriku? ...čekal bych Kaktus mobil ;)
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2019 16:02

Nebylo to pro mne. Soukromý mám Poda (tarif za 0), služební platí zaměstnavatel :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod TrustNo1 4. 4. 2019 19:09

umělá inteligence - v názvu je *OBI* :-)
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _vpa 5. 4. 2019 10:30

Může to být chyba.
Třeba to ale byl terminál, který dříve patři OBI, vrátili to a číslo prodali někomu jinému, identifikace zůstala.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2019 10:38

Vypadá to spíše na umělou inteligenci na straně Hello. V diskusním fóru napsal jiný uživatel, že to samé má u T-Mobile. A prý to už opravili.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod treborit 5. 4. 2019 11:00

vyuzivaji treti stranu pro lokalizaci platby (btw. podobne AirBank a Twisto), tusim ze je to dokonce cesky startup, dlouhou dobu mi lokalizovali vsichni uvedeni platbu v mistni Billa jako ucet za parkovani pred prodejnou :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 5. 4. 2019 11:58

Taky jsem to měl u T-Mobile. Jestli to opraví nebo ne neřeším.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 8. 4. 2019 15:57

právě mi volali z Hello bank s reklamním hovorem, že když si založím účet u HB a budu z něho splácet kreditku, dají mi každý měsíc 200,-kč.
Řekl jsem, že účet HB už mám, i spořící, a kreditku splácím vždy celou v bezúročném období.
A teprve poté z paní vylezlo, že odměněn bych byl vlastně za to, když bych nesplácel kreditku celou, ale nechal si tam nějaký dluh.. a zaplatil tak několikanásobně víc na úrocích.
Mama mia, to je teda výchova k finanční gramotnosti!
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 8. 4. 2019 16:07

I me volali se stejnou nabidkou, pani rikala ze zitra zavola nejaky kolega. Mlela neco o zalozeni bezneho uctu, ze mi ho kolega pomuze zalozit. Bezak uz mam cca rok zalozeny, zustatek 0 czk. Tak asi me chteji rozbankovat. Pani rikala o vysce minimalni splatky, horni strop neni stanoven, cili jsem pochopil, ze kdyz vycerpam treba 30 tisic a 30 tisic splatim v bezurocnem obdobi z bezaku hello bank, tak dostanu bonus 200 kc, takto to lze aplikovat na kazdou kartu
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 8. 4. 2019 16:14

Mne pani rikala, ze musim splatit minimalne 2500 abych dostal odmenu, a odmeny za platbu kartou se tim nerusi. I kdyz jsem ji nekolikrat rikal ze splacim v bezurocnem obdobi tak neprotestovala.
Proste splatku prozenu pres Hello BU a uvidim.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 4. 2019 16:24

Tak je třeba si uvědomit, že klientská báze nabraná z dob Cetelemu, obsahuje především lopaty :)
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka