Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 4. 2019 09:14

Mne to tu platbu kartou ale nezamítlo a pouze to chtělo kontaktní platbu s PINem. Chápu, že se někdy kombinace terminál - karta chovají jinak než jak je na to člověk běžně zvyknutý, ale stává se to asi velmi výjimečně 1x za několik let a pak to člověka trochu překvapí, ale nevadí to. Hlavně, že jde s tou kartou zaplatit alespoň kontaktně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 4. 2019 11:21

Mám pocit, že se jedná o situaci, kdy byl překročen limit bezkontaktních transakcí bez PIN, a že vlazy narazil na terminál, který konečně píše to, co požaduje, a ne, že se to jeví jako zamítnutá platba.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 4. 2019 19:35

Co to konkrétně na tom terminálu psalo to nevím, protože jsem si toho nestačil všimnout. Bezkontaktně ale zaplatit nešlo i když jsem to zkoušel opakovaně a paní prodavačka mi řekla, že je požadované vložení karty a zadání PINu.
Kontaktně jsem kartu použil minulý týden v bankomatu, protože karty HB v asi většině bankomatů bezkontaktně bohužel nefungují. Někde v internetu byl článek kde se počet transakci do asi 500 Kč testovalo na počet transakcí kdy nastane požadavek na zadání PINu nebo kontaktní platbu s PINem a myslím, že se u žádné z testovaných karet nepovedlo na takový požadavek dostat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdenek73 13. 4. 2019 19:41

Dobrý večer, jenom dotaz k dnešnímu dni. Mám ke kreditní kartě vystavené 3 platební nálepky s platností do 7/2020 a dnes se mi nepodařilo zaplatit ani v Albertu ani v Lidlu. Prý nepovolená karta. Peněz na účtu dost. Byl dneska někdo úspěšný? Každopádně zítra zavolám na infolinku, jen mě zajímá, zda měl někdo podobný problém. Díky.
Zdenek73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 4. 2019 21:42

Ano, potvrzuji stejný problém v Billa kolem 17:30h, tedy chyba není ve tvých nálepkách, asi nějaký snad krátkodobý výpadek.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 4. 2019 22:21

Stejný problém s nálepkou v Bille v Praze na Hlavním nádraží dnes kolem 17:30. Můj problém byl v tom, že jsem poslal manželku na nádraží do obchodů s "hadrami" a nechal jsem si u ni v kabelce v předchozím vlaku do Prahy moji peněženku s hotovostí a dalšími kartami. Za mnou u kasy řada, do odjezdu vlaku 10 minut. Ještě, že jsme měli oba mobilní telefony u sebe ...
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bobb1 14. 4. 2019 12:56

Ani dnes mi jeste neslo zaplatit nalepkou.
Bobb1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 4. 2019 16:22

V kolik? Nám včera ne, dnes po 14h (konkrétně dle času blokací v 14:07 a 14:22h) už bez problémů. Tedy už snad opraveno všem.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bobb1 14. 4. 2019 20:02

Neco po 12h
Bobb1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jisy 14. 4. 2019 21:23

Mě nešlo zaplatit kreditní nálepkou dnes ještě v 16:16 (Tesco Ol, samoobsluž. pokladna). Psalo to: Karta omezena / ZAMÍTNUTÁ TRANSAKCE
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 19. 4. 2019 09:12

Taky vam prisla nabidka na asistenci zdarma?
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 19. 4. 2019 09:14

Minuly rok.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 19. 4. 2019 09:23

A prodlouzili to pak i na tenhle?
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MiASX 19. 4. 2019 11:00

Nee.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 20. 4. 2019 15:46

Dnes se mi nedaří zaplatit online. Vždy skončí hláškou, ať zadám tel. číslo pro zaslání kódu
maaart
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka