Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 9. 2019 05:40

drkarel: Dik. Nemysli tou splatkou do konce mesice jen eliminaci poplatku?
Asi vyzkousim. Od te doby co HB vyjmul z odmen revolut a coolkartu jsem radsi nic nestandardniho s HB kk nedelal aby si za to nahodou neuctovali uroky hned jako za vyber hotovosti, nicmene ted by se to hodilo a neni jisty ze se mi podari zustatek vyrovnat nad nulu do konce mesice.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 9. 2019 05:56

Ne, nemyslí a co mám zde odpozorováno (někteří si údajně roky odesílají i hotovost k úročení jinam), tím se ruší i úročení (sám to ale neprovozuju).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 9. 2019 06:35

Včera jsem s novou hračkou vybral menší částku s podkladovou KK HB, v IB HB se objevil tento popis:
CRV*KB ATM XXX London GBRGB
-XXX Kč
platba kartou

Místo a výši výběru jsem nahradil XXX. Dle typu transakce předpokládám bezúročné období. KK do konce měsíce nulovat či přebíjet nebudu - mám ji do konce roku osvobozenu od poplatku - převod z E.ON. Snad nebudu nepříjemně překvapen na začátku příštího měsíce.

Pokud máte tuto transakci někdo odzkoušenu po stránce náběhu úroků, dejte zde prosím vědět. Netřeba zkoušet, co je již odzkoušené. Předem dík. :-)
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 09:24

@drkarel, Mirek, taylor:
Ano myslel jsem splatit či přeplatit do konce měsíce kvůli eliminaci poplatku. Já to tak vždy dělám, proč ho platit, že? I měsíční poplatek beru jako určitou formu "úroku" banky, jsou to zkrátka obojí náklady, které lze u HB kreditek eliminovat. Jinak Curve ATM výběr je skutečně net platba, dle výpisu i odměn, úrok žádný nebude i při využití bezúročného období (pokud dotyčnému poplatek nevadí, nebo má bezpoplatkovou variantu E.ON jako Mirek, tam ale tato výhoda brzy končí).
Mirku, odzkoušené to fakt mám i několikrát měsíčně, bez obav (akorát bacha na objem, Curve fakt nemá ráda aby ATM transakce tvořily vysoké procento, viz Curve vlákno).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 9. 2019 09:49

Dik minarjo.
Poplatek prave neresim neboť mam taky byvalou E.ON kreditku, tak me zajimalo jestli nahodou to na zaklade předávání kodu transakce nepovažuje HB za vyber hotovosti (coz nepovazuje, jak pises).
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 9. 2019 10:03

Nejen Hello, ale ani jiné banky ty ATM výběry skrz Curve naštěstí zatím neřeší. Z kódů rozlišení kategorií obchodníků (MCC) řeší Hello, stejně jako třeba RB či mBank, zatím jen MCC 6012 "Finanční instituce-obchody a služby" (typicky dobíjení předplacených karet Revolut či Cool). Jiné zatím ne.

Edit:
Jo vlastně ještě transakce s MCC 7995 "Sázení-sázkové společnosti, kasina apod." mají omezení: Hello tyto platby u kreditek blokuje zcela (i dle fóra Hello spolu je sázení/hazard možný jen s jejich debetkami, ne s penězi banky skrz kreditky), mBank je má pak ve výluce odměn stejně jako MCC 6012.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 9. 2019 15:01

dívám se v aplikaci na detail kreditního účtu k Hello KK a mám tam typ odměny "400 Kč za všechny vaše nákupy". Přehlédl jsem nějakou změnu ? Bylo to 500 Kč ne?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 9. 2019 15:12

Taky tam mas uz par dni takovou info. Na webu maji porad 500 kc. Zmena by byt nemela
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 9. 2019 19:03

A1rh- píše:dívám se v aplikaci na detail kreditního účtu k Hello KK a mám tam typ odměny "400 Kč za všechny vaše nákupy". Přehlédl jsem nějakou změnu ? Bylo to 500 Kč ne?

viewtopic.php?f=316&t=1258394&st=0&sk=t&sd=a&start=2716
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 9. 2019 21:34

Vyčetl jsem správně, že při použití GBIT u Curve se u 2 různých KK (např. HB KK + HB KK cobrand) s bonusem tento započítá 2x a zůstane tam? Nějak se mi to nezdá.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 9. 2019 23:37

@A1rh-:
Tak hlavně tam má být 1% za nákupy a ne nějaká částka, takto to vypadá jako by 400 Kč dostal každý bez ohledu na objem nákupů :).
Kéž by to byla jediná chyba v nové mobilní aplikaci. Je jich ale mnoho, na dané téma jsem ve fóru Hello spolu založil vlákno a hlášení chyb přibývá. Viz https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim- ... ikaci-9509

@Mufinmufi:
Ano, HB narozdíl od konkurenčních kreditek odměny za karetní vratky neodečítá. Transakce ale logicky musejí být zaúčtovány na obou kartách s následnou vratkou na první z nich (tedy gbit ne dříve jak 24h po transakci, aby došlo k zaúčtování a ne jen smazání původní blokace).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 9. 2019 06:29

Snažil jsem se získat datart kartu jako 3. kartu HB, ale cetelemí žádací systém v druhém kroku nabízel pouze úvěry.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 9. 2019 08:04

Úplně stejnou zkušenost jsem získal nedávno v Datartu taky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 26. 9. 2019 08:46

Já tam šel, ale nevěděl i přes projití e-shopu co bych si koupil a řekl jsem si, že až takovou závislost na kartách nemám :D.

@minarjo To je zajímavé, takže si můžu mezi 2x HB KK přehazovat jednu transakci a získat 2% (ti kdo mají RF KK a HB KK 2+1= 3%). Četl jsem jinak, že HB u KK ty vratky snad nebere jako splátky úvěru. Je tedy potřeba o částku, kterou jsem dal v rámci Gbit přes Curve na druhou KK tu první přebít? Nebo se to vztahuje pouze na vratky typu jdu vrátit zboží do obchodu a oni mi vrátí peníze na kartu, s tím že tyto vratky přes Gbit jsou zpracovávány jinak (= přeúčtovány jako kdyby tam nikdy nebyly)? Díky.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 9. 2019 09:21

Já půjdu zkusit Datart kartu asi v pondělí, dám vědět, jak jsem uspěl, zatím žádnou KK Hello nemám.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka