Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 27. 1. 2020 20:34

Když vím, že budu muset ještě posledních pár dní použít, tak pošlu přiměřeně více, jinak to posílám na halíř přesně.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 28. 1. 2020 09:13

Z vašich osobních zkušeností - je tedy nějaká výše překročení zůstatku na kredit. účtu Hello bank, která již bance "vadí"? Někdo dorovnává na koruny, někdo na halíře, někdo ponechává jednotky tisíc v plusu... Jde mi jen o to, zbytečně banku nedráždit, pokud má v této věci stanovený nějaký "limit snesitelnosti" ;-)
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 1. 2020 09:25

Když jsem kreditku používal k nákupům a nedojil ji do plných 500,-, vždy jsem měl na konci období přeplatek několik tisíc (>5000) a nikdy nebyl žádný problém. (Teď dorovnávám na haléře, ale jen z důvodu, že tam nepotřebuji mít přeplatek, protože s ní běžné nákupy neplatím.) Když jedu na dovolenou mám tam vždy přeplatek vyšší než 10 t. a nikdy to bance nevadilo. Nemám pocit, že by HB přistupovala k vracení přeplatku, nebo že by přeplatek představoval nějaké riziko.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 28. 1. 2020 10:18

Nevím, jaký mají limit snesitelnosti, ale nějak nevidím důvod jim tam nechávat své peníze a kreditku přeplácet. Ale to je dáno tím, že já mám velký úvěrový rámec. Kdo má třeba nedostatečně malý, může přeplatek potřebovat.
Jinak si myslím, že ta snesitelnost může být dána i více faktory. Kolik je přeplatek, jak dlouho tam je, jak je karta používána. Pokud bude neustále třeba 5000 tis. v plusu a nikdy se nedostane k čerpání, může to například vadit víc, než když tam někdo na pár dní přeplatí 50 tis. Ale to jsou jen mé úvahy...
V praxi jsem byl max. 7000 v plusu a to jen tak cca 1-2 týdny a ještě jen díky vrácené platbě...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 28. 1. 2020 10:49

V mém dotazu jde čistě o překlenutí zlomu měsíce, tedy pár tisíc přes v době 29-31. dne v měsíci.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 1. 2020 11:56

několikrát jsem měl přebito i 2× rámec (tím nemyslím 3×)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 1. 2020 13:01

Ne, na krátkou dobu nevadí přeplatek ani řádově přes 10 tisíc. To co Hello bank vadí (respektive v minulosti dle historie fóra vadilo) je déletrvající přeplatek, zejména pokud by trval celé účetní období (tedy celý kalendářní měsíc účet nad rámec v plusu, ani na chvíli čerpání úvěru do mínusu) nebo dokonce více účetních období po sobě. To pak v minulosti zasílali (email/poštou) výzvy k odčerpání přeplatku platbami kartou či převodem z úvěrového účtu zadaným přes online bankovnictví (obojí zdarma). Pokud by i tak někdo měl přeplatek a neřešil to, mohli by ho pak vyplatit "z moci úřední" za poplatek dle sazebníku (kde právě výplata přeplatku je, tím se myslí tato ze strany banky, když by klient přeplatek déle sám neřešil).
Tedy pár dní na překlenutí zlomu měsíce je úplná pohoda bez ohledu na výši, zvlášť když během měsíce je úvěr čerpán. A kdo to s přeplatkem přežene, může si v IB/SB kdykoliv zdarma zadat příkaz k úhradě z úvěrového účtu jinam s tím ho odčerpat (když je to část přeplatku, je to samosebou bez úroku, ale pozor na převod do záporu - to už by bylo stejně jako výběr z ATM či dobití Revolut hned úročeno ode dne transakce, samosebou jen pokud by nebyl celý dluh splacen do konce měsíce).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 28. 1. 2020 13:55

Ja mam teda dve kreditky a mivam je do stokoruny prebite i dve obdobi za sebou. Mozna i vice, nejsem schopen to rict, protoze z nich obcas neco cerpam.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 1. 2020 17:32

Právě, čerpáš. Já popisoval situaci, když by někdo měl výrazněji a TRVALE kreditky v plusu (zůstatek větší než rámec a žádné platby, které by úvěr aspoň chvíli čerpaly). Pokud je využita a pak zase přebita, to je v pohodě, mnou popsaný stav se týká tedy spíše kreditky nevyužívané, "šuplíkové", kde by přeplatek zůstal a čerpáno nebylo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 28. 1. 2020 17:43

Kdy tento měsíc budete splácet KK abyste se vyhnuli poplatku za rezervaci zdrojů? Skončily mi poplatkové prázdniny z dob EONky a je to poprvé co budu vyrovnávat dluh ještě před koncem měsíce, a nerad bych aby platba byla zaúčtována pozdě. Díky.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 28. 1. 2020 17:50

Já zítra.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 1. 2020 19:31

kdyz mam na kreditce prebytek, a ten k vyberu z jejich bankomatu, nebude se pocitat nejaky urok po skonceni mesice?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 28. 1. 2020 20:07

V sobotu jsem ze sporiciho uctu poslal splatku na kreditku a doposud neni pripsano.. tak snad zitra.
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 1. 2020 22:03

slavo963 píše:kdyz mam na kreditce prebytek, a ten k vyberu z jejich bankomatu, nebude se pocitat nejaky urok po skonceni mesice?

Lepší je přebytek převést převodem z úvěrového účtu (zdarma vždy) než vybrat z bankomatu (zdarma jen u bankomatů Hello bank, těch je málo, jinde tuším 50 Kč). Úrok nebude účtován žádný, pokud bude úvěrový účet k poslednímu pracovnímu dni měsíce vyrovnán či přeplacen, to platí v obou případech (úrok je počítán jen když je poslední pracovní den nějaký dluh, neboli v terminologii HB, když je "úvěrový účet využit").
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 29. 1. 2020 07:21

gekkon píše:V sobotu jsem ze sporiciho uctu poslal splatku na kreditku a doposud neni pripsano.. tak snad zitra.

Splatka zadana na toto pondeli jiz davno, ktera tedy odesla v pondeli brzo rano, je na HB KK videt dnes rano.
Schwarzie
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka