Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 3. 2020 16:41

Přesně tak ;)
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 2. 3. 2020 18:48

PatrikChrz píše:U více karet více bank se mi stalo, že byla nutná kontaktní transakce (výběr z bankomatu, dotaz na zůstatek, kontaktní platba v obchodě), než začaly fungovat bezkontaktní a internetové platby. Naopak bych řekl, že to je normální a jde o bezpečnostní opatření.

Tak jsem jenom ze srandy zkusil přidat kartu do Priceless a normálně mi to strhlo korunu. Už nerozumím ničemu.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L - Core 2. 3. 2020 19:24

Ach jo.
Chci teď u Hello kreditky změnit denní limit pro internetové platby (mám běžně nastaveno nula) a co?
Vyskočí akorát hláška, že nelze změnit denní limit.

Jsem sám? Máte někdo podobnou zkušenost?
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 3. 2020 19:38

L - Core píše:Jsem sám? Máte někdo podobnou zkušenost?

Limity se u této "banky" zásadně mění v hodně staré verzi Firefoxu hackováním, to ještě nevíš?

viewtopic.php?p=11798609#p11798609
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L - Core 2. 3. 2020 19:46

No, tohle asi ne :-)
Úvěrový limit mám 50k, momentálně přebito o pár stovek (ještě jsem v březnu nic neplatil).
Limit (denní) pro internetové platby měním několikrát měsíčně (0 >> požadovaná platba >> 0), Firefox používám, takové komédie nikdy nebyly potřeba provádět.

-- 2. 3. 2020 18:48 --

..a nefunguje to ani u Edge (W10), takže čichám, čichám problém u banky.
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 3. 2020 19:49

Mně to jde bez problému, u obou, ale neměl jsem ho ani na jedné na nule.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L - Core 2. 3. 2020 19:59

Zkoušeno z jiného PC (W7), také to nejde.

Joj, ti mě se*ou! :-(
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fanyn3 2. 3. 2020 20:06

L - Core píše:Ach jo.
Chci teď u Hello kreditky změnit denní limit pro internetové platby (mám běžně nastaveno nula) a co?

Stalo se mi to včera, asi za dvě hodiny to zase šlo. Asi maj výpadky.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A_Delarge 2. 3. 2020 21:14

Tak jsem právě dostal email, ve kterém se chválí, že nechají 1,5 úrok na SÚ. Takže zítra jdu účet zrušit.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 2. 3. 2020 21:56

Vzdyt je gratis.
Schwarzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod antonsek 2. 3. 2020 22:04

Já zrušil ten běžný.
antonsek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 00:41

Ano, s těmi odměnami je to skutečně takto:
1) všechny typy odměn jsou vypláceny v celých Kč, na haléře se nehraje. Zaokrouhlení je vždy na celé Kč DOLŮ, neboli desetinná část haléřů je "uříznuta".
2) klasická základní odměna 1% ze všech plateb je přiznána, jen pokud za účetní měsíc dosáhne aspoň 5 Kč. Neboli pokud nákupy, ze kterých je počítána, jsou v celkovém součtu aspoň za 500,00 Kč.
3) výpočet této odměny probíhá sečtením všech relevantních transakcí za účetní období (poslední pracovní den předchozího měsíce až předposlední pracovní den aktuálního měsíce) a z nich se vypočte to 1% a zaokrouhlí se výsledek dolů na celé Kč (maximum 150 Kč)
4) další odměny cobrand karet, ať už Euronics/Datart (mám odzkoušeno já, už ji mám cca dva roky), tak Mototechna (jak teď píšete vy), jsou počítány vždy pro každou transakci zvlášť (i s tím zaokrouhlením dolů na celé Kč). Cobrand odměna proto vyjde o jednotky Kč nižší, bez kdyby se zaokrouhlil na celé Kč dolů až jejich součet jako u té základní odměny.

Co se týče těch 3 bodů, co uvádím výše, tedy jak aktivovat kartu v ATM, tak to jsem psal obecně, co u většiny bank zabírá, ne jen konkrétně pro HB. U ní jsem myslím aktivoval běžnou kontaktní platbou, už si nepamatuji. Ale většině karet skutečně stačí i změnit PIN. Hello ale možná opravdu potřebuje účetní pohyb, aby aktivace proběhla (tj. kontaktní platba v obchodě nebo ATM výběr).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod L - Core 3. 3. 2020 09:59

fanyn3 píše:
L - Core píše:Ach jo.

Stalo se mi to včera, asi za dvě hodiny to zase šlo. Asi maj výpadky.

Ráno to už šlo
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uphoun 3. 3. 2020 10:11

"rádi bychom Vás tímto informovali, že reklamace Vámi rozporované transakce byla uznána za oprávněnou" ... chargeback uspesny a trvalo to jenom tri mesice! :D :)
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 3. 2020 10:21

Platba v Penny s CB zaucotvana jako jedna platba....
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka