Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 4. 2020 18:55

No a to jim v HB právě začalo v některých případech vadit (když se to pak tváří jako využití jen v zahraničí a jen na netu, bez transakcí u obchodníka, zejména v ČR) a dělají s tím někdy/někomu problémy, viz cca 2-4 měsíce zpět.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 18. 4. 2020 19:15

Pak ale musí losovat, komu to bloknou a komu ne...
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 4. 2020 19:42

GBiT na kartách HB používám velmi, opravdu velmi zřídka. Takže tohle u mě ten důvod být nemůže. Zkusím ještě jednou napsat do HB. Uvidíme, jaká bude oficiální odpověď.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 18. 4. 2020 19:46

Vše funguje jak má. Mám 2 karty, jednu na všechny nákupy, druhou na 1 veelkou platbu měsíčně.
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 4. 2020 19:58

To je mi podezřelé čím dál víc. Proč zrovna já?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 18. 4. 2020 20:05

Jestli se v tom opravdu chceš vrtat, podle GDPR máš asi právo na to, aby o tobě nerozhodoval jen počítač, ale zkontroloval to člověk. Nevyplývá z toho ale, že ti musí cokoli vysvětlit o tom, proč se rozhodli tak, jak se rozhodli.

Já bych to ale nebral nijak osobně, kreditky jsou masový a masově automatizovaný produkt. Pokud potřebuješ kreditku, požádej si o ni u jiné banky. (Ostatně dlouhodobě jde doporučit mít dvě kreditky u dvou různých bank, pro případ technického výpadku i pro situace jako tato.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 4. 2020 11:18

Tak odpověď HB:
Minulý týden jsme některým našim klientům odeslali přes SMS zprávu informaci, že došlo k dočasné blokaci jejich Hello kreditu tedy i té Vaší, a to do konce měsíce května.
Dbáme na zodpovědné úvěrování klientů a chceme tak preventivně předejít možným komplikacím při úhradě Vašich závazků u nás či jinde.

Co to je nesmysl?? Ať mě nechají dbát si na své závazky a nerozhodují za mě...

Takže by nás ale mělo být víc...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 20. 4. 2020 11:26

Mne zase dnes prisla nabidka pres sms na pujcku 150k....
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zajoch10 20. 4. 2020 13:14

Mám na Vás dotaz - KK platím vždy v bezúročném období, to chci udělat i teď - minulý měsíc se ale kupovalo zboží, které se následně vracelo a přišly peníze zpět od obchodníků. Na infolince mi řekli že vyčerpanou částku musím zaplatit já sama, vrácené peníze od obchodník že se do toho nepočítají - to jako fakt? Tím mě připraví o bezúročné období v květnu - částka kterou mi vrátili obchodnící je stejná jako to co jsme utratili v dubnu a nechápu proč bych jim měla znovu dávat to co dal někdo jiný? Poradíte mi prosím? Děkuji.
Zajoch10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 4. 2020 14:06

Může to tak skutečně být. Doporučuji zaplatit a poté buď požádat o přeplatek prostým převodem nebo vyčerpáním běžnou útratou.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zajoch10 20. 4. 2020 14:24

wit.cz: a víš kde to najdu? To je snad jediná banka která to tak má - všude jinde vracím vždy pouze rozdíl a nikdy s tím problém nebyl - proč bych jim měla vrace zpět něco co jim za mě vrátil obchodník? 30t v březnu zaplaceno, 30t v dubnu vráceno. Nechci jim dávat dopředu peníze, které jsem utratila já v dubnu a mám vracet v květnu. Hledám to v jejich dokumentech a nikde jsem nic takového nenašla.
Zajoch10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 4. 2020 14:33

Vratka není skutečně splátka. Bylo to řešeno na komunitě Hello spolu. Banka by mohla sice vratku jako splátku uznat, ale dle produktových podmínek pro revolvingové úvěry nemusí.
2.12.1 Úvěr jste povinen splácet řádně a včas, včetně nákladů na něj, formou pravidelných měsíčních splátek Úvěru. Úhrada musí být provedena na náš bankovní účet pod námi určeným variabilním symbolem.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 20. 4. 2020 14:58

Znamená to tedy, že po vratce a následné skutečné splátce budu mít na kartě přeplatek?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zajoch10 20. 4. 2020 15:07

Delitzsch: přišlo mi že toto je info k revolvingovému úvěru - tedy k tomu když je přes kartu sjednán úvěr a jsou tam pevně dané splátky, ne kartě jako takové,o bezúročném období se píše v bodě 2.14.5 - Pro zachování výhody bezúročného období jste povinen dlužnou
částku, kterou v tomto období vyčerpáte a je uvedena na výpisu, uhradit v plné výši v námi stanovené lhůtě příchozí úhradou.

A ta částka na výpisu jako příchozí, tedy do plusu je

Bohužel HB nemá nic jako výběr z bankomatu bez úroků ani převod peněz na účet bez úroků pokud se nepletu :-(

-- 20. 4. 2020 15:08 --

Lafayette16: ano, pokud v březnu vyčerpáš 30t, který ti v dubnu obchodník celé vrátí a ty musíš dát taky 30t a kartu vůbec nečrpáš máš přeplatek :-(
Zajoch10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 20. 4. 2020 15:13

Má převod bez úroků. Prostě 28.4. splatíš jako by vratka neexistovala (přeplatíš) a 1.5. si ten přeplatek vybereš převodem na účet.
Lenka_2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka