Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 2. 9. 2020 14:29

Jde asi vic o ten urok a o to, proc v cervenci nula a v srpnu poplatek+urok.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wetherek 2. 9. 2020 14:47

chnapka_cz píše:Chystas se to reklamovat, nebo nejak dale resit s HB?

Reklamovat to nebudu, prostě tentokrát vyhrála banka...
Karta pujde na odpocinek a budu dal pouzivat jen Mototechnu.
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 9. 2020 14:52

treborit píše:Cast plateb z 31.8. mi zapocitali do 08/2020 a nauctovali 50 CZK za rezervaci zdroju ... takze neco tam vyrabeji :)

Ano doslo ke zmene, POZOR NA TO :!:
nevratil jsem do kk 500kc
u druhe jsem nevratil vic penez cca 14 000kc

rezervace uverovych zdroju
-29,00 - jedna karta i kdyz chybi na karte jen 500kc je nauctovan poplatek
-50,00 - druha karta

Upozornuju ze nikdy pred tim mi poplatek uctovan nebyl i kdyz jsem to neresil, vyndal s karty treba 30 - 40k napr v zahranici a vracel to az kdyz jsem prijel. A to jsem tam drive mel i klidne vyber z bankomatu nekde mimo EU, cekal jsem ze mi napali urok a nic :hm
Takze nyni uz to bude uctovano, ten kdo nevrati dokonce mesice prachy :(
Ja to bral vzdy jako vratit max do 20 v mesici. To proto ze mi psali na vypise a i v IB

Min. měsíční splátka do 17.09.2020
Splátka v bezúroč. obd do 25.09.2020
tedy kdyz jsem to nekdy neresil, cerpal jsem napr jako v tomto pripade 07 Srpna prachy z dane kk a pak je vratil klidne dalsi mesic (ano klidne i 21 v mesici zde by to bylo napr 21.09.), nestalo to ani korunu.

Stejne tak bych uz daval pozor a to zrejme se menit bude, vybrat 3 - 4 karty do nuly, poslat to na sporak a doufat ze vydelam a banka nebude uctovat vydojeni karty zadnym urokem :hm pochybuju :(

-- 2. 9. 2020 15:57 --

wetherek píše:Reklamovat to nebudu, prostě tentokrát vyhrála banka...
Karta pujde na odpocinek a budu dal pouzivat jen Mototechnu.

Proc nevyhrala, pokud jako ja ale i ostatni, jsi dostal extra odmenu + urok ze sporaku tak mas porad plus ;-)

-- 2. 9. 2020 16:06 --

wetherek píše:Datum byl srpnovy, jediny rozdil oproti predeslemu mesici, ze tam byla jedna platba nalepkou

Dle toho vypisu cos tady dal, daval to smysl ale i nedava.
HB poslani penez na jiny ucet napr poslu 50 000 ale i vic do XY banky, ja treba poslal drive do Trinity, vse ok a bylo to zdarma.
Odeslano ten stejny mesic napr 02.07.2020, vraceno zpet 28.07.2020 radne do kreditky at uz Alza, ci ta klasicka modra Hello a nebo Mall (bila kreditka vydana).
Vseobecne ale mam za to, ze banka je to opravnena uctovat, pokud se nepletu vzdy tomu tak bylo, poslani penez na nejaky ucet = sup urok. Byla spis dobra vule a zvyk, ze Hello - Cetelem to bych rekl tak moc neresil a ja take spolehal ze prece mi to nenauctuje ;-)
Sice chodilo vybirejte prachy z ATM, posilejte ale mam to tak trochu zazity z minulosti, ze uz nenapisou u toho ze je to s urokem :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 9. 2020 15:26

Uf, tak tenhle příspěvek je teda náročnej na pochopení...
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 9. 2020 16:50

jj, ripperovi příspěvky jsou vždycky hodně náročné a občas i při velké snaze jsem v nich trochu utopen... :-D

@wetherek: a nemohlo se stát, že jsi skutečně zadal onu platbu ještě v pátek 31/7? Máš zaúčtováno až v pondělí 3/8...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 9. 2020 17:11

Ono by možná vadilo i to, pokud tu platbu (převod do Moneta) zadal v sobotu 1. či neděli 2.8. Protože systémy HB (a že jsou složitější na pochopení a nevšední víme všichni) v tu dobu ještě nemusely mít červenec úrokově uzavřený. Až první pracovní den srpna nejdřív měl platbu zadat, aby měl jistotu (tedy nejdřív pondělí 3.8. dopoledne). Pokud zadal pokyn k převodu dřív, skutečně může jít o překryv červenec/srpen, neboli mohl systémy HB pracující v pátek či o víkendu na uzavření července s tou platbou předejít... Datum zaúčtování nebude důležité, pokud vím když jsem to zkoušel, tak převody z kreditky jsou zaúčtovány (realizovány) až 1-2 dny po zadání, systém ale o nich ví hned a úroková valuta tady bude spíš dána dnem zadání.
Naposledy upravil minarjo dne 2. 9. 2020 17:28, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 2. 9. 2020 17:28

Nevím, přátelé, banka, která není schopná smluvně jasně specifikovat co a kdy je úročené, se mi jeví pro jakékoliv seriozní použití jako zcela nepoužitelná... Ale tak jestli vás ta hra na překvapení při obdržení výpisu baví... :roll: :?:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 2. 9. 2020 17:34

No tak ono asi úplně nejde o seriózní využití -) Myslím, že banka to má jasně specifikováno ... jen se příliš často odchyluje ve prospěch klientů (co potom říkáš na takovou Creditas)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 9. 2020 17:41

Když nad tím přemýšlím, není to vlastně jedno jestli platbu zadal 31/7? Nespadlo by to tak jako obyčejné platby právě až do srpna?

Pardon ten původní příspěvek je nonsense, přehlédl jsem se...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 2. 9. 2020 17:52

Ta banka to má docela jasně specifikované – na bezúročné období v podmínkách vůbec není žádný nárok za žádné situace. Poplatek se účtuje každý měsíc. Vše ostatní je navíc.

Pravda, to, že se na bezúročné období nedá spolehnout, dokud o něm v konkrétním případě nenapíšou (asi až zpětně na výpisu, že se ho tentokrát rozhodli dát), z té karty striktně řečeno dělá produkt naprosto nepoužitelný pro placení, když si nechci brát úvěr.

No ale v praxi to byl roky užitečný produkt; je na každém, jestli tu ruletu chce hrát.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 9. 2020 19:01

No a předplatit si, čerpat jen své peníze... to také povede v budoucnu k úročení? :hm
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 9. 2020 19:10

Možná nějaký poplatek za vrácení přebitého úvěrověho rámce?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 9. 2020 19:17

Jo, maj v ceníku "Vrácení přeplatku: 100 Kč ... Poplatek má splatnost zároveň s odesláním přeplatku; poplatek je věřitelem započten na přeplatek " :)

https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... 032020.pdf
hopo.hopo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 2. 9. 2020 19:23

Já převáděl na začátku měsíce 13 stovek, vrátil 27. a nemám ani poplatek, ani úroky.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wetherek 2. 9. 2020 20:44

bodyczech píše:@wetherek: a nemohlo se stát, že jsi skutečně zadal onu platbu ještě v pátek 31/7? Máš zaúčtováno až v pondělí 3/8...

31.7. na 100% ne, o vikendu 1, 2 nebo 3. v pondeli uz fakt nevim...
Do monety to ale prislo 4. takze nejspis v pondeli...
wetherek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka