Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nikko 30. 11. 2020 14:21

Mám dotaz na úroky a doplacení dluhu na kreditní kartě Hellobank Alza v případě obdržení peněz za vrácené zboží.
Na kreditní kartu se mi vrátily peníze za vrácené zboží. Chci-li nyní vrátit na kartu všechny utracené peníze, abych z nich neplatil žádné úroky, musím poslat platbu jen do výše mého kreditního limitu nebo je třeba doplatit navíc i peníze ve výši vrácené částky?
Děkuji za odpověď :-)
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 30. 11. 2020 14:34

Zodpovězeno vyčerpávajícím způsobem na straně 317...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 14:41

Jen se obávám, že @nikko si vzpomněl dost pozdě a dost možná se proto poplatku / úroku už nevyhne (HB jako referenci dluhu sahá po stavu účtu kreditky někdy během posledního pracovního dne měsíce). Toto chce proto řešit nejdéle 2 pracovní dny před koncem měsíce, a to ještě za situace, že to bude v HB stále připisovat splátky tak rychle jako poslední dobou (raději tedy 3 dny předem). Prostě jistota nulových nákladů je jen, když je dluh kreditky zcela vyrovnaný nejdéle poslední pracovní den měsíce, a to raději už ráno (tedy v praxi nejdéle den předem).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 30. 11. 2020 15:06

Tak to zase koukam, na karte, kde jsem uz xkrat snizoval limit, tentokrat navyseni o 30k.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 30. 11. 2020 15:37

Taky mě to postihlo a o stejné navýšení, ačkoliv jsem o nic nežádal a na účtech mám 0.
Lze se proti tomu nějak bránit? Aby si takhle instituce sama rozhodovala o navýšení úvěrového rámce, když o to klient nežádal a nemá zájem?
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 15:40

Já při hned první z žádostí o snížení úvěrového rámce (snižoval jsem za poslední 2 roky postupně už 3x, tak jak jsem zřizoval další kreditky jiných bank) požádal současně, aby mi nebyl rámec automaticky navyšován, a nejspíš to akceptovali, žádné auto navýšení u mě nebylo.
Tedy napiš jim nejlépe kontaktním formulářem (z IB), že navýšit nechceš (klidně že chceš naopak snížit :) a na kolik) a oni to akceptují, přijde ti to emailem. Nezapomeň uvést buď číslo úvěrového účtu kreditky nebo stačí ten desetimístný VS pro splácení, pro jasnou identifikaci. Změna rámce je ale vždy k prvnímu v měsíci, dřív to nebude (alespoň u snižování to tak vždy bylo).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 30. 11. 2020 15:47

Díky za radu, zkusím to.
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tocassido 30. 11. 2020 16:37

zitow píše:Přemýšlím o mototechně a chtěl bych se zeptat na kombinaci: nabití tankarty mototechnou pod CK, poté Gbit jinam.

Určitě by to šlo, ale několikrát se mi stalo, že bonus pak nebyl započítán.
Přímo v podpoře HB mi řekli, že nemám platit přes Curve kuli špatnému MCC kódu, takže radši vždy platím Mototechna kartou a nabiju si dopředu.
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 11. 2020 17:43

Kittyhawk píše:Taky mě to postihlo a o stejné navýšení, ačkoliv jsem o nic nežádal a na účtech mám 0.
Lze se proti tomu nějak bránit? Aby si takhle instituce sama rozhodovala o navýšení úvěrového rámce, když o to klient nežádal a nemá zájem?

Nevím, co se týče bank, pamatuji si, že ČTÚ jako platnou uznal podmíněnou výpověď ve smyslu "ještě jednou mi to jednostranně zdražíte a vypovídám smlouvu."

Takže asi tak.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 17:53

Pánové, v obchodních podmínkách Hello bank (ale nejspíš i řady dalších konkurentů) je jasně uvedeno, že oni mohou nabídnout navýšení úvěrového rámce (typicky ve výpisu či emailem, s tím že navýšení bude účinné od dalšího měsíce, když klient neodmítne) s tím, že "mlčení znamená souhlas", tak jako ostatně třeba při změně sazebníku či úroků jakékoliv banky. Takže nic nezákonného určitě nedělají, a pokud jste se sami neozvali že navýšení odmítáte (jako já viz výše), tak se nedivte. To už se diskutovalo zde i v Hello spolu několikrát.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka