Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod L - Core 4. 12. 2020 19:48

Tak od 1.1.2021 si bez mobilního bankovnictví HB v e-shopech jejich kartami nezaplatíme, https://spolu.hellobank.cz/t/platby-na- ... 2021/14080
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 4. 12. 2020 19:51

Docela by mě zajímalo, jak se to kryje s jejich cílovou skupinou. Že by kartami vybírali z bankomatů a tohle je netrápilo?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 4. 12. 2020 19:53

Přes Curve zaplatíš.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 12. 2020 00:27

Výtečná diskuse, zejm. ten nápad "zvýšit" zabezpečení SB tím, že se z mobilu budu přihlašovat do IB a tam to blokovat, to je prostě geniální... Blbost jen kvete.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 5. 12. 2020 12:26

Jak přesně je to s placením kartou na netu? Všude se říká, že od nového roku už nebude stačit SMS. Jaká SMS? Za poslední 2 nebo 3 měsíce jsem provedl snad 20 nákupů na internetu a nikdy jsem žádnou SMS nepotřeboval. Prostě jsem jen zadal číslo karty, jméno, datum platnosti, CVC a hotovo.

Pokud je tedy nějaký způsob placení, který vyžaduje SMS, a ten se od nového roku změní, znamená to, že v mém případě zůstane vše beze změny?
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 5. 12. 2020 13:08

Ne, budeš muset mít SB v mobilu, kde transakci potvrdíš.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 12. 2020 14:04

Eshop mi poslal refund na kreditku. Je stale bezpecne(bez poplatku a bez uroku) preposlat preplatek na ucet? Dale muzu nadale cerpat hotovost z kreditniho ramce prevodem na ucet?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 12. 2020 14:09

ano
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2020 15:18

slavo963 píše:Eshop mi poslal refund na kreditku. Je stale bezpecne(bez poplatku a bez uroku) preposlat preplatek na ucet? Dale muzu nadale cerpat hotovost z kreditniho ramce prevodem na ucet?

Převod z kreditky na účet je stále zdarma, ale oficiálně je ihned úročen. Neoficiálně není úročen v případě, že se peníze vrátí do konce měsíce, ale jednou mi Hello úrok naúčtovala a to hned za běžný i předchozí měsíc, reklamace nebyla uznána.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod regin 5. 12. 2020 16:51

mojmax píše:Ne, budeš muset mít SB v mobilu, kde transakci potvrdíš.
A kde tu aplikaci vezmu? Banka mi ji jistě nedodá (pro můj mobil), jedině že by dodala i mobil. :-D

No nic, vypadá to na přechod na moderní způsob platby - dobírku. I když pokud pojede SB v android-emulátoru na PC, tak by to možná šlo. Zatím vím o dvou bankách, jejichž aplikace v emulátoru nejedou - RB a Moneta. Ne že by spadly, ale napíší něco jako "Tento systém se mi nelíbí, tak se raději nespustím. Je to pro vaše dobro."
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 12. 2020 23:14

Ale oficiální oznámení už Terka na jejich fórum Hello spolu napsala v pátek, vždyť se to zde diskutovalo jen o pár příspěvků výše. Kdo nechce hledat:
Terka ve fóru Hello spolu dne 4.12. píše:Hello! Od nového roku bude vyžadováno u plateb kreditní nebo debetní kartou na internetu pro obchody v rámci EU silné ověření identity prováděné transakce tzv. dvoufaktorové. My jsme se po zvážení všech pro a proti rozhodli tyto platby podporovat také pouze v naší Hello mobilní aplikaci. Jinou možnost autorizace např. v internetovém bankovnictví nabízet nebudeme.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 6. 12. 2020 00:31

Tak teď si snad děláte srandu,ne ?
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 12. 2020 11:05

Je nekde info, kdy se bude dat platit HB kreditkou pres G Pay?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 12. 2020 12:47

Hlásím opět nepripsani následující den na kreditku. Platba odešla po 14 hod z běžného účtu hello, většinou stačilo do 16 hod a na kreditky přišly platby druhéj den ráno i s emailem tak někdy v 9 hod nejdyl. Takže tu máme opět nepeknou věc a to pripisovani v termínu D+2.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 9. 12. 2020 13:04

audiobullys píše:Hlásím opět nepripsani následující den na kreditku. Platba odešla po 14 hod z běžného účtu hello, většinou stačilo do 16 hod a na kreditky přišly platby druhéj den ráno i s emailem tak někdy v 9 hod nejdyl. Takže tu máme opět nepeknou věc a to pripisovani v termínu D+2.

Dokud to někde oficiálně nebude napsané, tak tomu nemůžeš věřit. Třeba to většinou bude neoficiálně fungovat, ale až budeš nejméně potřebovat, tak to zrovna nepůjde... Takže osobně stále zasílám s rezervou a na D+0/1 se vůbec nespoléhám.
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka