Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bubocz 12. 12. 2020 21:16

hgfdsa píše:Přes Curve zaplatíš.

Chápu správně, že platby přes Curve fungují stále stejně jako dříve?
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 12. 2020 21:25

Proč by neměly? Jen nezapomeň včas před koncem měsíce dluh kreditky zcela doplatit, aby nebyly úročeny (jinak okamžité úročení je ta novinka, ne nic jiného - no a že úročení při včasném splacení před koncem měsíce je nulové, stejně jako měsíční poplatek, to platí už od Cetelemu).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 14. 12. 2020 12:22

mojmax píše:Tak ohledně toho potvrzování plateb na internetu přes aplikaci to už přišlo i oficiálně mailem. Takže lidé s hloupým telefonem, přejte si pod stromeček smartphone. :-D

Obrázek

Mně nic nepřišlo. Jsem sám nebo je nás více?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 14. 12. 2020 13:22

Taky mi nic nepřišlo, zatím.
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 12. 2020 13:29

y2key:
Nejsi sám. Mne také nic nepřišlo. Že by to potvrzování plateb na internetu přes aplikaci platilo pouze pro některé kterých o tom informovali e-mailem a pro jiné ne? :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod peter23p 14. 12. 2020 13:57

Spíš to asi posílaj postupně a prvně tomu kdo jejich kartu pro platby na internetu používá.
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 12. 2020 14:12

Na fóru Hello spolu už to je dávno, jako zdroj informací používám zásadně to fórum a ne oficiální emaily HB, které chodí slušně řečeno "různě". Třeba email o soutěži mi nepřišel vůbec, nebýt jejich fóra, tak za ty platby nevyhraju 1000 Kč.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 12. 2020 15:31

peter23p:
Já jsem kartu HB v poslední době na internetu použil několikrát a žáden e-mail mi nezaslali. Ne, že bych ten jejích e-mail k něčemu potřeboval nebo chtěl, ale když už ho rozesílají tak by ho mohli rozeslat všem kdo mají kartu HB. Myslím, že to není žáden problém. Snad to rozesílají hromadně a ne každý e-mail zvlášť.

minarjo:
To jejích fórum Hello spolu asi ne každý klient HB čte a budou možná i takoví co o tom ani neví, že tato banka nějaké fórum má.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 12. 2020 18:13

Mně e-mail přišel a jinak platí, že kdo chce v HB přežít, musí sledovat fórum Hello spolu. :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 14. 12. 2020 21:19

No tak já doufám, že stačí sledovat tohle fórum :)
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 15. 12. 2020 11:22

Platí tu někdo SIPO přes běžný účet Hello? Chtěl bych si ho sem převést, ale netuším, jestli podporuje 2. termín (do 23.). Někde jsem totiž četl, že ne všechny banky 2. termín umí.
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubocz 15. 12. 2020 22:28

minarjo píše:Proč by neměly? Jen nezapomeň včas před koncem měsíce dluh kreditky zcela doplatit, aby nebyly úročeny (jinak okamžité úročení je ta novinka, ne nic jiného - no a že úročení při včasném splacení před koncem měsíce je nulové, stejně jako měsíční poplatek, to platí už od Cetelemu).

Myslel jsem, že avizovali někdy v říjnu tu novou poplatkovou politiku úročení a že to opravdu udělali... Tak Ok, díky!
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 12. 2020 23:10

@bubocz:
Ale oni to udělali, nečetl jsi řádně, resp. nerozlišuješ mezi dvěma věcmi. Samosebou pokud bys chtěl využít bezúročné období (nebo dokonce splácet postupně, s úroky), tedy do konce měsíce bys vše nesplatil a nechal by sis vystavit výpis s nenulovým dluhem, tak položky s Curve, Twisto, z minulé změny i Revolut (pokud tedy po změně MCC to není jinak) atd by byly úročeny hned, stejně jako třeba výběry z bankomatů, tedy bezúročné období by pro takové transakce neexistovalo. Já popisoval vlastnost HB kreditek, že když je na přelomu měsíce (tedy ve výpisu) dluh nulový, tak se vůbec úrok ani poplatek nekalkuluje, a to ani u jinak okamžitě úročených položek (už z minula třeba ty výběry z bankomatů). Na této vlastnosti se nic nezměnilo, tedy zařazení Curve či Twisto do okamžitého úročení (tj. na stejnou úroveň jako výběry z bankomatů) se týká jen těch, co ve výpisu na přelomu měsíce nějaký dluh mají (a tedy vyvolá se u jejich kreditky příslušná funkce na výpočet úroků a poplatku za vedení).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matlal 16. 12. 2020 11:23

Platí to i pro převod hotovosti z kreditky na ucet?
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 12. 2020 11:39

jo
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka