Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 1. 2021 09:31

Na cestě někteří lidé např. online kupují jízdenky, letenky, vstupenky, rezervují ubytování. Ne všichni všechno plánují a pořizují předem, hraje roli počasí, nálada, konkrétní průběh cesty atd. Zvláště kdo cestuje ve vzdálených zemích samostatně, ani neví, kdy kam přesně dorazí, co se tam, bude dít. Cestou si to vyřídíte online.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 10. 1. 2021 10:20

Pravda. To mi vůbec nedošlo, že tohle dělám taky přesně takhle. Tak to vypadá na slušnou komplikaci.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2021 10:27

Zdražení mBank? Něco mi uniklo?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 1. 2021 10:33

Řekl bych, že myslí zhoršení kurzů Visa Svět.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 1. 2021 12:04

jesli je to reakce na toto: viewtopic.php?f=316&t=301647&st=0&sk=t&sd=a&start=10641 tak tu zmiňují mKartu svět - jako takovou (nezávisle na asociaci)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 1. 2021 12:31

Jojo, u karet obou asociací je od 1.12. kurzová přirážka místo 0,2 nově 0,4 %.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 1. 2021 12:27

Delitzsch píše:Na cestě někteří lidé např. online kupují jízdenky, letenky, vstupenky, rezervují ubytování. Ne všichni všechno plánují a pořizují předem, hraje roli počasí, nálada, konkrétní průběh cesty atd. Zvláště kdo cestuje ve vzdálených zemích samostatně, ani neví, kdy kam přesně dorazí, co se tam, bude dít. Cestou si to vyřídíte online.

Jako ze by kartou od HB neslo koupit pak letenku / bus? :shock:
To je nejaka blbost, jelikoz na cestach clovek tu a tam plati i v kavarne letenku, sam jsem to takto uz x krat vyuzil, kdy dana letenka po EU byla draha ale mezi tim co jsem jezdil treba v JA, se cena zmenila na treba 700kc, takze jsem v tamni kavarne na PC mohl zakoupit :) Potom by to postradalo smysl a musel bych hold pouzit i mene vyhodnou kartu od jine banky, kde by to placeni fungovalo :hm
Ne kazdy ma predem ubytko, ne kazdy jede s CK, takze spis tomu neverim ze by zaplatit neslo.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 1. 2021 13:23

Přesně tak. Taky to řeším až na místě. Byla by to komplikace a padla by tím i velká přednost té kreditky.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 1. 2021 17:01

A1rh- píše:nepoužívám SU v Hello bank moc často, ale teď mě zaskočilo, že když jsem zadal (pátek 8.1. cca 22:35h) budoucí platbu ze spořícího účtu na pondělí 11.1.2021 tak se platba strhla hned, zůstatek ponížen, platba zaúčtovaná s datem zaúčtování 11.1. Vím že s daty u Hello je to specifické, ale toto mě prostě překvapilo.

Od infolinky se mi dostalo celkem jasného vysvětlení:
"V systému neexistuje víkend a proto při zadání platby mezi pátkem večer – neděle v noci dojde ke stržení hned. K zaúčtování však dojde následující možný pracovní den .
Vámi zadaná platba byla ze spořícího účtu stržena dne 08.01. avšak k zaúčtování platby došlo následující pracovní den, tedy 11.01.
Na základě této skutečnosti nedošlo ke ztrátě úroku."
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2021 20:42

Umoznuje HB online mobilitu z IB, jineho uctu druhe banky k HB?
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 13. 1. 2021 21:15

Neblazni.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 1. 2021 22:02

:D
To umějí jen opravdu plně online "digitální" banky, není jich moc (třeba Air, Moneta, o jiných nevím).
Nicméně Hello bank (HB je obchodní značka, v seznamu je pod oficiálním názvem BNP Paribas Personal Finance SA) členem Kodexu mobility je, viz seznam na webu ČBA: https://cbaonline.cz/upload/666-prehled ... erze-2.pdf (seznam je z roku 2018, ale stále jde o poslední platnou verzi).
Takže na pobočce mobilitu zadat lze.
Naposledy upravil minarjo dne 13. 1. 2021 22:05, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod servpack 13. 1. 2021 22:17

Už nějakou dobu to online umí i RB, Equa.
servpack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 1. 2021 22:38

No zde ve vlákně HB je klíčové, že HB to online opravdu neumí a asi hned tak nebude umět :D. Ale členem Kodexu mobility dle webu ČBA je (viz odkaz co uvádím výše), takže minimálně na pobočkách to zadat umí.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 1. 2021 14:33

U HB můžu bejt rád když tam vůbec dojdou do večera peníze, jinde to máš do 1 max 2 hodin od převodu, tady se modlis aby to do 16 hod vůbec přišlo, navíc tady v 18 hod zaviraj krám a smitec den pro ně skončil. 2 dny připisují peníze na kartu. To už i RB vo víkendu to připíše za půl hodiny na kreditku.
Timdle tempem by účet předváděli rok.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka