Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 4. 2021 11:00

V plné výši, jedno tankování, jedna myčka, obě platby přes CRV.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 11:19

@jenda_s:
Ano, takové zabezpečení Hello bank používá (ostatně nejen ona). Sám píšeš, že jsi udělal během jediného dne víc jak 10 transakcí od jednoho obchodníka (Curve), dost možná v celkem krátkém odstupu a v řadě za sebou (bez přerušení řady platbou jinde). To by u snad každé banky vyvolalo podezření na zneužití a určité omezení. V minulosti zde podobné potíže byly: doporučuji nikdy nedělat dvouciferný počet plateb u jednoho obchodníka za den. A když už jich potřebuješ takto víc, je dobré to proložit platbou u jiného obchodníka (ať už fyzickou či net), a raději to i tak rozložit do více dní, když Curve operací máš nad 10. Mně třeba v minulosti Hello bank provedla omezení už po dvou větších platbách (šlo dohromady cca o 40 tisíc-Cool karta), tehdy mi dokonce volali a protože jsem to nemohl brát, tak mi preventivně kartu zablokovali a musel jsem volat já jim.
Pro příště tedy nedělej moc plateb od jednoho obchodníka (nejčastěji tedy Curve) v řadě. Pro dnešek ti doporučím zkusit aspoň malou platbu jinde (nejlépe fyzicky na terminálu), to by mohlo kartu oživit (a když ne hned, tak počkat do zítra).

@jir.vesely:
A stihla se ta tvá platba na benzínce zaúčtovat nejdéle předposlední pracovní den v měsíci? (Někdo dokonce nedávno psal, že u Mototechna čerpacích odměn je uzavírka už 25. v měsíci, nevím, já mám kreditku Euronics/Datart). Pokud ne, bude ta transakce v odměně až za měsíc.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 4. 2021 11:57

Tak já měl myčku 29.3, platba zaúčtována 30.3 a jak píšu výše, bonusy 1%+4% připsány.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 12:07

Tak to jsi měl nejtěsněji jak to jde, jinak by to už spadalo do dubna (a toho 25. jak zde nedávno bylo je tedy dezinformace, je to tedy u všech odměn stejně, do předposledního dne).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 1. 4. 2021 12:09

Hmm, tak to bude na reklamaci. Bylo to hned na začátku měsíce - 4.3. Tento problém jsem ještě s Mototechnou neměl. Pravda, že tohle bylo na pumpě, kde jsem bral poprvé a není součástí nějakého velkého řetězce, ale po GBiT na mBank se správně kategorizovala jako pohonné hmoty, takže s MCC kódem by problém být neměl.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 16:05

@drkarel:
Je to tak, dopoledne gbit vratky byly v historii i zůstatku zdvojené (pár hodin po jejich zadání), teď odpoledne už jsou duplicity pryč. Tedy HB se konečně polepšila :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 4. 2021 18:14

Přišlo mi do e-mailu:
Klikněte na kraslici. Na výběr máte hned ze dvou kraslic. Vybírejte dobře! První proklik platí.

V jedné kraslici je ukrytá odměna 10 % do super/hypermarketů a v té druhé odměna 5 % na internetové nákupy.

Kliknu na žlutou a ......

Gratulujeme!

Vykoledovali jste si odměnu 10 % zpět z nákupů v super/hypermarketech.
Založte si nákupní seznam a v týdnu od 15. do 25. 4. 2021 vyrazte do super a hypermarketů nakupovat - nezapomeňte platit svou Hello kreditkou.
Z každého nákupu Vám vrátíme zpět 10 %, celkem můžete získat zpět až 500 Kč.
Peníze Vám automaticky připíšeme na konci dubna na Váš Hello kredit.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 4. 2021 20:40

hm, tak já zase nic, žádná nabídka...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 4. 2021 09:35

Nezoufej, nejsi v tom sám ... :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 4. 2021 13:19

jir.vesely píše:Dotaz pro držitele mototechna karty - dostali jste bonus za tankování? Já měl jenom jedno v posledním měsíci a nic jsem nedostal.


Já OK, nekontrolval jsem přesně částku, ale něco jsem dostal.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pajkyt 5. 4. 2021 10:44

KK jsem začal používat teprve nedávno, tak bych si potřeboval ověřit. Dle VOP se na platby "Pojištění" (např. GČP) nevztahuje bezúročné období, nebo je "Pojištěním" myšleno vlastní pojištění kreditní karty. Děkuji.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 5. 4. 2021 17:56

k akčním nabídkám - minulý rok mi chodilo asi vše (na KK Moto), 4x adventní akce, pojištění auto nebo domácnost na 2021, naposledy 500 Kč na tankování u EuroOil do 31.3. Tím to skončilo a vše co zmiňujete zhruba po Novém roce už mě taky míjí.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 4. 2021 21:11

@Pajkyt:
Různá pojištění kreditkou klidně bez obav plať. Myšleno je samosebou pojištění sjednané ke kreditce (třeba pojištění schopnosti splácet), které je inkasováno z úvěrového účtu při jeho sjednání a jen při nenulovém dluhu na měsíčním výpisu. A když budeš mít na výpisu vždy dluh nulový (tedy splaceno vše před koncem měsíce), nemusí tě trápit okamžité úročení u ničeho (ani třeba výběry z bankomatů), protože pak není úrok vůbec na nic aplikován.

@A1rh-:
Já už nedostal žádnou komerční akční nabídku přes rok, naposledy Vánoce 2019. Nejspíš nás co jim nepřineseme žádný zisk na úrocích či poplatcích postupně z akcí odřezávají :(.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 6. 4. 2021 08:16

Jsem na tom stejně... Naposled 10% v restauracích předloni před Vánocemi :-(.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 6. 4. 2021 13:40

Přesně tak i já. Restaurace na Vánoce 2019. Od té doby akce žádná. Čekám ještě, že až budou končit karty, tak mi je nebudou prodlužovat, jako se to tady už někomu stalo...
jir.vesely
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků