Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maeth_u 17. 10. 2019 14:44

To opětovné načítání fóra mi způsobuje zapnutý ad block.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 10. 2019 16:58

Pozor na bankomat HB ve Zlíně na bývalém OD Prior ve 2. patře. Dnes jsem vybíral bezkontaktně před 13 hodinou z tohoto bankomatu Curve s podkladovou kartou KK HB. Po odmítnutí DCC a volbě bankovek bankomat jen pípnul a dostal se do výchozího stavu pro vložení/načtení karty.
Peníze nevyjely, na Curve u KK HB zaúčtovaná položka na KK HB blokace ve stejné výši. Volám na číslo na bankomatu, nahlásím problém.
Při odchodu od bankomatu na mě volá paní z obchůdku hned vedle bankomatu, že nemají terminál, posílá klienty do jmenovaného bankomatu na hotovost. Od pátku jsem údajně minimálně 5-tý, komu bankomat hotovost nevydal a místo vydání bankovek se restartoval (vidí od pultu přímo na bankomat).
Naštěstí zmizela po cca 15 minutách blokace z KK v IB a po cca 20 minutách došla hláška z Curve na mobil o zrušení výběru (declined).
Po mě bezprostředně vybírala mládežnice jen 200 Kč a jí 200 Kč z bankomatu vyjelo (bez mých "vybraných" peněz).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 22. 10. 2019 13:09

Ohledně splácení hello kreditky. Pokud splatím z BÚ hello, promítne se to ihned do stavu úvěrového rámce a tím eliminovat poplatek za vedení?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2019 13:13

NE, není to hned, to je stále opakované téma :). Systémy kreditek (z doby Cetelem) a běžných účtů (po vzniku Hello bank) nejsou propojeny. Tedy ať zadáš převod na splátku kreditky z účtu mimo HB dopoledne (tak aby na sběrný účet HB došel tentýž den), nebo přímo z účtu HB během dne, v obou případech se nejprve připíše na ten sběrný účet a až pak se přes noc (v lepším případě zrychlené varianty) nebo přes dvě noci (pomalejší varianta) proúčtuje dle VS do konkrétní kreditky. Tedy když zaplatíš v pondělí dopoledne (z Hello bank i odpoledne, z účtů mimo HB tak, aby byl převod dokončen tentýž den), tak zůstatek kreditky uvidíš navýšený nejdříve v úterý ráno, nejpozději ve středu ráno.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 10. 2019 14:45

Prostě D+2 přinejhorším
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 10. 2019 16:44

Nejdyl tak v 16 hod odeslat z běžného účtu u HB, ale i jednou to šlo dříve obvykle dva dny na kk
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 22. 10. 2019 19:14

Kdy budete splacet KK HB z jiného účtu, aby byla bez poplatku ?
V úterý ráno , nebo už v pátek 25.10.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 22. 10. 2019 20:49

taky radši v pátek, zkoušel jsem i okamžitou platbu na ten sběrný účet u RB, ale nijak se to neprojevilo v připsání na KK...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2019 22:23

Tento měsíc je posledního ve čtvrtek (31.10.), takže převod stačí zadat v pondělí večer (nebo úterý dopoledne z banky s D+0). Platba tak dorazí na sběrný účet nejdéle v úterý, na kreditním účtu konkrétní kreditky se zaúčtuje nejdéle ve středu 30.10. (kdy se počítají v noci na poslední pracovní den i odměny) a na zůstatku se to projeví v IB/MB nejdéle ve čtvrtek ráno 31.10. (zaúčtování splátky je vidět v IB a na zůstatku nejpozději druhý den ráno).
Nebo jednodušeji: posílám nejdéle třetí pracovní den před koncem měsíce ráno/dopoledne.

@filas: u splátek kreditek na sběrné účty (tedy u HB, RB a dalších) nemají okamžité platby moc smysl (co se zrychlení týče). Protože největší dobu zabírá rozřazení plateb z účtu na konkrétní kreditky dle variabilního symbolu, které rozhodně není online (zvlášť u HB, kde jsou kreditky na samostatném systému bokem od účtů), ne připsání platby na ten sběrný účet.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2019 06:26

Zvažuji Hello kreditku, sice už tu skoro vše je, ale nenašel jsem:
- jen úvaha (odhlížím od Motottechny) jako lepší se mi zda Alza kreditka
(a) nižší poplatek (kdyby se začal účtovat), ale
(b) nenašel jsem k ní nikde standardní ceník a přímo na stránkcáh mají taxativně - máte kreditku splacenou = poplatek neplatíte. U standardní kreditky můžou tuto "nezdokumentovanou" funkci zaříznout kdykoli, ale tady? Ne, že by ji nemohli zaříznout, ale myslím, že ne bez předchozího informování.

- momentálně mám překreditkováno, nicméně jedna mi končí 31.10, druhá 4.11. - říkal jsem si, že počkám na nový rok, až se to promítne do registrů a pak zažádm, ale vzhledm ke "konci" RB Mall, bych to rád zkusil hned.?
Má někdo zkušenosti, jak se k tomu Hello staví - případně, je pak třeba čekat tři měsíce před další žádosti (to už bude pryč i ta RB)? Nebo jak? Na dalších kreditkách se mi nechce snižovat úvěrové rámce, protože ty využívám - nárazově, ale plně - půjčovny, hotely a tak.
Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2019 07:49

Ceník je Sazebník pro úvěry zde: https://www.hellobank.cz/kreditka/.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2019 08:14

Jasně, ale jak v tomto sazebníku není 29Kč (a to zvýhodnění je komunikováno je na Alze) tak tam není nic o možnosti neplatí poplatek, pokud mám doplaceno, ale na Alze ano.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 10. 2019 12:32

pro Alza KK platí totéž co pro klasickou HB! kreditku, jen by se případně účtoval nižší poplatek
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2019 13:29

ROlda78: super a jak to víš? Protože k tomu směřoval první můj dotaz.
U Alza Kreditky vidím: Pokud máte kartu doplacenou nebo ji aktuálně nevyužíváte, neplatíte žádné poplatky za vedení účtu.
U hello kreditky: Pokud v daném měsíci kreditku nepoužijete, neplatíte v tomto měsíci za její vedení
Já tam teda rozdíl vidím. Chápu, že dokud Hello kreditka umožňuje něco navíc, tak je to stejně, ale až to skončí?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 10. 2019 13:50

Prostě to ví. Vždycky to tak bylo.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků