Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2018 12:24

Nemyslím, spíš oba máte smlouvu kreditky už natolik dlouho, že už se mezitím podepisovaná Rámcová smlouva výrazněji změnila (od dob Cetelemu). Ostatně i Terka ve fóru Hello spolu psala, že to co systém požaduje je závislé kromě stávajících produktů (nový/stávající klient) právě i na tom, jak dlouho je kdo klientem (jak staré má smlouvy). Já měl smlouvu kreditky z letošního června, takže to při zakládání SÚ už ověření platbou z jiného účtu nechtělo, jen kopii OP.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2018 13:29

minarjo: Takže po Tobě to ověření platbou nechtělo? Po mně jo. Pak to bude tím, že jsem měl starší smlouvu o KK. Zajímavé ale je, že k aktivaci došlo, i když ta koruna by tam neměla ještě dorazit (neměla to být platba D+0, i když teoreticky mohla, ale ta koruna tam připsána nebyla).

edit: Vzhledem k tomu, že tam nyní ta koruna připsána je, soudím, že ji zasílat také nebylo třeba, ačkoliv to v instrukcích při zakládání SÚ psali.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 11. 2018 14:25

Dotaz pro znalé: Je splátka KK HB ze spořícího účtu HB online ?
Rád bych KK splácel až poslední den v měsíci.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 3. 11. 2018 14:34

jakoubek61 píše:Dotaz pro znalé: Je splátka KK HB ze spořícího účtu HB online ?
Rád bych KK splácel až poslední den v měsíci.

Není. Kvůli odděleným systémům pro KK (pozůstatek od Cetelem) a pro klasické účty (nová HB) trvá platba jako do jiné banky. Navíc párování plateb je se zpožděním, takže peníze jsou na kreditce až tak D+2 po odeslání.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 11. 2018 16:07

Přesně tak, zaslat splátku kreditky z účtu HB bú nebo sú, to je stejně jako z banky s D+0 (většina bank dopoledne). Tedy např. v pondělí převedeš a dorazí to na sběrný účet všech kreditek, v úterý se to na kreditku dostane (rozdělení plateb ze sběrného účtu podle VS), ale až ve středu ráno cca kolem 8-9h to na ní uvidíš zaúčtované s úterním datem zaúčtování (a až ve středu to lze tedy použít k placení).

-- 3. 11. 2018 17:11 --

@drkarel:
S HB mám první smlouvu z letošního června (vytvořeno na prodejně elektro Euronics při žádosti o kreditku v rámci nákupu). Tím pádem jsem teď při žádosti o BÚ a SÚ nemusel aktualizovat Rámcovou smlouvu s HB, ta červnová stále platí. Takže jen systém vygeneroval smlouvy o těch účtech, chtěl jen doložit kopii OP (že žádám opravdu já a zda se nic nezměnilo) a SMS podpis, po manuální kontrole skenu OP druhý den ráno byly účty hned k použití.
Naposledy upravil minarjo dne 3. 11. 2018 16:16, celkově upraveno 4
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 16:12

Dobre, ale vyhoda by mohla byt, ze z HB to prijde na sberny ucet u HB v ten samy den, i kdyz to odesles tesne pred pulnoci. Nebo ne?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 3. 11. 2018 16:29

Díky všem za reakci.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 3. 11. 2018 18:45

Dají se v IB změnit transakční limity na převody? Svítí mí tam 200 000 Kč/den, ale nenašel jsem jak to upravit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 11. 2018 19:06

Vpravo nahoře na své jméno, Nastavení. Max. na 400 kKč/den.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 19:35

To je ale slabota.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 11. 2018 15:41

Že by byl právě čas založit Hello bank SÚ?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 11. 2018 16:15

Rada pro všechny, kteří v listopadové soutěži HB vyhráli 200 Kč za založení běžného Hello účtu:
Vůbec nemusíte čekat na telefonát z Hello bank, jak stojí na webu Hellonarozeniny. Sám nemám cizí příchozí telefonáty vůbec rád (samé nabídky nechtěného atd.), tak jsem ten běžný účet založil online hned, jak jsem se o výhře z emailu dozvěděl. No a na ten email potvrzující výhru 200 Kč (tedy ten co dojde po klepnutí na odkaz v předchozím emailu) jsem odpověděl, že děkuji za výhru 200 Kč a běžný účet jsem si již založil, číslo má to a to. Telefonát že tedy již není kvůli založení a výhře nutný, ať výhru tedy zašlou na ten založený účet. Dostal jsem dnes (třetí pracovní den od odeslání) tuto odpověď:

Dobrý den,
přednostně gratulujeme k vaši výhře.
Vaše výhra bude připsána na váš bankovní účet v co nejkratší možné době. Nejpozději však do konce Ledna 2019. Toto datum je pouze informační, snažíme se co v nejkratší možné době výhry připisovat k bankovním účtům.
Mějte příjemný den
Vaše Hello bank!


Takže to akceptují i takto. Mě přišlo divné, proč čekat na telefonát, když si to mohu založit online hned.
Naposledy upravil minarjo dne 5. 11. 2018 16:18, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod protektor1 5. 11. 2018 16:16

Jak lze nastavit transakční limit v IB na vyšší částku než 400.000,- Kč / den? Víte někdo? díky!
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 5. 11. 2018 17:21

Nejde, 400k je podle dokumentu „Transakční limity“ maximum.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 5. 11. 2018 17:41

Tak 400 tis stačí, limit na úročení je stejně jen 300 takže odeslat to jde celé v jeden den. Třeba Airbank má limit na den jen 300tis Kč.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků