Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 9. 2020 14:11

Já už jsem tento měsíc splatil přesně na nulový dluh raději dnes (Curve transakce na odměnu jsem měl všechny v první půlce září), protože kdoví co změna SW s tím toho 23.9. (s transakcemi září, aktuálním dluhem atd.) udělá.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jenda_s 21. 9. 2020 14:29

já to udělal naprosto stejně...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 21. 9. 2020 14:42

Taky už mám pro jistotu vyrovnáno a limit internetových transakcí nastavený na 0, aby se mi v Curve ještě nestala nějaká nehoda :)
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kubika1 21. 9. 2020 15:11

Tak ještě info jestli to někoho zajimá: transakce uskutečněné před 23.9. by měli být posuzovány dle původních podmínek, takže by to nemělo být tak, že úroky začnou běžet od 23.9. Alespoň takovou mámou odpověď ohledně toho pojištění.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 9. 2020 16:49

@Kubika1, my víme jak to má být, ale také víme, jak "šikovná" byla HB při minulých updatech systému. Připomenu například chybu z počátku loňského roku, kdy po updatu, který měl za úkol začít zobrazovat v historii i blokace (dřív tam byly platby až po zaúčtování) byly některé dny všechny transakce blokovány 2x, a trvalo snad čtvrt roku, než to opravili (během té doby se chyba zopakovala asi 3x, mnozí byli desetitisíce přes rámec). Tedy ani teď nevíme, zda tam jejich IT něco nezmrší, zejména to okamžité úročení. Je tedy jistější mít tam v noci z 22 na 23.9. nulový dluh (tedy splaceno, či přeplatek). Pak by nemělo hrozit vygenerování nějakého úroku za transakce skrz Curve, Twisto atd. z dřívější doby v září, pokud by zase update zmršili.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 22. 9. 2020 17:48

Pro jistotu jsem taky obě karty HB přeplatil a do konce měsíce je raději už používat nebudu :pozor
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 9. 2020 18:33

nechť žije paranoia a SSSR :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedrysek7 23. 9. 2020 02:31

Jen zasílám info, dal jsem dotaz na Hello bank, ohledně potvrzení plateb kartou od 1.1.2021?

Ke konci letošního roku tj. prosince 2020 skončí odklad povinnosti, kterou přinesla unijní směrnice PSD2, která požaduje po zadání údajů o platební kartě při platbě na internetu u obchodníků 3D SEcure, ještě potvrdit transakci prostřednictvím mobilní aplikace – otiskem prstu, skenem obličeje nebo stálým heslem (PINem). Zadat pouze jednorázový kód z SMS, již nebude dostačující.

Odpověď:

Pro platby na internetu pomoci 3D Secure budeme nabízet možnost potvrzení pomocí dvou faktorů v mobilní aplikaci Hello bank. Použití hesla/ePINu v kombinaci se SMS neplánujeme.

O změnách budeme naše klienty s předstihem informovat.

Pěkný den Vám přeje

Zdeňka Celnerová
Oddělení služeb klientům

Jinak je Hello bank jako druhá banka super. Běžný účet s úrokem 0,60% do 100 tis. Kč a spořící účet s 1% do 300 tis. Kč, také není k zahození. Banka potřebuje peníze, aby mohla půjčovat formou úvěru či kreditek.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 9. 2020 05:38

Zapomněl jsi se kamarad.michal zeptat, jestli je Hello bank bezpečná.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jenda_s 24. 9. 2020 15:45

chystáte se někdo na testy jak se HB chová po aktualizaci k platbám přes curve ve vztahu k bonusu/okamžitému úročení i při splaceném zůstatku na konci měsíce?

Už teď v září (tedy s výsledkem začátkem října) nebo až v říjnu?
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 24. 9. 2020 17:51

Já to testuju celkem jednoduše. Dneska jsem mototechna kartou přes curve zaplatil kilo za cigára na shellce a zítra splatím. Tím pádem uvidím, jak to bude s úrokem, rezervací zdrojů a bonusy za platby a tankování. Za týden uvidíme.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 24. 9. 2020 18:17

Tak dej prosím vědět, jak jsi dopadl. Díky. :-)
Naposledy upravil Rop dne 24. 9. 2020 19:06, celkově upraveno 1
Důvod: Prosím, pokud reagujete na předchozí příspěvek nemačktejte čudlík "citovat". Namísto něj mačktejte "odpovědět". Díky.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 9. 2020 10:34

Banku zrusim a bude klid, uz zase a zase a dokola... :(
zvoni telefon, zvednu a tam hraje music, polozim. Jinej den znova...
vyhledam zase dalsi cislo a...

https://www.muzutozvednout.cz/telefonni-cislo/222700870
Pouze hrála hudba... (Automat) nahlásil/a Pavel S.
30 vteřin hrála hudba, poté se hovor automaticky ukončil.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod powery 25. 9. 2020 11:13

Taky mi kolem poledne volali, nezvedal jsem.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 9. 2020 19:13

Chtěl jsem zkusit Cash Back v Penny a kupodivu mi řekli, že už pár dní nefunguje.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků