Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 5. 2020 11:47

Ony se nejspíš zaúčtují do května (výpis), ale asi Ti jde o odměny, a tam bych si tipoval, že to spadne až do června. Ale jistě to nevím, nic takového jsem zatím nemusel riskovat a z plateb 31.5. budou odměny určitě až v červnu. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 12:01

Zítřejší na 100% do června. (Budou až na výpise za červen)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 5. 2020 12:04

Takže v poslední pracovní den v měsíci to uzavírají komplet?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 5. 2020 12:04

jj, chci kupovat dražší elektro a jednak nechci, aby se to promítlo do květnového rámce a pak chci rovněž odměny až v červnu z této platby...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 12:16

Zítřejší platba je naprosto OK.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 5. 2020 12:21

OK, dík za názory.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 28. 5. 2020 14:13

No je to hraniční.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 5. 2020 14:22

Tak počítám, že Lafayette to má prakticky vyzkoušeno (resp. zná dokonale systém a pamatuje si to). Jinak bych měl lehké pochybnosti, protože mám pocit, že se mi někdy nějaká platba na výpisu zaúčtovala až po připsání bonusů, ale nic takového jsem při prolétnutí výpisů zpětně nenašel, tak jsem si to možná spletl s tankovačkou …
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 28. 5. 2020 21:32

Pokud převedu peníze z kreditní karty 1.6. na muj ucet a pote 26.6. poslu zpet. Uroci se nebo ne?
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 28. 5. 2020 21:47

Je to od HB milé, neúročí.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 21:51

drkarel píše:Tak počítám, že Lafayette to má prakticky vyzkoušeno (resp. zná dokonale systém a pamatuje si to). Jinak bych měl lehké pochybnosti, protože mám pocit, že se mi někdy nějaká platba na výpisu zaúčtovala až po připsání bonusů, ale nic takového jsem při prolétnutí výpisů zpětně nenašel, tak jsem si to možná spletl s tankovačkou …

Ano, mám to prakticky vyzkoušeno.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 5. 2020 06:07

Také potvrzuji, praktikují to každý měsíc.

Pro ty, co mají prémiové účty u různých bank je to i způsob, jak "nasimulovat" obrat z jineho, než vlastního účtu. Můžete tvrdit, že pracujete u BNP Paris:).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 5. 2020 14:08

Mám pocit, že zde trošku někteří zaměnili 3 datumy: realizace platby, zaúčtování platby a vlivu na bonusy. Pokud budu brát typický případ, kdy platba je zaúčtována už druhý pracovní den po realizaci (nejčastější), pak platí:
- platby zaúčtované do čtvrtka 28.5., tedy realizované typicky do středy, budou jak ve výpisu, tak za ně bude květnová odměna
- platby zaúčtované dnes v pátek 29.5., tedy realizované typicky včera, ve výpisu za květen rovněž budou, ale odměnou spadají až do června (jak píše správně @drkarel, takové platby v PDF výpisu budou až za připsanou odměnou, což symbolizuje právě i to, že pro odměnu jsou použity až v červnu)
- platby realizované až dnes budou zaúčtované nejdřív v pondělí 1.6. (o víkendu Hello neúčtuje) a tedy vše bude do června

Je na to i jednoduchá pomůcka: odměny se vždy počítají z transakcí zaúčtovaných (nikoliv realizovaných) od posledního pracovního dne předchozího měsíce do předposledního pracovního dne aktuálního měsíce, to už jsem zde psal vícekrát :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 5. 2020 15:56

Platba realizovana dnes, a zauctovana v pondeli, budu platit 50kc poplatek za cerpani uveru?( mam uz vyrovany ucet a zapomel jsem ho prebit a potreboval bych dnes neco zaplatit)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 5. 2020 16:02

Ne, platby z dneška, tím že budou zaúčtované nejdřív v pondělí 1.6., nemají už vliv na poplatek, na odměnu, ani nebudou ve výpisu, to jen ty zaúčtované do dnes (tedy maximálně včera realizované a dnes zaúčtované). Neboli když v PDF výpisu bude zůstatek ve výši rámce či vyšší, nebude poplatek.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků