Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod philmencz 15. 10. 2017 13:28

Delitzsch píše:Upřesnění ke kurzům plateb debetní kartou v cizích měnách. Cituji z webu banky: "Při karetních transakcích uskutečněných v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce. Ke stanovenému kurzu účtujeme kurzovou přirážku ve výši 2 %."


Wau, díky...to jsem tam úplně přehlédnul...takže kurzy horší než u Creditas...i bez výběru v bankomatu mimo ČR :kuk:
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 10. 2017 13:42

Je to schované u popisu debetní karty. Nejprve jsem to také vůbec nezachytil. Karta je embosovaná a bezkontaktní. Upřímně je nabídka Hello bank pro mě zklamání, moc nevidím důvod si zde běžný a spořící účet zřizovat, jedině kreditní karta zůstává zajímavá. Nenašel jsem ale informaci, jaký se u ní bude používat kurz při zahraničních platbách.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 15. 10. 2017 13:55

fremantle píše:
Taki píše:Nenašel jsem v IB záložku na změnu odměny. To půjde měnit jen telefonicky nebo je to příprava na brzkou změnu?
Po rozkliknutí kreditního účtu možnost volby typu odměny hned vidím...

Díky. Mě se v prohlížeči totiž vůbec nezobrazují ty modré tužtičky (možnost volby), ale po kliknutí na místo, kde by měly být už mohu upravovat..

Delitzsch píše:Upřesnění ke kurzům plateb debetní kartou v cizích měnách. Cituji z webu banky: "Při karetních transakcích uskutečněných v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce. Ke stanovenému kurzu účtujeme kurzovou přirážku ve výši 2 %."

Tak tak. Ten jejich kurs 26,4078 přibližně odpovídá aktuálnímu kursu MC (25,879975) + 2%.

Tak se opět potvrzuje, že každá změna je změnou k horšímu.. :-l
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mnovak72 15. 10. 2017 14:07

Takze i kreditky uz nemaji kurz asociace? Meh.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 15. 10. 2017 14:13

Toť otázka..
Každopádně ke KK jsem info o použitém kursu na webu nenalezl..
Osobně bych si tipnul (nikoliv vsadil), že na KK poběží dále kurs asociace + 0% bank fee.

Všimli jste si tohoto?:
Obrázek
:shock:

Ale v IB mi to nabízí pořád možnosti 2, 3 a 4%, takže to buď bude lidová tvořivost IT technika při psaní nových webovek nebo to bude platit pro nové KK.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2017 15:04

Ten kurz na KK bahtech za 14 vyzkouším a dám vědět.

Se zbytkem škoda, tímhle díru do světa neudělají, není důvod si nic zřizovat. To odložení taky moc na důvěře nepřidalo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jutae 15. 10. 2017 15:12

Zkousel jste nekdo v IB zalozit ten ucet? Opravdu je zalozen na jedno kliknuti?
jutae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 10. 2017 15:57

Taky se někomu povedlo zablokovat nové IB? Přihlašoval jsem se VS, jak u cetelemu, heslo jsem zadával správně a stejně na mě čekal 10 min hovor na infolinku.. Jinak služby o ničem :-D Nevím na co tak dlouho čekali, v zahraničí dokonce klientům platí za využívání služeb a u nás klasicky vybrat od klientů co nejvíce.. Jsem zvědavý jestli budou účtovat poplatek za vedení kreditky, když bude používaná, ale do konce měsíce splacená.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 15. 10. 2017 16:24

Pro mě je klíčová vlastnost kk a to kurzy asociace + vysoká vratka 2% na vše (ostatní neoficiální věci nejsou také k zahození). Bankovní účet není vysloveně špatný, ale x jiných to umí prostě lépe a výhodněji. Zřídil bych si ho jedině kvůli kurzu asociace na debetce, jelikož mají + 2% ztratil pro mne atraktivitu. Jako majitell kk se bojím o zachování stávajících výhod do budoucna.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 15. 10. 2017 16:27

Uvidíme; je možné, že si před „ostrým“ rozjezdem a plnou reklamní kampaní dali nějakou rezervu na zpoždění s IT; např. dokumenty platí až od 1. 11.

IB taky říká „Získejte svůj spořicí účet během 1 minuty a užívejte si nejlepší úrok na trhu!“, což teď rozhodně není, tak je nějaká malá šance, že to zlepší. Na druhé straně, když dokážou na screenshotu určenému pro média nechat lorem ipsum, možná je to zkrátka nedodělané.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod hannys85 15. 10. 2017 16:36

Asi je ještě předčasné činit závěry, ale pokud to zůstane, tak jak teď, tak trochu nechápu proč hello forum a tváření se, že "nám záleží na klientech", když stejně si rozhodli jak vše bude pouze sami. Chápu, že každá banka má svou strategii, ale mám pocit, že Hello bank zase o ty klienty, tak moc nepůjde..Úrok na spořícím účtu je více než směšný a doufám, že to snad nemyslí nová banka ani vážně..A jako totální "úlet" vidím to, že pro splátky kreditních karet a úvěrů zůstanou nejspíše stejné účty, tzn. že bude i nadále při životě ten nesmysl, kdy připsání peněz (respektive projevení se připsání peněz v klientské zóně) trvá 3-4 pracovní dny !
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 10. 2017 17:02

Taki píše:Toť otázka..
Každopádně ke KK jsem info o použitém kursu na webu nenalezl..
Osobně bych si tipnul (nikoliv vsadil), že na KK poběží dále kurs asociace + 0% bank fee.

Všimli jste si tohoto?:
Obrázek
:shock:

Ale v IB mi to nabízí pořád možnosti 2, 3 a 4%, takže to buď bude lidová tvořivost IT technika při psaní nových webovek nebo to bude platit pro nové KK.

Platba online
4% z 20 000 je 800czk to nesedi a tudiz tam moc vyhodu pak nevidim jen to ze staci utratit min a to je cele.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2017 17:20

Tak se mi podařilo přihlásit, naštěstí i změna hesla. Tím dobré zprávy končí.

To IB je i přes odklad naprostý nedodělek s nesmyslným rozhraním. Design je na pohled podobný Creditas, nesmyslné horní menu, spousta nastavení schovaná pod "odhlašovacím" tlačítkem, dolní část hnusně dobastlená, atd. Název pro stahovaný výpis DOCUMENT.pdf taky nesvědčí o tém, že by si tím kluci (asi indický) dali práci. Na jejich místě bych to na dalšího půl roku stopnul a nechal dodělat.

Nechápu, že banka, která má na to peníze i čas, není schopná si udělat jednoduchou analýzu ideálního IB a to si nechat naprogramovat. Neříkám něco složitějšího na úrovni Fio, ale těch pár klikacích stránek takhle logicky a graficky domrvit je vrchol.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 15. 10. 2017 17:59

Rippere, to je samozrejme, ze pri zachovani stejne vyse max. vratek by to znamemalo nizsi hodnotu nakupu, tedy 15.000 pro net resp. 13.333 pro benzin. Coz pro nekoho, kdo uziva tu kartu "nespekulativne" a neutrati tolik, je dobre. A nakonec i pro toho, kdo hodne cestuje, je fajn, ze pro bonus 600 mu bude stacit (mozna) zajezd za 15.000 misto za 20.000
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 15. 10. 2017 19:48

hannys85 píše:Asi je ještě předčasné činit závěry, ale pokud to zůstane, tak jak teď, tak trochu nechápu proč hello forum a tváření se, že "nám záleží na klientech", když stejně si rozhodli jak vše bude pouze sami. Chápu, že každá banka má svou strategii, ale mám pocit, že Hello bank zase o ty klienty, tak moc nepůjde..
Kdo ví; na trhu nemusí každý být nutně nejlevnější, třeba chtějí nabrat zákazníky nějak jinak, třeba tím, že se k lidem, kterým půjčovali, chovali obzvlášť dobře, nebo budou první s Apple Pay, nebo kdovíco jiného. Nebo teď ani zákazníky tak moc nechtějí, ale chtějí mít rozjetou banku „pro jistotu“, aby nebyli tak moc závislí na externím financování; v případě potřeby jen zvýší úroky a do měsíce mají vlastní vklady.

A jako totální "úlet" vidím to, že pro splátky kreditních karet a úvěrů zůstanou nejspíše stejné účty, tzn. že bude i nadále při životě ten nesmysl, kdy připsání peněz (respektive projevení se připsání peněz v klientské zóně) trvá 3-4 pracovní dny !
To bych čekal jako dočasné; teprve teď se připojili do CERTISu, tak rozhodně nebudou rušit všechny ty staré účty, dokud nebude vlastní platební styk otestovaný v praxi. Stejně ty externí účty musí vést kvůli dříve sjednaným úvěrům. Dlouhodobě ale převodem na vlastní účty snad ušetří, tak je téměř jisté, že to někdy umožní.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků