Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 3. 2019 16:03

Mne se nelíbí a nevyhovuje mi např. to, že den v HB končí už v 17:00 a po této hodině se počítá jako den následující. Když si převedu peníze mezi svými účty v HB po 17:00 tak se mi převedou sice okamžitě, ale s datumem zaúčtování následujícího dne. V jiných bankách které používám to jde až do 23:59 s aktuálním datumem toho dne.
Převody ze spořícího účtu na běžný se v přehledu plateb zobrazují opačně tj., že odešly z běžného účtu (s mínusem) na spořící což je nesmysl a zbytečně matoucí. U opačného převodu ze spořícího účtu na běžný je to stejné.
V seznamu karet mi zobrazuji i kartu zrušenou kterou jsem nikdy neměl, protože ji banka zrušila asi ještě před tím než ji vyrobili a vydali mi jinou. Zbytečně se to plete.
Takových nesmyslů by se v HB dalo najít asi i více.
Úrok na spořícím ale i běžném účtu mají na současnou dobu docela dobrý a kurzy na kreditce asi také, ale mnohé jiné věci jsou v této bance hrozné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 3. 2019 19:39

O techto otázkách se již diskutovalo na komunitních stránkách HB, kde byly řečeny také možné důvody, proč je HB v některých ohledech specifická. Banka vznikla z úvěrové společnosti s relativně nenáročnou klientelou, účty a kreditní karty běží na různých systémech, jeden je starší, druhý zřejmě převzatý ze zahraničí, je to malá low-cost banka, která nemá moc zaměstnanců atd. Na podněty se snaží reagovat, což se většinou odrazí v pozitivních změnách, i když to občas trvá (naposledy karetní blokace). Většinu služeb lze pořídit úplně zdarma, základní platební styk funguje, dokonce v režimu D+0, platební karty jsou spolehlivé, na kreditkách je vratka dosud bez omezení obchodníka a skvělé kurzy, spořící účet má ve srovnání s jinými bankami dobrý úrok. Pro mě pozitiva jednoznačně převažují nad nedostatky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 3. 2019 19:54

Ja už začínam byť alergicky na slovo 'low-cost', že je niečo lacné, neznamená, že musí byť zlé a ošizené :-)
Pred pár dňami tu niekto písal, že na KK čakal 3 mesiace. To bude výkon:-)
Úrok na sporiacom účte je asi bezkonkurencny, ale ako primárny účet to snáď nikto nepoužíva... vidno, ze sa snažia, a snáď tie ich riešenia dotiahnu do konca. Napr.je super, že majú KK, ktorá vracia 1% a používa kurzy MC, ale nie je embosovana...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 3. 2019 20:20

Low cost neznamená horší kvalitu, ale jiný typ servisu. Penny není Billa a HB není ČS/ČSOB/KB. Mně HB jako primární banka nepostačuje, ale pro jiného může být dobrá. Embosovaná karta chybí, ale prý embosování bude brzy minulostí (viz vlákno Prémiové účty), tak nevím... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 3. 2019 21:32

Delitzsch píše:O techto otázkách se již diskutovalo na komunitních stránkách HB, kde byly řečeny také možné důvody, proč je HB v některých ohledech specifická.
Ano diskutovalo se tam o tom, ale ne všechny vysvětlení banky k tomu jsou dostatečně dobře akceptovatelné.
Delitzsch píše:Banka vznikla z úvěrové společnosti s relativně nenáročnou klientelou, účty a kreditní karty běží na různých systémech, jeden je starší, druhý zřejmě převzatý ze zahraničí, je to malá low-cost banka, která nemá moc zaměstnanců atd.
Klientům může být jedno z čeho vznikla HB, na jakých systémech jim co běží a odkud co převzali, jak velká je to banka a kolik má zaměstnanců. Podle toho všeho by to spíše mělo mít dopad na rozsah nabízených služeb, ale to co nabízejí by snad mohli poskytovat v přijatelné kvalitě a podle zvyklosti v českém bankovnictví když působí v Česku.
Delitzsch píše:Na podněty se snaží reagovat, což se většinou odrazí v pozitivních změnách,
Bohužel ne vždy a ne ve všem.
Delitzsch píše:Většinu služeb lze pořídit úplně zdarma,
To lze i v asi většině jiných bank v Česku a je to v současnosti už téměř samozřejmosti.
Delitzsch píše:základní platební styk funguje, dokonce v režimu D+0,
To už takto funguje nějakou dobu ve více bankách. Bohužel ale neumí a předpokládám, že ještě dlouho tato banka umět nebude okamžité mezibankovní platby které začínají některé banky zavádět.
Delitzsch píše:platební karty jsou spolehlivé,
To není úplně zcela pravda.
https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim-produktum-a-sluzbam-3/karta-hb-si-bezkontaktne-s-bankomatem-nerozumi-9431?postid=39785
https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim-produktum-a-sluzbam-3/koncici-karta-a-jeji-automaticke-zablokovani-ze-strany-hb-9311?postid=37827
Delitzsch píše:Pro mě pozitiva jednoznačně převažují nad nedostatky.
Z mého pohledu je to u HB opačně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 3. 2019 21:51

Suky. píše:Sice konečně zobrazují nezaúčtované transakce, ale svým vlastním způsobem 8-D
......
Co je ovšem také zvláštní - je od včerejška stále "nezaúčtováno", ale včera s kurzem asi 22.70, dnes už 22.80.
Stále "nezaúčtováno"!

Jsem zvědav, jaký bude konečný kurz...

Tohle není nic nového, v tom zobrazování karetních blokací nic nezměnilo. Je to dáno tím, že kreditky HB používají čistý kurz MasterCard bez přirážky (díky moc za to) a ten je za daný den bance známý až druhý den. Běžně tedy (i dřív, než blokace zobrazovali) se při platbě v cizí měně vytvořila blokace (neboli ze zůstatku ubylo) částka s nějakým kurzem (nevím odkud tento okamžitý při platbě berou, ale není to podstatné). No a druhý (nebo nejdéle ještě o jeden později) pracovní den se blokace upraví právě dle toho nyní již známého kurzu MasterCard ze dne platby (dřív to bylo poznat změnou zůstatku, nyní i změnou v historii). No a zaúčtování je pak v online bankovnictví vidět typicky třetí nebo čtvrtý pracovní den od platby, to už se kurz nijak nemění. V tomto je tedy Hello dokonce rychlejší než jiné banky. Když jsem platil třeba kartou ČSOB/PS na Slovensku, tak blokace byla vytvořena nějakým kurzem a definitivní kurz zaúčtování jsem se dozvěděl až když k zaúčtování opravdu došlo. U Hello bank tedy ještě před zaúčtováním úpravou té blokace, která je tedy nově i vidět. To tedy beru spíše jako plus, že banka cizoměnovou transakci upraví správným kurzem hned, jak může, ne až při zaúčtování jako mnohé jiné.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 3. 2019 21:58

vlazy: Podle mého názoru jsou v poměru k ceně služby poskytované v přijatelné kvalitě. Když někdo chce banku na český způsob, neměl by si pořizovat produkty v pobočce zahraniční banky. Okamžité platby poskytují v současnosti jen tři banky, zatímco některé stále ještě neumí ani platby v režimu D+1. Bezkonktaktně vybrat sice většinou debetními kartami HB nelze, ale s platbami u obchodníků problémy nejsou.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 3. 2019 22:02

Najlepsi je v tom Curve, tam je to prepocitane ihned. CSOB to berie podla kurzu "den zauctovania minus 1", a ten nemusi sediet s kurzom zverejnenym bankou na webe, lebo ten sa moze menit a nemaju povinnost ho aktualizovat. To som sa dozvedel uz davno, ked som mal na take hluposti cas.
Inak ak je to o HB pravda, je to celkom fer pristup. :-)

Inak HB spracuva D+0 platby zadane snad do 10:00, pricom su banky, ktore tento rozhodny cas maju az niekde popoludni.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 3. 2019 23:47

Delitzsch píše:vlazy: Podle mého názoru jsou v poměru k ceně služby poskytované v přijatelné kvalitě.
Za tu stejnou cenu tj. 0 Kč ty služby umí i jiné banky a často i v mnohem lepší kvalitě. Přijatelné to pro mnohé lidí asi je, ale to neznamená, že je to všedchno v dostatečně dobré kvalitě nebo super jak se nám to tu snažíš prezentovat.
Delitzsch píše:Když někdo chce banku na český způsob, neměl by si pořizovat produkty v pobočce zahraniční banky.
Neměl by to hlavně v HB. V ostatních zahraničních bankách působících v Česku to na český způsob většinou jde.
Delitzsch píše:některé stále ještě neumí ani platby v režimu D+1.
Nevím to jistě, ale D+1 je snad dané zákonem a tuto dobu by snad banky neměly překračovat.
Delitzsch píše:s platbami u obchodníků problémy nejsou.
Opravdu? Citace z https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim-produktum-a-sluzbam-3/karta-hb-si-bezkontaktne-s-bankomatem-nerozumi-9431?postid=39785.
Dnes jsem měla problémy s bezkontaktní platbou Hello KK v čínském fastfoodu, vůbec ji to bezkontaktně nenačetlo a prodavačky mi tvrdily, že s "tím" nemůžu platit, protože to není platební karta, protože je to obrácené o 90 stupňů a patří to do telefonního automatu na volání Obrázek. Nakonec se s ní naštestí podařilo zaplatit alespoň kontaktně - dost se tomu holky za kasou divily Obrázek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 3. 2019 05:32

vlazy píše:Nevím to jistě, ale D+1 je snad dané zákonem a tuto dobu by snad banky neměly překračovat.

Ono hodně záleží na tom, jak chápeme to D, tedy aktuální pracovní den. Jsou banky, kde při zadání až pozdě večer to je skutečně až v režimu D+2, například UniCredit Bank: D+0 neumí vůbec a D+1 jen do 20. hodiny večer, čili platba zadaná třeba v pondělí ve 21h dorazí příjemci až ve středu ráno. V tomto je HB skutečně ještě z těch lepších. Pravda, má cut-off time pro D+0 dopoledne už v 10h (některé jiné banky až kolem poledne). Zase ale některé jiné banky (třeba mBank) ho mají i dříve, jiné jako jmenovaná UCB to neumí zatím vůbec.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MiASX 27. 3. 2019 05:41

Za ty nekonecne dlouhe vlazyho posty muzou ti hlupaci, co s nim diskutuji, on sam za to nemuze, ma to vrozene.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 27. 3. 2019 08:38

Po equa bank další vlákno zasraný nesmyslama od místního nespokojence.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 3. 2019 09:55

minarjo:
Záleží asi na tom s jakým datumem splatnosti se platba zadá, protože to D se počítá od datumu splatnosti a ne od datumu zadání příkazu a nepočítají se do toho nepracovní dny. Některé banky při zadání příkazu do jiné banky odpoledne nebo večer neumožní ho zadat s datumem tentýž den a nabídne to jako nejbližší možné datum příští den. Pokud některá banka odešle platbu D+2 tak by to asi bylo porušení zákona.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 28. 3. 2019 09:32

Kdy se tak zauctuje platba v CK z 26.3. ? Stihne se to zauctovat tak, aby byl bonus z platby jeste za tento mesic?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 3. 2019 10:19

To záleží nejen na HB. Mně se platby z Indonésie zaúčtovaly až cca po 8 dnech, dlouho visely jako pending v Curvě i nezaúčtováne v HB aplikaci.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků