Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-ossobne 7. 11. 2019 01:47

Asitak. Ale BU zrusim, zvlast kdyz stejne nemam debetku a SU funguje skoro stejne, jen ma vyssi urok.
e-ossobne
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 11. 2019 09:35

vlazy píše:Já myslím, že jsme v Česku a v Evropě kde jsme zvyklí, že den končí ve 23:59 a nový začíná v 00:00 a ne tak jak kdysi nebo možná i ještě v současnosti u židů kdy jim den končil se západem slunce a začínal nový. My máme svoje od dávna zavedené zvyklosti a nechceme aby nám tu HB zaváděla něco úplně jiného na co nejsme zvyklí.

HB je pro mlade dobrodruhy (napr nemoznost limitu na kk, po zahranicim vyletu cekani zda nekdo nezneuzil kartu), ne pro dedky konzervy ;-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 7. 11. 2019 09:55

Odpovědnost při zneužití je omezená, 5tisícový limit si asi nebude nastavovat nikdo, takže nastavování limitu je spíš funkce výhodná pro banku. Když mi v zahraničí ukradnou telefon, tak potřebuju aspoň funkční KK a ne, abych musel pomocí toho telefonu zvedat limit.

Jinak HB mi přijde (asi díky francouzským vlastníkům) tak nějak ve všem opožděná a se službami, které zaostávají za trhem. Třeba už jen to, že nebyli schopní na rozdíl od většiny bank zprovoznit nic z GooglePay, ApplePay a dalších služeb.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 11. 2019 09:57

ripper6 píše:HB je pro mlade dobrodruhy
Ti mladí dobrodruzi si ale často neuvědomují do čeho jdou a když pak náhodou nastanou nějaké problémy tak jsou mezi prvními kdo kvůli tomu nejvíce křičí a diví se jak je něco takového možné v bance kterou považovali za jednu z nejlepších.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 7. 11. 2019 10:12

Jo, pro starý dobrodruhy je ČS. Vyjedete na dovolenou na Filipíny a oběma Vám s manželkou při pokus o výběr z bankomatu zablokují karty. Když jim zavoláte, tak se máte dostavit pro odblokování na pobočku. Stalo se blízkým kamarádům.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 7. 11. 2019 10:31

To je tak, když si někdo vyjede do exotický destinace a nenahlásí to bance...
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 11. 2019 10:58

xls píše:Jo, pro starý dobrodruhy je ČS.
Myslím, že ČS je především pro ty kterým je jedno ve které bance mají svoje úspory a za jakých podmínek. Hlavně, že je někde mají bezpečně uložené. Ti kterým to jedno není je ČS už dávno minulosti a své peníze mají uložené někde jinam. Výběr je snad dostatečný, ale bohužel někteří si neumí pořádně vybrat a pak křičí, že banka kterou si vybrali v něčem není dobrá, ale i přes to ji dále klidně používají místo aby šli o dům dál ke konkurenci.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 11. 2019 13:05

xls píše:Jinak HB mi přijde (asi díky francouzským vlastníkům) tak nějak ve všem opožděná a se službami, které zaostávají za trhem. Třeba už jen to, že nebyli schopní na rozdíl od většiny bank zprovoznit nic z GooglePay, ApplePay a dalších služeb.
Co mobilní platby, přihlášení otiskem je základ. To co tam teď mají s těmi SMS, to je šílený!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 7. 11. 2019 13:32

Souhlasím, ty SMSky jsou hroznej fail... To si pak člověk na nějaký apple pay ani nemyslí, když vidí tohle...
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Almighty 7. 11. 2019 18:47

hopo.hopo píše:To je tak, když si někdo vyjede do exotický destinace a nenahlásí to bance...

To někdo opravdu dělá?
Almighty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 11. 2019 20:44

Ano dela, myslis ze jsme to nekde hlasili? :-)
My kdyz jede nekde a to bylo toho vic od Afriky pres Asie do Jizni Ameriky... nic se nehlasilo bance.
Kamarad pak prskal, ze vybiral v Peru a ze silena Equa Bank, co to jako znamena, ze mu pise ze nekdo vybira v Americe prachy z debetky a ze to asi zablokujou! :D Potom jim tam zkousel napsat email az se k tomu dostal.
Nastesti neblokli. Kartu mel jeste zalozni nejakou to jo.
Ja to driv taky nikde nehlasil, ani me to nenapadlo a potom si rikam nebudu furt vsechno hlasit, co je jim potom :D Letos se to zkusilo, ale reakce nekterych bank byla ruzna. Jedna odpovedla ze je jim to jako jedno, byla to zrovna Equa a ze to sleduji treba apod.
Dalsi clovek mel kreditku CS Sporky (klasika, tusim jedna ta modra), prej ze je dobra na cestovani. Klasicky to tak dopadlo, prvni hned bankomat mu nevydal nic, dalsi taky ne, tancoval tam s tim asi pul hodiny nez se nasel spravnej ATM s poplatkem aspon :D

-- 7. 11. 2019 20:46 --

xls píše:Odpovědnost při zneužití je omezená, 5tisícový limit si asi nebude nastavovat nikdo, takže nastavování limitu je spíš funkce výhodná pro banku. Když mi v zahraničí ukradnou telefon, tak potřebuju aspoň funkční KK a ne, abych musel pomocí toho telefonu zvedat limit.

Vzdy jsme davali limity, klidne na par korun, s tim ze potom se nekde skoci na internet a tam se to povoli :-)
Jezdi se s hotovosti a kdyz se planuje vyber, tak stejne se musi najit internetova kavarna, kde se to nastavi.
Nakonec bankomat je stejne ve meste, na dedinach je karta na nic.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 11. 2019 21:30

@ripper6: nemáš náhodou druhý nick evlo? Dle vašich písemných českých projevů bych vás tipnul na domestifikované Vietnamce. Jsem v obraze?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 7. 11. 2019 21:40

Ripper má fantastické příspěvky, jeho jazyk je úchvatný. Jen ať zůstane svůj! (A nemyslím to ironicky.)
"My kdyz jede nekde a to bylo toho vic..." :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 11. 2019 23:21

Almighty píše:
hopo.hopo píše:To je tak, když si někdo vyjede do exotický destinace a nenahlásí to bance...

To někdo opravdu dělá?

Včera kolega odcestoval do Thajska. Radil jsem mu, na základě info a zkušeností zde z fóra, aby nahlásil bance, že se asi objeví platba v cílové destinaci. Prý to nikdy nedělal a neměl problém. Tak jsem zvědav co bude povídat za měsíc.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2019 23:35

Tohle mi připomíná situaci s "nadměrnými zavazadly" zejména u nízkonákladovek. Jednou, podruhé, potřetí projdeš s o trochu větším batohem, hned jsou fora plná "já jsem prošel s batohem" x "já prošel s krosnou" x "já prošel se dvěma slony a čtyřmi velbloudy".... no až jednoho dne letecká společnost vyhlásí pozemnímu personálu prémie za záchyt a najednou neprojde ani centimetr navíc a lidi se rozčilujou, jak to, vždyt s tímhle batohem létají už několik let a nikdy nebyl problém....

Stejně tak to bude s těmi blokacemi. Dlouho to bude v pohodě, pak se sejde několik reklamací najednou z podezřelých zemí a najednou tě banka odstřihne
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků